Autor Wątek: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!  (Przeczytany 9609 razy)

Sorel

  • Gość
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2013, 21:46:34 pm »
A może ktoś z Was zna mechanika w Warszawie - który mógłby fachowo stwierdzić, dlaczego silnik gaśnie. Oczywiście poza servicem autoryzowanym. Proszę o kontakt na mail: a.demecki@interia.pl

Samochód zabrałem od speca od wtrysków - twierdzi, że to wtryski - ale kodów błędów mi nie podał i gwarancji, że nie będzie gasł też nie daje. Sprawdził zawór CRG - jest czysty. Czy robić wtryski w ciemno jak to może być inna przyczyna?

Po drodze zgasł raz. Potem jeszcze dwa razy i już nie miałem cierpliwości.

Objawy są takie:
- śnie jak się nagrzeje i wtedy miga sprężynka - nie świeci się. Czuje się że odcina wogóle dopływ paliwa.
-  jakimś czasie zapala
- i chwilami na wolnych obrotach wskazówka dorusza się - obroty delikatnie nierówne
- za ostatnim razem zgasł po przejechaniu niecałego kilometra. WTRYSKI czy Elektronika? Pomocy.

Sorel

  • Gość
Gasnący X-Type 2.0d Ciąg dalszy - pytanie o mechanika w Wa-wie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2013, 09:54:43 am »
Problemy ze swoim X-typem opisywałem wcześniej. Proszę o podanie dobrego fachowca w Warszawie który rozwiąże problem:

Objawy są takie:
- zaczyna migać kontrolka od świec żąrowych i odcina dopływ paliwa a silnik wtedy gaśnie
- podejrzenia są że to wtryski ale chciałbym najpierw wyeliminować inne przyczyny (czujniki położenia wału - wałka rozrządu itp.)
- pod odebraniu od mechanika od diesli - zauważyłem że obroty delikatnie falują na biegu jałowym (objaw wtrysków) Ale czy dlatego wogóle gaśnie? Mechanik nie podał mi błędów i obawiam się że po regeneracji wtrysków dalej będą te same kłopoty.

Czy znacie gdzieś w Warszawie dobrego fachowca od takich problemów?

daniel

  • Gość
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2013, 10:39:32 am »
Ja bym proponował niepopularny tutaj warsztat Jagcar - miałem w jednym iksie coś podobnego i to opanowali.

Jawe83

  • Gość
Odp: Gasnący X-Type 2.0d Ciąg dalszy - pytanie o mechanika w Wa-wie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:41:43 am »
Problemy ze swoim X-typem opisywałem wcześniej. Proszę o podanie dobrego fachowca w Warszawie który rozwiąże problem:

Objawy są takie:
- zaczyna migać kontrolka od świec żąrowych i odcina dopływ paliwa a silnik wtedy gaśnie
- podejrzenia są że to wtryski ale chciałbym najpierw wyeliminować inne przyczyny (czujniki położenia wału - wałka rozrządu itp.)
- pod odebraniu od mechanika od diesli - zauważyłem że obroty delikatnie falują na biegu jałowym (objaw wtrysków) Ale czy dlatego wogóle gaśnie? Mechanik nie podał mi błędów i obawiam się że po regeneracji wtrysków dalej będą te same kłopoty.

Czy znacie gdzieś w Warszawie dobrego fachowca od takich problemów?

Gdyby same wtryski padały, to nie powodowałoby to gaśnięcia silnika. Przerabiałem temat w moim poprzednim MK3 z TDCi (to samo co w kocie). Możesz mieć tzw. imprezę łączoną, czyli czujnik położenia wału (jeśli kolor czujnika u Ciebie szary, to od razu do wymiany), albo pompa paliwa pada, albo pompa oleju napędowego, albo filtr paliwa masz zawalony syfem, albo czujnik ciśnienia na listwie paliwa....
Nierzadko naprawa samych wtrysków nic nie pomoże, albo na b. krótko, bo one z reguły są tylko "efektem" innej awarii... są bardzo czułe na zanieczyszczenia, na przykład na opiłki metalu z łuszczącej się pompy! Niech ktoś sprawdzi Ci na IDS'ie (sugeruję tylko na nim) parametry pracy silnika, czasy pracy wtrysków, ciśnienie na listwie na luzie i pod obciążeniem.

Sorel

  • Gość
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:28:39 pm »
Dzięki jak nie dojdę do rozwiązania problemu - udam się do tego mechanika. Na razie wygląda tak: mechanik z oprogramowaniem jaguara - po kilku zgasnięciach - wczytał błedy. I powiedział, że wyśiwtla się tylko jeden błąd - czujnik położenia wałka rozrządu. A przedtem u innego odczytywali to jako wału korbowego. Kupiłem zamiennik od Forda - zamiennik mki Hella - niestety szary bo innych nie było. Ale kosztował tylko 150 zł. - a nie 860 jak po cenie ASO Jaguara. Zmienimy i zobaczymy. Mechanik wykluczył wtryski i powiedział, że delikatne falowanie obrotów na biegu jałowym wystepuje w prawie każdym TDCI - a zacytuję - "Era silników na których można stawiac szklankę z wodą sie skończyła dawno temu". Zobaczymy czy wymiana tego czujnika pomoże. Pozdrawiam

Jawe83

  • Gość
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:13:42 pm »
Przepraszam Cię za wprowadzenie w błąd, szary kolor to ten prawidłowy :) To czarne były wadliwe!

Sorel

  • Gość
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2013, 20:12:16 pm »
Na razie po frustracjach nie wierzę, ale chyba problem zniknął. Wymieniliśmy czujnik położenia wałka rozrządu. Stary czujnik był czarny. Skasowaliśmy błedy. Samochód ściagnąłem do domu - nie zgasł po drodze. Dzisiaj jeszcze zrobiłem wokoło domu 30 km i wygląda że chyba to była przyczyna. Myślę sobie, że gdybym uległ paranoi i wywalił kilka tysięcy na wtryski - niepotrzebnie - a samochód dalej byłby popsuty, to chyba zrezygnowałbym z niego. Pozdrawiam

Jawe83

  • Gość
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2013, 10:46:10 am »
Na pewno to było to, czarne czujniki były wadliwe i powodowały właśnie gaśnięcie auta. Nowe, szare, już nie mają takich problemów, więc ciesz się z jazdy  :-tylko

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: X-Type 20d 2003 r. Problem - gaśnie. Pomocy!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2013, 14:33:23 pm »
No i brawo, mówilem wczesniej że ten mechanik od wtrysków to Kaszpirowski 2? Ciekawe co by powiedział po naprawie wtrysków jak auto dalej by gasło?