Autor Wątek: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego  (Przeczytany 7293 razy)

pablitto

  • Gość
Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« dnia: Listopad 02, 2012, 14:55:57 pm »
Pytanie o zbiorniczek wyrównawczy.
Czy jest taki sam w modelu 4.2 i w modelu z silnikiem 4.0? Bardzo prosze o pomoc, bo mam możliwość kupienia z 4.2, ale nie wiem czy pasuje.
Kolejne pytanie; czy zbiorniczek wyrównawczy da sie naprawić? czy tylko wymiana na nowy lub działający?

lysyyy

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2012, 15:03:02 pm »
Naprawiać nie ma sensu... Bo o ile teoretycznie można to zrobić, to w praktyce ta naprawa długo nie wytrzymuje. Są tam zbyt "agresywne" warunki nagłych zmian temperatury i ciśnienia, żeby takie klejenie (czy spawanie plastiku) wytrzymało. Co do kompatybilności - nie pomogę...

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2012, 15:05:28 pm »
Najlepszym rozwiązaniem by było wymiana na nowy, używany nie wiadomo ile wytrzyma.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

darek s

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2012, 08:18:50 am »
Witam u mnie padł rok temu i na szybko zamontowałem jakiś z renuwki pasowały końcuwki  jest trochę mnieszy ale jeździ do tej pory i nic się nie dzieje :)

pablitto

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2012, 07:50:41 am »
niedługo dam wam znać jak rozwiązałem problem, bo jestem w trakcie.

pablitto

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2013, 09:24:32 am »
Rozwiązanie problemu:
1. Naprawiłem zbiorniczek - zrobili to fachowcy, ale po kilku dniach na nowo pękł
2. Kupiłem nowy, no i teraz wszystko gra...może to nie był tani zakup, ale polecam to zrobić. Nowy jest ulepszony.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2013, 00:47:29 am »
Witam u mnie padł rok temu i na szybko zamontowałem jakiś z renuwki pasowały końcuwki  jest trochę mnieszy ale jeździ do tej pory i nic się nie dzieje :)

Kolego napisz z jakiej renówki.
fajnie było by wiedzieć.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

kogut v6

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2013, 20:33:17 pm »
2 dni temu zmieniałem zbiorniczek w 3.0 z 1999 roku koszt 420 zl dzwoniłem w kilka miejsc i wszyscy odradzali mi klejenie itp. starego(jest to cena za nowy oryginalny)

rodger

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2013, 10:26:14 am »
Jakieś 2 lata temu, miałem problem ze zbiornikiem wyrównawczym, chciałem naprawić go i oddałem do "fachowca" od spawania plastiku, efekt był taki jak opisali to poprzednicy. Wymontowałem go i sam naprawiłem, podgrzewając opalarką , PP z innego zbiornika wyrównawczego, efekt jest taki, że do dzisiaj jesz szczelny.

Offline marcinls

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2016, 23:24:53 pm »
Witajcie, odświeżam trochę temat, żeby nie zakładać nowego wątku.
Mam problem z wyborem nowego zbiorniczka wyrównawczego - nie jestem pewien, który pasowałby do mojego modelu.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc  http://sklep.v12.com.pl/p/pl/780/zbiorniczek+wyrownawczy+c2c41899+c2z13764.html
http://sklep.v12.com.pl/p/pl/1095/zbiorniczek+wyrownawczy+c2c34318.html
S-type rocznik 99, silnik 3.0
Nr VIN SAJAB02E7XFL15474

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2016, 23:30:54 pm »
Drugi
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline marcinls

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2016, 23:34:13 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź  :-thank Pozdrawiam !

mario0906

  • Gość
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2016, 17:28:51 pm »
Dla wszystkich ,którzy mają z tym problem .Można naprawić i sam jestem tego przykładem znalazłem fachowca ,który tylko tym się zajmuje czyli spawaniem plastiku reflektory itd i wytłumaczył mi dlaczego innym pękają po krótkim czasie ...mój już ponad rok  od spawania i zima i lato i nic się nie dzieje..Ale jak ktoś chce nowy to jego sprawa...

Offline marcinls

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2016, 11:31:37 am »
Wyprowadźcie mnie z błędu :) Zacząłem wymontowywać stary zbiorniczek wyrównawczy i mam pytanie: to nie jest oryginał? :) zaczepy pourywane...
Ktoś wyżej wspominał, że pasuje z jakiejś renówki i chyba u mnie tak właśnie było. Masakra http://www.nanodatex.pl/zbiornik-wyrownawczy-renault-clio-thalia-o562635.html

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2016, 14:27:37 pm »
Dla wszystkich ,którzy mają z tym problem .Można naprawić i sam jestem tego przykładem znalazłem fachowca ,który tylko tym się zajmuje czyli spawaniem plastiku reflektory itd i wytłumaczył mi dlaczego innym pękają po krótkim czasie ...mój już ponad rok  od spawania i zima i lato i nic się nie dzieje..Ale jak ktoś chce nowy to jego sprawa...

Dzieje się tak dlatego że pod wpływem wysokiej temperatury materiał się rozszerza i jeśli pospawany jest innym rodzajem plastiku niż ten z którego wykonano zbiorniczek to zbiorniczek popęka. Tak samo jeśli jest niedokładnie nadlane, cykle rozszerzania i kurczenia spowodują pęknięcie.

Przerabiałem temat w Iksie z pękniętym zbiorniczkiem - wolałem kupić oryginał niż ryzykować spawanie. Jeśli jest możliwość to brałbym używany w dobrym stanie zamiast spawać, albo spawać i szukać od razu innego.

A co do zbiorniczka z innego auta to takie rozwiązanie mi proponowano no ale bez przesady, takiego druciarstwa to nawet ja nie zrobię  :-hehe


Pozdrawiam
 :-A