Autor Wątek: LPG  (Przeczytany 12200 razy)

maras

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2012, 14:40:32 pm »
Jam też nie mam nic przeciwko lpg. mój jaguar ma ośmio letnią instalację i nadal jeżdzi, na przeglądzie spaliny w normie, katalizator zdrowy, ciśnienie w cylindrach prawidłowe, ciśnienie oleju w porządku, więc do dobrze założonego gazu poprostu nie można się przyczepić. mam x300 3.2 1995r.

3style

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:59:02 pm »
Odpisuję trochę nie na czasie, ale może komuś to pomoże. Polecam lekturę i kontakt z ludźmi z następującego forum:

http://lpg-forum.pl/

Nie tylko dobranie gratów się liczy, ale poprawność nawiertów, sposób montażu, jak i wystrojenie na afr podczas jazdy, czego 90% warsztatów nie robi.

mrciasteczko

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2013, 07:40:52 am »
Gazzz Bleeee Gazzzz Blleeeee!!!!!
Zastanawiam sie ile Ci wszyscy uzytkowni jezdza....
Mam Xjr X308.
Przez ostatnie 2 miesiace wydalem 8539zł na PB95!!!!!
Teraz szukam dobrego gazownika.... Porsche na gaz hammery na gaz i jakos ludzie zyja....
A jesli ktos uzywa swojego Jaga do jazdy w niedziele do Kosciola no to ok nie oplaca sie go Gazowac...
Ale ja swoim robie duze odleglosci i to codziennie... Z reszta samochod do tego sluzy a nie zeby stal w garazu.
Pozdrawiammm :D

Dzery

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2013, 08:26:48 am »
Nie zamierzam nikogo przekonywac do gazu bo żadnego oportunisty nie da się przekonać ale:
wiadomo że jeśli ktoś jeżdzi dużo instalacja gazowa z ekonomicznego punktu widzenia jest zasadna,
90% sukcesu to dobra instalacja i DOBRY GAZOWNIK !!! jeśli ktoś montował gaz w stodole u pana Mariana (z całym szacunkiem dla Mariana) i non stop ma z nią problemy może się zrazić.
Faktem jest że silniki montowane w Jagach bardzo dobrze znoszą gazowanie, (silnik 2,5 x-type przejechane 460 tyś z czego 390 tyś na gazie, skonczył żywot po kraksie pewnie dalej bym jeździł (trasy po polsce)
Tak jak pisał mrciasteczko  jeśli ktoś jeżdzi mało nie ma sensu gazować autka ale to już indywidualna sprawa.
Warto przed zakupem sobie odpowiedzieć czy wole wymieniać sprzęgło, dwumasę, wysprzęglik, wtryski w dieslu czy bawić się w instalację gazową gdzie eksploatacja i naprawa silnika benzynowego jest tańsza ale coś za coś.
A przeciwników LPG zapraszam przy okazji jakiegos spotkania na przejażdzkę na gazie.

mrciasteczko

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2013, 18:19:52 pm »

ralfo73

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 21, 2013, 22:13:03 pm »
Witam Karol...Jestem zainteresowany u twojego OJCA zagazowac mojego KOTA to jest XJ8 rók 2000. prosze podaj mi tel i adres do Szamotul mam 80km ...A jakie koszty ..
bo co tak czytalem to od 2500-3000tys   jak tak to jade ...POZDRAWIAM

cobi

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 03, 2013, 09:51:13 am »
Wystarczyło wpisać "Jaguar Szamotuły"

http://www.jaguargieremek.pl/

Witaut

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2013, 14:30:36 pm »
http://autokult.pl/2011/01/13/333-kmh-samochodem-na-lpg-–-g-power-m5-hurricane-gs-2010


kopa pod pach tym komu gaz sie nie podoba...

Ja mam 3.2 V8 i jest super! Za instalke zaplacilem 5500 wtryski Hana, Sterownik LPG Tech , 2x Parowniki (Gold cos tam). Jezdi super. Pali od 12-16 w Trasie. Za 2 Mies. zrobilem ponad 14.000 i jest super.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: LPG
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2013, 19:56:09 pm »
Mi się gaz nie podoba, ale nie krytykuje takich osób jak Ty, które mają lpg zamontowane, więc daruj sobie niskiego polotu wypowiedzi kierujące do takich osób jak ja. Tak na przyszłość ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Witaut

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:54:07 pm »
Mi się gaz nie podoba, ale nie krytykuje takich osób jak Ty, które mają lpg zamontowane, więc daruj sobie niskiego polotu wypowiedzi kierujące do takich osób jak ja. Tak na przyszłość ;)

Może w takim razie przejdziemy do konstruktywnego dialogu? Jakieś argumenty dla czego gaz się nie podoba? Ja może zacznę z tego dla czego mi się podoba :

1. Miedzy innymi jeżdżę autem ktore ma moc ponad 360 KM (Audi S8), trzyma prędkość ponad 200 km/h bez problemu i pali przy tym 16-18 litrow LPG , jak przeliczymy to na DIESEL = 7.14 L. Teraz pytanie : które auto w Ropie moze pochwalić sie takimi osiągami?
P.S. Jak jechac do 140 to spalanie wynosi 13 LPG / = 5.3 DIESEL Tyle chyba golf 4 przy 90 KM/H nie pali...

