Autor Wątek: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???  (Przeczytany 17876 razy)

Kazik86

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2012, 18:57:59 pm »
Z wersji 4.2 jest raczej okrojony wybór na portalach internetowych, 3.0 mozna juz coś wyszukać i poprzebierać, co do ceny jeżeli bedzie trzeba to i 30 moge zapłacić za dobry samochód. Tylko dla przykładu: szukałem dwa lata temu mojej Omegi MV6 -- cena rynkowa od 5 do 15 tyś:) zjeździłem pół polski i te za 10 czy za 15 wcale nie były lepsze od tych za 5.... Teraz pytanie do użytkowników, zapłacić 30 i cieszyć się autem, czy poszukać w miarę dobry egzemplarz za 15-20 tyś i wszystko porobić sobie samemu??? A co z silnikami 4.0? cos z nimi nie tak?

pawelek11

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2012, 10:55:19 am »
 :-V To zależy, jeżeli masz mechanika (pewnego i zaufanego) który podejmie się roboty przy kocie bez uwag "O! O! O! to poważna sprawa, to będzie kosztowało...", albo będzie się bał zbliżyć do samochodu, możesz podjąć walkę, korzyść to wiedza na temat tego co masz, oraz satysfakcja z odratowania kota, minus to czas poświęcony na poszukiwania elementów i ewentualne koszty. :-gwizd
Wybór jest twój.... :-tylko

Kazik86

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2012, 16:31:18 pm »
Kupując Jaga licze sie z kosztami utrzymania, co do mechaników to nie jest tak źle, co prawda jaga jeszcze chyba nie robił ale specjalizuje sie w dość nie typowych autach z dużymi silnikami.

A co z silnikami 4.0???  To nie udana i awaryjna konstrukcja czy kompromis między osiągami a kosztami???

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2012, 16:41:18 pm »
4.0 były dość kapryśne ale chyba bardziej tyczy się to XJ8 z lat 1997-2000 gdzie był nikasil, który się zdzierał. A silnik ten to solidna amerykańska jednostka występująca też w Lincolnie i Fordach. Tam były inne głowice i pojemność zmniejszona do 3.9

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2012, 17:35:55 pm »
Właśnie odwrotnie jest, w eSce jest bardziej kapryśny. Z nikasilem kilka osób miało problem, także bardziej mit, ale najczęściej zacierały się panewki w Eskach. Problemy z chłodzeniem również bywały, a najczęściej awaria automatu. Problemem też jest znalezienie silnika z wcześniejszych lat, a i ceny nie są małe.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2012, 18:16:07 pm »

 Która wersja silnikowa jest najlepsza do tego samochodu - dodam tylko ze samochód kupuje jako kolejny w domostwie, więc nie musi być oszczędny


Z tego co piszesz auto będzie jako kolejne w domu i będzie służyć do weekendowych wypadów za miasto... chyba że coś źle zrozumiałem...
Ja w takim przypadku zdecydował bym się na 4.2 V8 zwykłe wolnossące albo z kompresorem (SUPERCHARGER) dla większego fanu... silniki te wychodziły chyba tylko z tym 6 biegowym automatem, który jest znacznie lepszy niż ten  poprzedni 5 biegowy (chyba że się mylę to proszę mnie poprawić)...
A jeżeli auto  miało by być używane często / na co dzień ewentualnie głównie po mieście to zdecydował bym się na 3.0 V6 (automat czy manual kwestia gustu... jeżeli miał by być użytkowany głównie w większym mieście to raczej zdecydował bym się na automat, ale poszukał bym bez elektrycznego hamulca ręcznego, który czasem potrafi dokuczyć, jeżeli mniejsze miasteczko to wybrał bym manual, zawsze to  mniej rzeczy do popsucia  ;)  )

 
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2012, 18:42:19 pm »
Uważam, że silnik 4.0 jest za bardzo demonizowany. W ciągu kilku lat jak zajmuję się częściami do Jagów miałem może 2-3 telefony, że ktoś poszukuje tego silnika. Pytań o silnik 3.0 mam 2-3...ale na miesiąc!

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2012, 18:46:03 pm »
Pytań o silnik 3.0 mam 2-3...ale na miesiąc!

może dla tego że aut z silnikiem 3.0 jest po prostu więcej na rynku i występują w manualu co sprzyja katowaniu ich przez co niektórych ,,nawiedzeńców" / pseudo rajdowców co to kupił sobie jaguara i usiłuje pokazać że to on jest najszybszy na drodze....
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 18:53:41 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2012, 18:49:22 pm »
Oczywiście, że ilość tych aut ma wpływ...ale różnica w ilości pytań jest kolosalna, a tych 4.0 nie jest aż tak mało.

Kazik86

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2012, 18:59:23 pm »
Nareszcie temat sie ożywił:)