Autor Wątek: S-Type 4l Gaz Problem  (Przeczytany 1638 razy)

czarekpiotrek2

  • Gość
S-Type 4l Gaz Problem
« dnia: Lipiec 02, 2013, 13:13:21 pm »
witam jestem nowy na tym forum chodz dlugo je juz przegladam jednak dopiero teraz zdecydowałem sie napisac. mam problem z kociakiem i wertowalem to forum w poszukiwaniu pomocy i niby wszyscy maja podobne problemy ale nie do konca.. postaram sie w miare dokładnosci opisac przypadłosc u mnie...

a wiec kociak nie ma juz tej mocy co mial.. szczegolnie pod gore jest mu nadzwyczaj ciezko do tego stopnia ze ma czasem problem z wyprzedzeniem ciezarowki.. zaczyna sie szarpanie autem jakies lekkie poszarpywania jakby w skrzyni.. ( nie zmienia biegów?? ) i włacza sie check engine.. ( ta zolta kontrolka silnika ) pomaga mu lekko odpuszczenie pedala gazu i wcisniecie go spowrotem ale tylko na chwile ( lecz moc jest nadal slaba ) . kolejnym mankamentem jest przy probie utrzymania obrotow na poziomie 2500 po chwili spadna gwałtownie do 1500 i zaczyna sie to szarpanie o ktorym wspomnialem i jest problem z ich podniesieniem . znow trzeba odpuscic noge z gazu i ponownie wcisnac zeby poszly. gdy chce szybko przyspieszyc potrafia mu isc obroty do 5-7tys a przyspieszenia nie ma dopieor po chwili srednio niemrawo sie zbierze ( nieraz strach wyprzedzac bo niewiadomo czy sie zbierze czy nie ) . dodam ze swiece wymienilem na nowe ( z salonu ) gdyz niby zamienniki mialy inna przerwe myslalem ze to to powodem ale po wymianie na oryginalne problem nie ustał.  na benzynie jest ciutke lepiej szarpania i spadek mocy jest mniejszy ale tez jest . na gazie problem sie pogłebia. spalanie tez jest dosc duze przez to bo po miescie 25l trasa 18-20.     z moich przypuszczen moze sie okazac ktoras cewka ( nie wymieniane ) moze ktoras sąda ( na komputerze niby blad nie pojawia sie ) moze katalizator (?? ) myslalem nad przepływomierzem ( co ciekawe po jego odpieciu auto jezdzi dokładnie tak samo jak po jego załozeniu .. wymienilem na uzywke wiec pewnosci ze oba byly walniete nie mam ) . jesli ktos ma jakis pomysl lub potrzebuje jeszcze jakies wskazówki to prosze o odpowiedz. pozdrawiam


To nie mój temat tylko skopiowany-ale mam taki sam problem

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: S-Type 4l Gaz Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:18:08 pm »
Skoro zapala ci się kontrolka silnika to po pierwsze trzeba sczytać błędy ze sterowników.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

czarekpiotrek2

  • Gość
Odp: S-Type 4l Gaz Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:32:34 pm »
Ale za same podłączenie kota do komputera chca 200zł-Nie w serwisie Jaguara
Wiesz gdzie koło Olkusza można to taniej podłączyć.W serwisie wiem ile/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 13:52:29 pm wysłana przez czarekpiotrek2 »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: S-Type 4l Gaz Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:56:56 pm »
Skoro nie masz na podłączenie pod kompa to jeździj tak dalej.
O podłączenie w okolicach Olkusza już pytałeś w innym wątku i porządku się trzymajmy.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996