Autor Wątek: Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P  (Przeczytany 7506 razy)

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P
« dnia: Lipiec 04, 2013, 18:43:48 pm »
Dzisiaj rano spotkała mnie przykra niespodzianka. Przy próbie przesunięcia lewarka z pozycji P na R nie udało się .Dotyczy to Jaguara S-type 2001r. 3.0.
Po południu rozebrałem cała górę , celem odnalezienia blokady .Nic takiego nie znalazłem. Lewarek nie chce się przesunąć zarówno na zgaszonym jak i odpalonym silniku ( samochód odpala normalnie , nie świeci się check ).
Znajomy sprawdził prądy , przekaźnik od blokady(nr.6 w skrzynce w bagażniku) jest sprawny i po naciśnięciu stopu światła się zapalają , a przekaźnik załącza się.
Bezpieczniki ok.
Po wypięciu linki wybieraka skrzyni biegów , wybierak jest ok (nie blokuje się ) , ale linki nie idzie ruszyć.
Proszę o pomoc

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:49:59 pm »
Sprawdzałeś przy samej skrzyni czy linki nie są tam czymś zablokowane??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

the_driver

  • Gość
Odp: Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2013, 21:53:14 pm »
Hmm, a czy auto stało na jakieś górce/podjeździe? ktoś wcześniej pisał na forum o przypadkach problemu z przestawieniem lewarka, może tutaj znajdziesz pomoc http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,23076.15.html 

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2013, 18:33:17 pm »
kota parkuje na parkingu i mam lekka górkę - zawsze zaciągam ręczny , ale widać za słabo. Wczoraj RedOctober podsunął mi pewne rozwiązanie jutro po pracy będę walczył i dam znać

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2013, 19:16:12 pm »
miałem kiedyś to samo. Wsiadasz do auta, przekrecasz kluczyk (wszystko tak jak chciałbyś normalnie odpalić auto). Odpal sobie, żeby było łatwiej, zrzuć ręczny, naciśnij hamulec i.... próbuj zbić z parka na neutral kiedy druga osoba kołysze autem przód tył. Najlepiej niech stanie z boku przy otwartym oknie, chwyci za słupek i pcha to do przodu, to do tyłu. Wtedy zmienisz bieg z P na coś innego.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Awaryjne odblokowanie lewarka z pozycji P
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:01:32 pm »
udało się odblokować wystarczyło lekko podnieść jedno koło do tyłu -RedOctober miał rację. Niepotrzebnie tylko rozebrałem cały tunel.