Autor Wątek: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami  (Przeczytany 5691 razy)

booschmen

  • Gość
Odp: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2012, 23:16:01 pm »
A czy x308 nie wychodzila na xenonie (ja mam np te dziwne przetwornice i jest na xenonie nie mam regulacji wysokosci swiatel bo to jamerykanska wersja ale silniczki przy lampach sa i sa podpiete a lampy mam oryginalne z x300 bo sam  chce zmienic na x308 i przedni zderzak rownierz chce zmienic

felga

  • Gość
Odp: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2012, 00:21:08 am »
Nie, X308 miala az do konca (2003) lampy takie jak ja mam teraz. X350 tak ale rozmial kloszy juz inny i nie pasuje do maski i ramek.

J Lampy z x308 do x300 pasuja do tych samych szkieletow, wytczki kabli sa inne. Ja u siebie pozmienialem te od strony lamp x308, jakbym kiedys chcial oryginalne lampy wlozyc znowu. Tez myslalem nad zderzakami ale podobaja mi sie x300, Jedyne co chce jeszcze x308 to tylne lampy. ALe to w przyszlym tygodniu gdziesz wyszperam

booschmen

  • Gość
Odp: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2012, 00:33:02 am »
Mnie poprzedni wasciciel przekazal iz kotek byl bity w wieku niecalego roku i ma teraz caly tyl od x308 tzn lampy i zderzak przednie lampy chce zmienic bo te swieca wszedzie tylko nie po drodze a jak juz zmieniac lampy z przodu to niech i zderzak bedzie. Tym bardziej ze nikt nie chce normalnie przegladu podbic bo przednie lampy maja homologacje DOT i sa symetryczne a nasze sa asymetryczne.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2012, 03:02:42 am »
Lampy świecą ci wszędzie bo masz wersję US + chiński zestaw HIDa, ja mam EU i oświetlają drogę prawidłowo.
Fakt jest faktem, że xenon by się przydał ale jak już taki z prawdziwego zdarzenia. Temat przerabiałem nie jednokrotnie i zawsze kończy się porażką. Wsadzenie lampy od E34 to jak dla mnie wiejski tuning. Po drugie to ta lampa nie jest przystosowana do xenonu i wsadzenie chińskiego HIDa i tak powoduje oślepianie innych kierowców (mimo soczewki). A jak zapodasz angle eyes to już w ogóle będziesz gość.
Myślałem o zaadoptowaniu soczewki pod D2S, ale problemem jest szerokość, głębokość i żarówka pozycyjna. Pewnie że można włożyć pozycję z drogowymi od X308, ale to już wtedy Jag wygląda jak BMW (świecą się 4 lampy), a w X300 tylko 2 (zewnętrzne).

Odnośnie samopoziomowania. Gdzie i z czym ty chcesz połączyć te czujniki i silniczki od iksa? Z komputerem auta? Czy może z przetwornicami chińskimi?
Pisząc o czujnikach czy masz na myśli czujniki z zawieszenia?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2012, 03:11:00 am wysłana przez Choina »
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2012, 05:19:28 am »
No wlasnie jaki ten xenon u mnie jest to do konca nie wiem jest podlaczony pod oryginalne kostki te obok lamp a przetwornice sa boscha i zaklada sie je bezposrednio na zarowke HB4 i przetwornice wygladaja jakby byly od czegos urwane bo sa na nich jeszcze pozostalosci (podejrzewam ze sa to przetwornice z jakiegos innego auta gdzie byly montowane fabrycnie) co do czujnikow to wlasnie pytam czy jest to oplacalne 4czujniki  puls sterowniki itd to wartosc ok polowy takiego kota chyba ze zaadoptujesz silniczki z forda tranzita po 2009r tam kazda lampa przednia ma w sobie autopoziomowanie:D sam to odkrylem podczas ostatniej wymiany zarowki(a reflektor nie jest przystosowany do xenonu) ale auto poziomowanie ma:)

booschmen

  • Gość
Odp: x300 3.2 swiatla HID - problem z zegarami
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:28:53 am »
Rozmawialem dzis z kolega ktory sie zajmuje xenonami i opisalem mu twoje objawy. On na to odparl ze potrzebujesz tzw xenonow can caly zestaw pod H7 kosztuje jak dla mnie 190zl to jest jeszcze inny rodzaj przetwornic niz slim i palniki tez sie roznia od tych ktore wystepuja we wszystkich innych zestawach.