Autor Wątek: Awaria skrzyni:(  (Przeczytany 3163 razy)

chmielnicki

  • Gość
Awaria skrzyni:(
« dnia: Maj 04, 2013, 13:25:53 pm »
Witam. Mam problem z Jaguarem xj40 z 1987roku,a mianowicie zginął mi wsteczny bieg,do przody jeździ idealnie i wszystko działa tylko jest brak wstecznego.Pomocy. Może ktoś wie co się mogło zepsuć? Z góry dziękuję za wszystkie porady.Rafał

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 16:27:55 pm »
Napisz jeszcze jaki silnik masz , bo od silnika zalezy jaki masz model skrzyni  :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

chmielnicki

  • Gość
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2013, 17:46:46 pm »
3.6litra 1987rok

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2013, 18:18:00 pm »
Masz skrzynie ZF4HP22 bez elektroniki ( brak płyty sterujacej jak w modelu ZF4HP24) ,  jest skrzynia  hydromechaniczna . Na forum było to w jednym z wątków opisane i był podobny problem , tzn. na D było ok , a na R były problemy , najpierw szarpało , a potem siadło całkowicie . Winna temu wszystkiemu była zatarta linka zmiany położenia drążka skrzyni biegów . Powodem awarii tamtej skrzyni było rozsadzenie uszczelniaczy na koszach , i konieczna była jej wymiana . Jest to skrzynia której komputerem nie sprawdzisz , więc radze samemu sie do niej nie dobierac tylko oddać kotka do specjalistycznego zakładu .
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 18:27:29 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

chmielnicki

  • Gość
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2013, 18:31:22 pm »
Jedna osoba mi powiedziała że tarczki w skrzyni się spaliły. Jest to możliwe? Mi się wydaje że wogule by nie jeżdził jak by była taka awarja?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2013, 18:40:53 pm »
Żeby sie tarczki popaliły , to musiałbys miec w niej 1 litr oleju zamiast 4 litrów , albo te 4 litry musiałby wygladac jak smoła która nie zapewnie ządnego smarowania , te skrzynie są prawie nie do zajechania ( przy normalnej eksploatacji ) , jakby tarczki padły , miałbys ogromne szarpanie , a najpewniej rozpadłyby sie przekładnie planetarne i mugłbys ją wtedy spieniężyć na skupie metali kolorowych , bo do niczego innego by sie juz nie nadawała . Sprawdź jaki masz poziom oleju (oczywiście na pracujacym silniku) , jak jest mocno ciemny , to powachaj czy nie pachnie spalenizna , jak by pachniał , to na bank któraś z tarczek sie zjarała .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

grochu27350

  • Gość
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2013, 01:19:19 am »
Witaj, przeżyłem tą awarie na własnej skórze metalowego potwora , może doradztwa te wcześniejsze dadzą ci coś do myślenia , ale będe cwaniaczył , zatarła sie linka zmiany biegu , a w następstwie poszły uszczelniacze na koszach i spaliły się tarczki w twoim przypadku skrzynia 4HP22 jest do wymiany , ja chciałem ja naprawiać u fachowca potem samemu , niestety koszt naprawy w obydwu przypadkach przekroczył wartość używki. Wymieniłem na drugą no i śmiga. Wiec nie rydzykuj   ,nie pchaj sie w koszty - wymieniaj , ale razem z linką , żeby nie wpaść znowu w bagno- powodzenia.

kamil8318

  • Gość
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2013, 00:26:30 am »
Mnie naprawa kosztowała 3600 :-cry więc warto rozważyć używkę

chmielnicki

  • Gość
Odp: Awaria skrzyni:(
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2013, 18:46:24 pm »
Dzięki za pomoc  :) zaprowadziłem koteczka do mechanika, szpeca podobno od skrzyń automatycznych i czekam na wycene tej usterki :-cry z gury dziękuje :)