Autor Wątek: Centralny w tylnych drzwiach nie otwiera  (Przeczytany 2640 razy)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Centralny w tylnych drzwiach nie otwiera
« dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:33:34 am »
Witam ! Panowie moj problem polega na tym, że centralny w tylnych drzwiach zamyka, ale nie otwiera, co moze być przyczyną?

slavek

  • Gość
Odp: Centralny w tylnych drzwiach nie otwiera
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:49:50 am »
siłowniki.... a jak przekręcasz kluczyk to podskakują choć troszkę końcówki?? ja mam taką klątwę z jednymi drzwiami z tyłu (raz działają raz nie). Psikałem smarowidłami różnymi ale nie pomaga, więc konieczne jest rozebranie drzwi i albo wymiana siłownika albo jakiś zabieg rozruchowy :D

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Centralny w tylnych drzwiach nie otwiera
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2012, 13:23:20 pm »
jako, że w jagu jeszcze nie rozbierałem drzwi, moze ma ktos zdjecie albo jakis opis gdzie co i jak trzeba poodkrecac zeby nie uwalic niczego :) ?

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Centralny w tylnych drzwiach nie otwiera
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2012, 10:49:07 am »
Ja to mam właśnie za sobą: samo psikanie nic nie da, trzeba rozebrać drzwi i przeczyścić siłownik i przy okazji sprawdzić okablowanie - mogą być zaśniedziałe styki na złączkach i to powoduje, że drzwi nie działają - miałem to samo.
Zaczynasz od odkręcenia klamki wewnętrznej, śruba pod zaślepką, potem wysuwasz drewniany panel: lekko w lewo, zaczepy powinny puścić i wtedy wyjmujesz, potem odkręcach resztę - większość śrub jest dobrze widoczna i łatwo je wykręcisz, tylko jedna ukryta jest w uchwycie do zamykania drzwi - tam jest taka prostokątną zaślepka w kolorze tapicerki zaraz pod rączką, wypycha się do góry i pod nią jest śruba, która trzyma tapicerowanie drzwi - poza tym są zaczepy od dołu, ale one się wypinają, jak pociągniesz. Trochę cierpliwości i będzie OK.

marekf161

  • Gość
Odp: Centralny w tylnych drzwiach nie otwiera
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:51:14 pm »
Mam podobny problem z drzwiami, tylko ze u mnie podskakuje lekko, ale nie chce wyjsc na zewnatrz, z czego drzwi mozna otworzyc tylko od srodka i własnie chiałem zapytac, czy to problem z siłownikiem czy cos powazniejszego z zamkiem?