Autor Wątek: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type  (Przeczytany 2395 razy)

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:15:40 pm »
Witajcie, :-bry

nie wiem jak jest u Was, ale mój kot to doprawdy ma koci charakter :-tylko

Ale do rzeczy i po kolei. Jak kupiłem S'a to w navi siedziała płytka z zachodnią europą z 2004 r., więc użytek żaden. Parę mies. temu zaopatrzyłem się jednak w mapę naszego regionu z 2010 r. Płytka poszła do odtwarzacza czary mary, śmigli digli i jest update, mapa i wszystko chodzi, świeci i gada jak trzeba.

Ale nie długo ...  :-tylko

po ok 2-3 tygodniach zaczęły się kłopoty, a mianowicie nie kot nie mógł wyznaczyć trasy. "A co tam" pomyślałem, "O kufa" powiedziałem. Ale to nie był koniec, bo po jakimś czasie po włączeniu przycisku NAV pojawiała się tylko strzałka i suwak zbliżenia, a poza tym czysty ekran, żadnej mapy. Wyjąłem DVD i włożyłem z powrotem, klikam NAV i ... komunikat "The disk installed is not a map DVD" i koniec  :o
Przegrałem płytę na inny nośnik, na poprzedniej była rysa, ale naprawdę mikroskopijna. Odpalam i znowu komunikat jw. No to odpaliłem diagnostykę NAVI pod PIN 917 i tam ręcznie uruchomiłem update. Znowu czary mary itd. wszystko przeszło OK. Naciskam NAV i znowu jest tylko znaczek i skala a mapy brak. Jak włączę zapłon i dam od razu NAV, to mam komunikat "Reading DVD" i potem ta "czysta" mapa, a po kilku powtórzeniach znowu "The disk installed is not a map DVD" - no bez sensu normalnie. W tej diagnostyce t ona głównym ekranie wypisana jest wersja softu i m.in. także mapy i są tam podane numery, ale kiedy wejdę w zakładkę dot. wersji mapy, to nie ma tam nic, jakby nie było żadnej mapy :-nuts

Pojęcia nie mam czym to może być spowodowane. Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy, to mógłbym zrobić "downgrade" do starej mapy a potem znowu "upgrade do nowej", tylko mam stracha, żeby nie ukatrupić w ten sposób softu, nie mam ochoty na spotkanie w ASO z powodu mapy, która coraz bardziej pełni rolę ozdobną.

Dodam tylko, że to jest navi w polifcie 2004

Za pomysły, sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Lojzek

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2013, 05:48:45 am »
Ja mam to samo z tym, że nawet płyty nie mogę wyciągnąć z odtwarzacza dvd. Ten sam komunikat, że na płycie nie ma mapy. A działało do niedawna bez zarzutu.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:05:07 pm »
Ja mam to samo z tym, że nawet płyty nie mogę wyciągnąć z odtwarzacza dvd. Ten sam komunikat, że na płycie nie ma mapy. A działało do niedawna bez zarzutu.

A robiłeś tak:
1. Włączasz zapłon (nie silnik)
2. Czekasz ok. 3-4 min - tyle mniejwięcej trwa odczytywanie płyty
3. Na czytniku w bagażniku naciskasz przycisk wyjmowania płyty
Wszystko musisz zrobić na włączonym zapłonie. Przynajmniej u mnie jest jw., DVD wyjąć się da dopiero po kilku min. od włączenia zapłonu.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Lojzek

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2013, 08:45:00 am »
Genialne, działa wszystko jak należy. Dzięki za instrukcję
pozdro
Lojz

Offline dino1984

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • S-type 3.0 V6
Odp: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2013, 11:48:22 am »
Podepnę się pod temat.
Nie mam płyty z mapą naszej części Europy. Planuję jej zakup i właśnie pytanie brzmi gdzie najlepiej zakupić i czy opisane powyżej przez kolegów problemy są częste i czy jest na nie lekarstwo?

Lojzek

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2013, 08:38:35 am »
Przez 3 lata tylko raz nawigacja odmówiła posłuszeństwa. Po wykonaniu czynności wg instrukcji kolegi Zdrapcioocha wszystko działa jak należy. Po prostu płyta była bardzo zakurzona. Wytarłem ja koszulką i zapakowałem do odtwarzacza. Wszystko gra. Gdzie najlepiej taką zakupić, to nie wiem. Ja moją ściągnąłem z neta :-wstyd

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z nawigacją - znikająca mapa - S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2013, 11:27:13 am »
Przez 3 lata tylko raz nawigacja odmówiła posłuszeństwa. Po wykonaniu czynności wg instrukcji kolegi Zdrapcioocha wszystko działa jak należy. Po prostu płyta była bardzo zakurzona. Wytarłem ja koszulką i zapakowałem do odtwarzacza. Wszystko gra. Gdzie najlepiej taką zakupić, to nie wiem. Ja moją ściągnąłem z neta :-wstyd


Ja też  :-wstyd skąd mam swoją mapę, ale i tak mi nie działa tak jak opisałem w pierwszym poście :-zly Przegrywanie, nagrywanie od nowa nic nie daje. Raczej nie jest to wina czytnika, bo całkiem nie czytałby płyty, a tutaj update softu robi normalnie... Nadal jestem w kropce.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport