Autor Wątek: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)  (Przeczytany 16793 razy)

dydek1

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2011, 15:18:06 pm »
Oj oj tu z tą wymianą paska po 167 tyś to ktoś jest ryzykant  :P . Niby producent sugeruje wymianę paska co 140 tyś, ale powiem tak ja raz zapomniałem sobie wymienić  ::) i miałem schody i to drogie schody. Dlatego teraz już nie zapominam i się pilnuje i wymieniam co 90 tyś, mam spokój. A jeśli chodzi o wybór paska to polecam : jaguar pasy

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2011, 15:27:51 pm »
Chyba nie o tym pasku jest temat  :P

ciamajda

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:28:36 pm »
 :-10points

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:29:24 pm »
Dziś odbieram auto z zakładu The Best Zabielski (mieli mi zregenerować pompę wspomagania) - oddając im auto poprosiłem, by przy okazji grzebania przy pompie wspomania sprawdzili stan paska i ocenili, czy kwalifikuje się do wymiany. Ciekawe, co powiedzą.

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:25:44 pm »
Auto odebrane, pompa zregenerowana, pasek podobno jest w porządku. Spytałem, czemu podpiskiwał - facet powiedział, że pompa w takim stanie jaki miałem mogła to powodować. Zobaczymy, czy teraz pasek będzie podpiskiwał. Mam nadzieję, że nie.

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:00:16 pm »
Podpiskuje, we wtorek daję auto do warsztatu w tej sprawie. Dziś jedynie przejechałem się z mechanikiem by posłuchał. Swoją drogą, ciekawostka dla mnie jest taka, że rozrząd mam na łańcuchu (to wiedziałem) i mam oprócz tego 2 jeszcze paski. Myślałem, że mam tylko 1, a tu widziałem na własne oczy, że mam oprócz tego dwa różne paseczki - tylko, że są w bardzo dobrym stanie, ładnie wyglądają. Oto nasze obserwacje:

1. Gdy stoję, na biegu jałowym (P lub N) nawet gdy wciskam pedał gazu w podłogę to nic nie piszczy. Nie ma to więc nic wspólnego z prędkością obrotową silnika.

2. Zaczyna piszczeć gdy powiedzmy przekraczam prędkość 60 km/h. Później im jadę szybciej to tak jakby szybciej piszczało (jakby się obracało). Później im wolniej jadę tym wolniej piszczy. I nagle przestaje piszczeć, jakby się urywał ten pisk, powiedzmy poniżej 60 km/h.

3. Gdy się pojeździ około kilkanaście km (silnik rozgrzewa się dużo szybciej, po kilku km), to przestaje w ogóle piszczeć.

4. Mechanik na razie nie wie co to jest, będą sprawdzać we wtorek, ale on podejrzewa, że to coś na odcinku między kołami a skrzynią biegów.

Czy macie jakieś pomysły? Albo podobne doświadczenia?

zadek07

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:19:51 pm »
Stawiam na:
Lozysko podporowe na wale napedowy. Czesto wydaje rozne niewyjasnione dzwieki przy predkosciach do 60km/h, jak sie nagrzeje to przestaje piszczec

Konradop

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:59:42 pm »
Stawiam na:
Lozysko podporowe na wale napedowy. Czesto wydaje rozne niewyjasnione dzwieki przy predkosciach do 60km/h, jak sie nagrzeje to przestaje piszczec

Popieram - na 99% to łożysko podpory wału napędowego. Dokładnie takie objawy.

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:21:40 am »
A ile może ono kosztować? Gdzie polecacie kupić? Czy ktoś zna może nr tej części?

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:22:22 pm »
Masz pecha tak jak ja auto z rocznika 2001 ma nie wymienialne te łożysko tylko cały wał trzeba kupić :) ,Chyba że zgłosisz się do zadek07 wymieniał u mnie same łożysko ,ma sposób na to

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2012, 16:04:41 pm »
Stawiam na:
Lozysko podporowe na wale napedowy. Czesto wydaje rozne niewyjasnione dzwieki przy predkosciach do 60km/h, jak sie nagrzeje to przestaje piszczec

No właśnie, w np. w lato tego objawu w ogóle nie ma, pojawia się dopiero jak temperatury zaczynają być bardzo niskie, czyli najbardziej daje o sobie znać zimą.

Jaki masz patent na wymianę tego łożyska? Taka informacja bardzo by mi się przydała. I powiedz, skąd kupiłeś takie łożysko? Czy da się je kupić samo, ewentualnie od czegoś dopasować? Wszelkie info będzie bardzo pomocne.

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:36:43 am »
O szczegóły pytaj zadka on dobierał łożysko coś koło 100zl za te łożysko

zadek07

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:04:41 pm »
Nie ma tu zadnej wielkiej filozofii. Potrzebna jest wiedza i troche umiejetnosci.
Trzeba rozciac wal zbic lozysko i zalozyc nowe. Nalezy pamietac zeby wal zespawac idealnie prosto i nie uszkodzic nowego lozyska przy nabijaniu. Z doswiadczenia moge polecic tylko jedne firme KOYO, reszta lozysk szybko wysiada. Wymiary lozyska to 6013 koszt lozyska ok 150zł.  Myslalem zeby sprzedac regenerowane waly, tak ze wysylam z nowym lozyskiem a ktos odsyla uszkodzone ale jest problem z wysylka bo wal ma chyba ponad 2 metry

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2012, 13:46:59 pm »
Ponad 2m rzeczy odbiera K-EX cena coś ok 80 zł.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

zadek07

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:10:41 pm »
Czyli same koszty przesylki w granicach 160zl