Autor Wątek: Jaguar XJ do jazdy na codzień  (Przeczytany 4818 razy)

Ghazghull

  • Gość
Jaguar XJ do jazdy na codzień
« dnia: Sierpień 04, 2013, 15:14:05 pm »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)
Przymierzam się do zakupu kotka, najlepiej w wersji 4.0 R6. Czy moglibyście mi powiedzieć, czy takie autko nadaje się do jazdy na codzień? Ile potrafi kosztować miesięczne użytkowanie takiego jaguarka, na co mam zwrócić szczególną uwagę itp.

Jasna sprawa, że wiele zależy od stanu, w jakim będzie zakupiona przeze mnie maszyna, ale chodzi mi o generalną zasadę. Rocznie robię około 32k km.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

tomz

  • Gość
Odp: Jaguar XJ do jazdy na codzień
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2013, 16:50:17 pm »
witaj,
chcesz na codzień użytkować serie I-III?
myślę, że do codziennej jazdy od xj40 w górę.
może wypowie się jakiś właścieciel serii I-III

Ghazghull

  • Gość
Odp: Jaguar XJ do jazdy na codzień
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2013, 18:31:04 pm »
zarówno xj jak i xj40 mi pasują wizualnie, tj. wszystkie, które są kanciaste mi się podobają.

Angus73

  • Gość
Odp: Jaguar XJ do jazdy na codzień
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:11:25 pm »
Witaj, osobiście mam XJ6 z 84r., ale raczej nie wyobrażam sobie jeździć nim na codzień... Z racji tego, że najmłodsze auta III serii mają ok. 25 lat, przy każdym jest coś do robienia co pewien czas. Nawet jeśli stan byłby idealny, tzn odrestaurowany na maksa i bezawaryjny, to po prostu szkoda do codziennego katowania, szczególnie zimą, gdy sól zjada blachę i gumy od dołu. Poza tym ryzyko kolizji z gamoniami których nie brak na drodze, jest dość duże. NIe wyobrażam sobie pojechać tym do supermarketu, gdzie jakiemuś pajacowi wózek z zakupami się omsknie i uderzy w auto... Do tego brak ABS, poduszek w połączeniu z masą >2 tony, w trudnych warunkach dramatycznie podnosi ryzyko rozbicia. Nie wspomnę o spalaniu na poziomie 18-20l w mieście i 11-12 poza miastem w trasie przy 90 km/h. Ale załóżmy, że koszty paliwa nie są problemem a auto masz w stanie idealnym i bezawaryjnym, to najzwyczajniej w świecie szkoda!!!!!!!
Czy aby Twoje pytanie na pewno powinno być w dziale dotyczacym serii I do III????
Pozdrawiam

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Jaguar XJ do jazdy na codzień
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2013, 16:39:42 pm »
W zimie to strach gdzieś pojechać... tak samo nie lubię zostawiać serii III gdzieś poza parkingami strzeżonymi. Wielu jest chętnych, żeby sobie wziąć statuetkę kotka z maski lub zwyczajnie z zazdrości porysować auto. Na codzień jeżdżę starą Xsarą z gazem, która mi pali 8-10 LPG i to jest dla mnie najlepszy układ. hehehe fajnie jest przejechać ponad 100 km za 20 złotych;) Nie mam wielkich wymagań dla samochodu, który ma mnie wozić do pracy lub na zakupy. Resztę pieniędzy, których nie tracę na stale spadajacej wartości nowego samochodu przeznaczam w zabytki;) Polecam taki układ :-A

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Jaguar XJ do jazdy na codzień
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2013, 09:12:12 am »
Auto piękne i wszyscy się uśmiechają jak je widzą (w przeciwieństwie do XF który wywołuje złe emocje), ale szkoda go do codziennej eksploatacji.

holand

  • Gość
Odp: Jaguar XJ do jazdy na codzień
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2013, 13:34:22 pm »
Auto piękne i wszyscy się uśmiechają jak je widzą (w przeciwieństwie do XF który wywołuje złe emocje), ale szkoda go do codziennej eksploatacji.

szkoda to jak w garazu stoi :)  auto ma jezdzic wtedy wszystko pracuje jak trzeba nie ma wilgoci itd