Autor Wątek: zaświcił sie check  (Przeczytany 10140 razy)

Artur G.

  • Gość
zaświcił sie check
« dnia: Styczeń 02, 2012, 13:59:33 pm »
Witam  serdecznie,   wiem , że przyczyn może być    wiele,  ale  zaniepokoiło mnie zaświecenie się   kontrolki  check. Na  bal  sylwestrowy dojechałem  15 km  normalnie,  zaparkowałem. Po balu samochodem wracała  moja siostra,   uruchomiła  normalnie, ja siedziałem z  przodu obok niej,   podczas jazdy  po przejechaniu kilku km zobaczyłem  checka. Nie wiem  kiedy  się włączył, nic  z samochodem się  nie działo. Po  niedzielnym postoju w ciepłym garażu,  dziś  odpaliłem i  check się świeci  ale samochód  nie przejawia  żadnych  niekorzystnych  oznak.
Wiem, że  muszę   pojechać na  kompa,  ale  w  tym  tygodniu nie dam rady,  czy ryzykować   jazdę? Dodam, że do pracy mam  tylko  2  km, nie  planuje dalszych  wyjazdów.
Hmm, rok  czasu i nawet  nie  kichnął  :-clap,  a  tu  check  :-nie.

Offline abs

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 13:09:53 pm »
Jeżeli masz na liczniku około 160000 km to mogą być sondy lambda , lub  katalizatory do wymiany :-A

BlackV6

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 13:48:35 pm »
podłącz pod kompa lub kup sobie obd za 100zl będziesz na bieżąco mógł sprawdzać podstawowe rzeczy ,tak to wróżenie z fusów

Kam-jag

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:39:21 pm »
Z regoly sie sypie przedni katalizator
Sonda moze byc a jak spalanie na 100?
Przerwa w obwodzie cewek zmieniaczy faz.
Przeciek powietrza klapy kolektora szczelne,  tzn czy nie syczy na zimnym silniku?

I wiele innych,  test komp zalecany.

Artur G.

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2012, 21:37:10 pm »
Cześć, opisałem  problem w  temacie :P0430 po przejechaniu 50 km od skasowania  błędów":

Kupiłem przewód OBDII, zainstalowałem  PCMSKAN i:

Wyświetliło się: "P0430 zdolność katalizatora do unieszkodliwienia szkodliwych składników tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr 2) poniżej wymaganej wartości".
Błąd skasowałem, nie wiem  kiedy on wróci i  czy wróci.
Szukam  teraz złotego  środka na rozwiązanie  problemu,  zakup nowego raczej nie wchodzi w grę. O jakich  tulejkach  mówicie? czy średnio  zaawansowany mechanik zajmujący  sie  od  lat sprzedażą i montażem  tłumików (mam  takiego kolegę i korzystam z  jego usług od  lat) do  sobie z  tym radę?  jak z  nim rozmawiać?


ps. przebieg 193.000 km. Od nowości  tylko  pb95. Spalanie w normie trasa  - od 8.9 (emerycko) do  11,5 (agresywnie)   czyli średnio ok.  10 l/100,   a   od 14 (lato)  do  18 (teraz)  w mieście na zimnym silniku bo do pracy mam niecałe 2 km. Jak ciepły  oscyluje  ok. 14-15.
Chyba  w normie, można rzec katalogowo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 21:45:00 pm wysłana przez Artur G. »

Offline abs

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2012, 11:07:52 am »
Chodzi o emulator sondy lambda- oszukiwacz sondy lambda. Można  kupić zwykly prosty ma chyba 6cm, mieści się w jag., cena kilkadziesiąt zł za sztukę. Poszukaj na allegro.

Artur G.

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:54:25 pm »
No tak,  a   co dalej z  katalizatorem,  czy  jeśli nie spełnia  norm  to znaczy  ze  jest jakiś zapchany,  czy  jak .... czy  nie  będzie  zamulał    silnika?
Gdzieś słyszałem  opinie, że  po  zdjęciu  katalizatora  i zastąpienia  go tłumikiem  samochód stał  się żwawszy ...  hmm.

