Autor Wątek: Xf skrzynia biegów  (Przeczytany 5305 razy)

Janekxfsv8

  • Gość
Xf skrzynia biegów
« dnia: Lipiec 10, 2012, 19:38:34 pm »
XF podczas przyśpieszania wyje skrzynia biegów a potem wyświetla błąd skrzyni.
Proszę o pomoc Janek!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2012, 19:43:43 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland i baw sie u nas dobrze.

Skoro zapala sie blad skrzyni podlacz auto po komputer, tylko tak sie dowiesz co dolega kotowi.
Poziom oleju jest w porzadku? Auto na gwarancje jeszcze? Jaki model, rocznik, silnik?

Janekxfsv8

  • Gość
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2012, 19:48:37 pm »
Witaj Kolego auto pięć miesięcy po gwarancji pod kpmputer podłączany był wielokrotnie i narazie serwis nie radzi!
Silnik 4,2 SV8 416 KM model SUPERCHARGE rok 2008

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2012, 19:56:01 pm »
Hej, wiec skrzynia 6hp26 albo 28. Auto kupiony w kraju czy z importu? W jakim serwisie sprawdzili? Jezeli jest
komunikat o blad to komputer powinno byc w stanie odczytac blad. Il masz na liczniku? Ja bym porozmawial
z ASO na temat kulancja/gwarancji.

Janekxfsv8

  • Gość
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2012, 19:58:40 pm »
Kupiony w Salonie Jaguara w Gdańsku na liczniku 62250 km.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2012, 20:08:47 pm »
Jezeli serwis w Gdansku nie jest w stanie poradzic z tym problemem, skontaktuj sie z centrala w Warszawie. Czasem niestety tak trzeba. Jezeli zechcesz, to my jako klub mozemy sie w twoim imieniu zwrocic do JLR z prosba o wyjasnienie, jezeli jestes zainteresowany to napisz do mnie na pw prosze.

Niestety osobiscie nie znam alternatywe do ASO w Gdansku tam w poblizu, ale sprobuje sie dowiedziec od producenta
skrzyni (ZF http://www.zf.com/eu/content/pl/poland/corporate_pl/homepage_pl/homepage.html ) czy maja serwis
w Gdansku albo w poblizu.

Czy posiadasz informacje co sie udalo odczytac z komputera?

mateusz81

  • Gość
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2014, 06:53:02 am »
Witaj kolego. Niestety serwisy nie pomagaja zbytnio ze skrzyniami biegow, a jak juz to krzycza sobie horyzontalne ceny. ja proponuje podlaczyc z komputerem, zobaczyc o sie dzieje, czy nie wyskakuje blad (s-shine), olej, i filtr skrzyni biegow. a najlepiej polecam Ci ASP dlugoleka, mialem tam audi a8 i mysle ze goscie znaja sie na robocie, max koszt 5tys zl i roczna gwarancja!

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2014, 10:17:55 am »
Ten temat był przerabiany 2 lata temu. Nie bardzo rozumiem poprzedniego wpisu.. Komputer może wskazać usterkę, ale bez rozbierania skrzyni, nigdy nie ma pewności. Firma ASB Długołęka to dobrzy fachowcy, ale do tanich nie należą. Roczną gwarancję też nie dają na całą skrzynię biegów, o czym już się przekonałem na własnej skórze. Mam też wątpliwości o możliwości diagnostyczne akurat dla modelu XF i innych nowszych Jagów..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Malfoy

  • Gość
Odp: Xf skrzynia biegów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2014, 22:21:05 pm »
Tak na szybko napisze jak to u mnie wygladalo , zaraz po kupnie kilka razy pojawil sie na desce komunikat gearbox fail , dlugo nie myslac wymienilem olej ( oryginal w opakowaniach litrowych BMW 60 zl / litr ) i filtr zfa chyba cos ponad 300 zl .
Obecnie najechalem przeszlo 60 tysiecy kilometrow i nic , byc moze to zbieg okolicznosci ale to zrobic zapobiegawczo warto zawsze .