2. Silnik raczej nie czuje sie najgorzej z LPG, moze delikatnie większa temperatura spalania robi swoje i zamiast 500.000 przyjedzie 450.000 no i w D..e, ja raczej nie muszę tym sie martwic bo to 10 lat eksplotacji a tylko  :-nuts jezdzi autem tak dlugo (Moje zdanie).

Myślę ze na poczatek to wystarczy. A jakie twoje orgumenty drogi kolego "CiGaR"  :-off :- pojecia

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: LPG
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2013, 01:47:57 am »
Ja nie zamierzam z Tobą dyskutować na ten temat, widocznie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, a jesteś strasznie przewrażliwony na temat lpg, zwróciłem tylko uwagę na Twoją wypowiedź która obraża ludzi, którzy są przeciwni, jestem zwolennikiem benzyny, Ty preferujesz gaz ja benzyne proste i logiczne moim zdaniem, to co wiem na ten temat to tempteratura spalania gazu jest wyższa przez co "dostają" sondy i katalizatory, nie wgłębiam się w te szczegóły, a żeby się wgłębić nie mam czasu. Moja dziedzina jest całkiem inna, nie znam się aż tak bardzo na mechanice, a traktuje to jako hobby, poprostu jestem przeciwny, ale nie krytykuje osób, które mają lpg, bo zwyczajnie mnie to nie obchodzi, każdy z Was ma swoje auto i niech robi z nim co chce. Przez swoją wypowiedź, chciałem zwrócić uwagę na pewien mały szczegół, a jest nim kultura wobec innych forumowiczów i użytkowników aut. To tyle i nie zamierzam rozwijać wyższości benzyny nad gazem ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Asaf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Działdowo
Odp: LPG
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 14, 2013, 13:58:14 pm »
Do Witaut.

Czy gaz czy benzyna , wszystko jedno, mam auta takie i takie.
Natomiast twój język wypowiedzi jest jak najbardziej audi.
Absolutnie nie wpisuje się w ramy tego forum. Myślę  że na forum audi w sam raz.
Język burakowy ,   dno.
Możesz dalej czerpać satysfakcję z obrażania ludzi ale to świadczy tylko o tobie witaut.
Daimler Double Six 1993  6,o l  V12  XJ81
Daimler Double Six Seria III 1989 V12 5.3l
Był Daimler   X308       1999  4,0 l   V8

cobi

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 14, 2013, 18:07:45 pm »
Nie rozumiem ludzi czepiających sie do gazu. Oczywiście jezli kupiłbym kota który 90% czasu stałby pod domem i kłuł w oczy sąsiadów to ok po co mi gaz?
W ostatnim roku wyliczyłem że zrobiłem autem 65 tyś km !!!!!!!
 A aut mam dwa. Co daje razem 130 tyś km  ::)
Niech teraz ktos poliyczy ile wyniesie koszt pb a ile koszt na lpg.
Ja komus w portwel nie zaglądam więc dlaczego ma mi ktos zaglądac.
Szczerze? Dlamnie auto moze jezdzic nawet na wode od ogórków :) wazne żeby sie dobrze sprawował.
Pozdrawiam wszystkich trzymających auta dla szpanu i robiących 3 tys rocznie.  :-yipee (nie licząc klasyków).

Tom

  • Gość
Odp: LPG
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 15, 2013, 12:41:28 pm »
to może ja zamknę temat moją ulubioną frazą:
na gazie sie gotuje, na rope jeżdżą traktory a prawdziwe samochody są na benzynę  ;D

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: LPG
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 15, 2013, 15:38:50 pm »
TOM nie wiem co Twoja wypowiedź kończy, a co zaczyna.. Czytając ostatnich parę postów to tutaj jak w sejmie.. można by przytoczyć cytat barda Kaczmarskiego czym jest polityka według Witkacego.. ale po co zaczynać  :-off
Proponuję podać jakieś konkrety. Za i przeciw, ale tak konstruktywnie. Ludzi którzy mają styczność z LPG w Jaguarach, tych którym LPG zniszczyło silnik, uchroniło(NIKASIL), niezależnie czy jeżdżą 3 czy 30 tys. km rocznie. Tak, żeby coś wniosło do dyskusji. Ja już się wypowiedziałem. Ostatnio zmieniłem wtryski i jest lepiej niż było. Mechanik, który mi to zakładał zwrócił uwagę, że czas wtrysku na LPG jest szybszy niż wtrysku benzynowego!  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8