BlackV6

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2012, 16:38:51 pm »
hmm jak już nie chcesz nowego to może uzywke wstaw koszt 300zl

Offline abs

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2012, 20:59:35 pm »
Podobno można zostawić tylko obudowę kat. a sierodek usunąć. Może być problem u diagnosty bo nie będzie chyba spełniały  spaliny normy. :-A :-cry

Artur G.

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:05:31 am »
hmm jak już nie chcesz nowego to może uzywke wstaw koszt 300zl

Tak  czy inaczej muszę  się tym problemem zająć,  ale  to  wczesną wiosną.
Co  do używki,  czy bałaby  choćby  lekko uzasadniona  pewność , że  używany pochodzi ?
Co  do  ewentualnego  wyjęcia środka czy wstawienia w  to miejsce tłumika i problemów  u diagnosty ... tego  akurat się  nie  boję,  niech  się  boja właściciele  autobusów prywatnych i nie  tylko,  ciężarówek starych  za  którymi  się nie  da jechać. Przejechanie  ich  kilkunastu kilometrów z  obłokiem  z tyłu   zapoda  tyle  nieczystości co mój  x-type  przez rok!
Reasumując -  jakie  będzie  najzdrowsze  lekarstwo:
a. emulator
b. tłumik
c. kopic  używany   katalizator
d. inne?

BlackV6

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:41:58 pm »
dla mnie odpowiedz jest jasna ,zero kombinowania odp.C (uzywany czy nowy nie ważne) :-gwizd

ciamajda

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2012, 09:34:38 am »
nowy zamiennik-koszt ok 350zł
używany-loteria-koszt 300zł
usunięcie- większa moc :-yipee tylko za granicą może być wielki kłopot, choć u nas też już zaczynają sprawdzać spaliny
Twój kolega od tłumików powinien Ci dać najlepsze rozwiązanie

Artur G.

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2012, 22:29:12 pm »
nowy zamiennik-koszt ok 350zł

To bardzo  satysfakcjonujące...  :-clap w lutym nie dam  rady  ale w  marcu będę  męczył mojego magika  od  tłumików ...  :-thank

ps. przeszukałem  allegro i  google i nie znalazłem  zamienników katalizatorów, może  jakiś  link  macie, jakiś  namiar? Może poza mną przyda sie  ta  informacja  innym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 22:38:50 pm wysłana przez Artur G. »

Artur G.

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:32:09 pm »
Myślę, że  nie warto  zakładać nowego  tematu  z być może drobnostką z  która mam problem.
Sprawa dotyczy kontrolki  airbaga pasażera z przodu,  jak  jadę sam  kontrola  ta  nie świeci,  wyłącza się zaraz  po uruchomieniu  silnika).
Ale,  jak usiądzie  moja żona  to kontrolka ta wariuje,  czyli  raz się wyłączy,  raz się włączy,  przez chwile (czasami  sekundy czasami minuty jest włączona,  czasami odwrotnie  jest wyłączona. W zasadzie częściej jest  wyłączona,  ale  faktem jest że  się sama zaświeca.
Trudno mi to  wyczuć o  co mu  chodzi  bo  do pracy mam  ok.  2  km, takie  trasy  robię z  żoną i to nie codziennie  bo jest  jeszcze  Alfa.
Skaner PCSKAN nic nie  pokazał. Niezależnie czy  zapięte  pasy  czy nie. Mam  instrukcje  po Polsku  ale  nie  mogę  znaleźć informacji na  ten temat.  Czy ktoś wie  o co jej chodzi?,  w dłuższą  trasę  będę  jechał  za  tydzień (ok.  500 km  w jedną stronę)
Czyżby  x-type  nie  lubił  mojej żony?  ja  ją  lubię ...
ps.  ma 156 cm i  56  kg.

BlackV6

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:50:38 pm »
hmm ja mam tak że jak nikt nie siedzi na fotelu świeci się cały czas ,jak usiądzie ktoś gaśnie ,więc obstawiam jakiś czujnik pod siedzeniem który wariuje ?