Autor Wątek: Awaria silnika 2,0D  (Przeczytany 2052 razy)

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Awaria silnika 2,0D
« dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:50:28 am »
Witam,
pochwalę się trochę moimi problemami podczas powrotu z wakacji, może się komuś przyda na przyszłość. A więc po kolei:)

Jakieś dwa miesiące temu, podczas porannego odpalenia silnika, załączyła się sprężynka, na zimnym silniku. Przejechałem jakieś 10km, podpiąłem skaner i był błąd P0325 Knock Sensor 1 Circuit Malfunction. Błąd dał się skasować, a nic niepokojącego w pracy silnika nie zauważyłem, a przynajmniej tak mi się wydawało (kilka osób zwróciło uwagę że dosyć głośny ten kotek). Od tego zdarzenia zrobiłem jakieś 4,5tyś km i wszystko ok, więc uznałem że to przypadek:). Startuje w nocy na wakacje a tu sprężynka:) oczywiście skasowało się i dojechałem bez problemów. W drodze powrotnej, po przejechaniu 400km, i małym postoju na parkingu, odpalam, a tu silnik pracuje nierówno, kopci na biało, szarpie, zero mocy, dym z bagnetu oleju. Jednym słowem, nie da się jechać, koniec podróży. Po odstawieniu na warsztat (240km na sztywnym holu:)) okazało się że przestawił się rozrząd na jednym wałku o jeden ząbek, a przyczyną tego było pęknięcie górnej części głowicy trzymającej wałki rozrządu. Jak się okazuje to dosyć częsta usterka w tdci tej delikatnej części.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Awaria silnika 2,0D
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2012, 15:40:25 pm »
Wczoraj wypisali kota ze szpitala, zdrowy:). Teraz to już :-tylko