Autor Wątek: Napinacze łańcucha rozrządu  (Przeczytany 3358 razy)

dR

  • Gość
Napinacze łańcucha rozrządu
« dnia: Listopad 14, 2008, 11:22:31 am »
Cześć.
W dziale dotyczącym XK/XKR znalazłem informację dotyczącą wymiany plastikowych napinaczy łańcucha rozrządu. Czy w XJ/XJR (X308) stosowane były identycznie konstrukcyjnie silniki jak w XK/XKR czy może istnieją jakieś różnice? Jeżeli są takie same tzn, że konieczność wymiany plastikowych napinaczy dotyczy również silników montowanych w XJ/XJR? W dzialeDzięki za odpowiedzi.

szpulek

  • Gość
Odp: Napinacze łańcucha rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2009, 18:45:53 pm »
Wlasnie natrafilem na wzmianke o potrzebie wymiany napinaczy lancuchow w silnikach V8. Znalazlem ten watek, niestety bez odpowiedzi. Czy jestem sam w stanie sprawdzic jakie mam napinacze? pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Napinacze łańcucha rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2009, 19:42:35 pm »
plastykowe napinacze były montowane do2004 roku w xj jak również w xk.
najczęstszym problemem jest pekanie obudowy plastykowej . napinacz przestaje dzialac .
 Nie złapany w porę gubi plastykową nakladke i łancuch zaczyna opcierac sie o metal powodując rozsypanie sie łancucha i wygięcie zaworów.
w Jaguarze V8 sa tam 4 napinacze; górne widać po zdjęciu pokrywy z głowicy .(te robią najwięcej problemow)
 jednak najlepiej wymienic 4 napinacze (nowe sa aluminiowe) również przy kupowaniu górnych napinaczy trzeba kupic 4 nowe sruby bo stare sa za długie.
przy wymianie 4 napinaczy warto wymienic listwy-prowadnice łancuchow one tez pekają.
przy odpowiednich narzędziach czas kompletnej wymiany 4-8 godzin.
 mam zdjecia ale forum ich nie przyjmuje.

szpulek

  • Gość
Odp: Napinacze łańcucha rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2009, 17:08:45 pm »
a mozesz je gdzies podwiesic i podpiac tutaj linki do tych zdjec? pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Napinacze łańcucha rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2009, 17:16:00 pm »
1.stare2 nowe. 3sruby

szpulek

  • Gość
Odp: Napinacze łańcucha rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2009, 17:35:43 pm »
Dzieki! Sprobuje zdjac pokrywe bo i tak sie lekko poci, wiec musze uszczelke wymienic prawdopodobnie to zagladne tam do srodka, teraz juz wiem mniej wiecej na co patrzyc :) pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Napinacze łańcucha rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2009, 20:14:57 pm »
mam zamontowane aluminiowe narzędzie trzymające walki w 0 pozycji
 z przodu tego narzędzia jest drugi lancuch z napinaczem