Autor Wątek: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?  (Przeczytany 11745 razy)

LCQ

  • Gość
Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« dnia: Październik 13, 2012, 19:35:13 pm »
Witajcie,



mam mały problem z Jagiem. Stracił dzisiaj doładowanie auto nie jedzie jak powinno. Słychać delikatne stuki tylko co jakiś czas w okolicach kompresora. Błędów nie wywalił. Zastanawiam się co to może być? możliwe że od dołu jakiś wężyk idący od dolotu poluzował się? nie miałem za dużo czasu by sprawdzić od dołu, może sami coś wywnioskujecie? dzięki za pomoc koledzy


http://w345.wrzuta.pl/film/8ojgJz2HVHn/mov_1090

http://w345.wrzuta.pl/film/5GNg2XLMdlP/mov_1089


http://w384.wrzuta.pl/film/23cE7QESNy9/mov_1091







lysyyy

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2012, 19:41:21 pm »
Pasek od kompresora jest? Mi się kiedyś urwał... Ale jeśli wydaje dziwne dźwięki, to ciekawe czy kompresor się nie "rozleciał"?

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2012, 19:43:51 pm »
tak pasek jest, dzisiaj go odebrałem bo robiłem wydech tzn katy wywalaliśmy w znanej śląskiej firmie. Ale chyba to nie ma za dużo wspólnego..? hmm może jeszcze inne propozycje niż rozwalony m112 :)

lysyyy

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2012, 20:00:51 pm »
A on nie ma sond przed i za katalizatorami?

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2012, 20:03:40 pm »
tak posiada 4 sondy, chłopaki zrobili Decaty z odsadzeniem dla 2 sond. Nie wywala po tym błędów. Sprawdzę jeszcze to. W jagu pokazuje check engine przy sonach czy nie?

lysyyy

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2012, 20:07:25 pm »
Ja mam co prawda XJR6 ale u mnie błędów z sondami nie wywala, nawet jak jedna w ogóle nie pracowała...

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2012, 20:36:04 pm »
hmm, może ktoś potwierdzić jak to jest z tymi sondami? i czy one mogły tak zamieszać, bo wydaje mi się że nie do końca

lysyyy

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2012, 21:03:25 pm »
A powiedz jeszcze, czy auto straciło moc od razu po wyjeździe z warsztatu, czy najpierw jeździło dobrze po usunięciu katów? Bo jeśli wywalenie katów dało taki efekt, to wtedy mocno prawdopodobne jest, że jest problem z sondami.

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2012, 14:22:38 pm »
A powiedz jeszcze, czy auto straciło moc od razu po wyjeździe z warsztatu, czy najpierw jeździło dobrze po usunięciu katów? Bo jeśli wywalenie katów dało taki efekt, to wtedy mocno prawdopodobne jest, że jest problem z sondami.


ciężko to ocenić, ponieważ zanim wyjechałem na autostradę to jechałem praktycznie cały czas w korku.. rozmawiałem z osobą która odpowiadała za wydech. I tej strony w ogóle nie ruszali. Jeżeli byłaby to sonda wywala od razu błąd, którego nie ma. Przypuszczenia to lewe powietrze lub luzy na wałku głównym eatona. A jak Tobie się wydaje kolego??? posiada ktoś może zdjęcie tego silnika gdzie widać dokładnie wszystkie rurki idące do kompresora itd..?Może jakaś franca puściła kiedy dostał mocniejszego doładowania (miałem lekko pokruszoną porcelanę w katach od góry, dlatego wywali je i przerobili na d-caty)

jagnie

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2012, 02:26:43 am »
obejrzałem twoje dwa filmiki - tragedia po co niszczyć auto do specjalisty od Jagłów i Kropka .Jeśli zauważyłeś ze auto nie chodzi jak chodziło i nie jesteś mechanikiem czy innym guru od aut . zaoszczędzisz forsę i oddaj do ekspertów . pytanie gdzie mieszkasz i i kto w  twojej okolicy jest dobry. jestem z w-wy i znam paru!

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2012, 10:52:22 am »
Wtrącę kilka groszy.
Zdjęcie katalizatorów powinno poprawić osiągi tego samochodu. Pod warunkiem że komputer nie wchodzi w tryb serwisowy. Rozumiem, że nie wyświetla się tobie ani check engine, ani restricted performance?

Zdjęcie katalizatorów zmieni na pewno dźwięk silnika. Czy przy wyjmowaniu katalizatorów zdejmowali kolektory? Czy wymienili uszczelki. Ja odkręcałem kolektory wydechowe i nie zmieniłem uszczelek. W efekcie, gdy przyśpieszam to słychać nieprzyjemne przedmuchy. To jednak nie powinno mieć wpływ na moc!

Co do wężyków. Czy dodając a następnie puszczając gaz otwiera się zawór obejściowy superchargera? Znajduje się on miedzy przepustnicą a superczargerem. Widać go od góry. Wygląda jak mała puszeczka z której wystaję drut. Drut ten podłączony jest do zaworu. Dodając i nagle odpuszczając gaz drut ten powinien poruszać się sterując zaworem. Sterowane jest to podciśneiniem które występuje pomiędzy przepustnicą a superchargerem.

Na Twoim filmiku widać wężyk wychodzący z intercoolera wodnego. On z kolei idzie do czujnika doładowania.

W jakich warunkach straciłeś moc?
Czy przy pełnym wciśnięciu gazu w podłogę masz mniej mocy?
Czy przy spokojnej jeździe masz mniej mocy?

Sądzę że warto by podjechać do jakiegoś zakładu i sprawdzić jakie błedy pokaże OBD II. Zapisz je i napisz na forum. SKasujcie te błedy i sprawdż czy jazdza ulegnie zmianie.

Pozdrawian, Fishman

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2012, 09:49:21 am »
Czy problem już zdiagnozowany, rozwiązany?

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2012, 21:45:03 pm »
Czy problem już zdiagnozowany, rozwiązany?



Parę dni temu sprawdziłem zawór, pracuje jak należy. Przed chwilą udało mi się odczytać błędy (dopiero teraz, bo nie miałem wtyczki diagnostycznej). Błędy skasowane (pojawia się tylko ten 1000), nie odczułem jakieś poprawy, wnioskuje że  zapłon na 3 cylindrze nawala (świece, cewka?)



1)świece, gdzie dostać, jakie orientacyjne koszta?
2)cewka to samo?
3)który to jest 3 cylinder?? posiada ktoś foto?

Chciałem podjechać do Jag Parts do BB, ale chłopaki w tym tygodniu nie dadzą rady. Znacie pewne dobre serwisy blisko Katowic i okolic? najlepiej z częściami, jak nie to poczekam i podjade do BB. Co do szarpania, odczuwalnie coś w tym jest, jakiś czas temu w moim Audi S4 miałem też podobny problem, okazało się że cewka jest pęknięta.. proszę o Waszą ocenę problemu, dzięki


BlackV6

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2012, 21:58:09 pm »
Może zadzwoń do Bogusia z Rybnika . Nasz etatowy mechanik  :-K nie takie koty ratował a sam posiada XKR Arden ;)

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2012, 22:19:41 pm »
Najbardziej pasuje mi oddać do BB, już byłem kilka razy i chłopaki ożywili kociaka od razu. Kto to jest Boguś? przepraszam, ale nie znam osób z tego forum?

P.S. liczę na pomoc kolegi Fishman bo ma cele porady