Autor Wątek: Olej do dyferencjału  (Przeczytany 3672 razy)

rodger

  • Gość
Olej do dyferencjału
« dnia: Sierpień 25, 2011, 07:10:22 am »
Jaki olej ma być stosowany do dyferencjału? Z tego co znalazłem to powinien być
M2C 192A Synthetic JLM czyli jego odpowiednik SAF-XJ 75W-140.
W tej specyfikacji znalazłem Castrol'a Castrol SAF-XJ Syntrax limited slip 75w-140
(http://allegro.pl/castrol-syntrax-limited-slip-saf-xj-75w-140-szpera-i1778765812.html)
i normalny Castrol do dyferencjału SAF-XJ 75W-140
(http://allegro.pl/castrol-saf-xj-75w-140-75w140-do-aut-z-usa-1l-i1740634981.html)

Intruz

  • Gość
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:00:11 am »
to taki sam olej jak do explorera i transita, wg specyfikacji Forda...

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
X-Type 3.0 Sport

rodger

  • Gość
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2011, 14:46:36 pm »
Dzięki

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2011, 18:30:57 pm »
Rowniez przymierzam sie do wymiany oleju w dyfrze i reduktorze, zastanawiam sie natomiast czy nie zastosowac dodatkowo ceramizera w celu ochrony tych elementow.
X-Type 3.0 Sport

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2011, 18:51:47 pm »
to ja proponuje .... pole siłowe  :-hehe  :-hehe :-hehe
panowie i panie ,części mechaniczne działają ze sobą i muszą się zużywać ,
żadne uszlachetniacze "superoleje" nie zmienią tego faktu ,pomyślcie logicznie co i jak działa w jaki sposób mogło by to ochronić  :-nuts
to tylko chwyty reklamowe...  nie dajmy się zwariować to że kupimy "superprodukty" nie wydłuży ich żywotności (kotów),ale
stała i dobra konserwacja ... owszem  :-V

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2011, 19:46:36 pm »
Tygrys3, nie mialem na mysli "jakichs" uszlachetniaczy, srodkow do zatykania kanalow olejowych teflonem, czy trocin do wygluszania dyferencjalu. Chodzi mi o konkretny specyfik, jego dzialanie nie jest cudem, nie dodaje 100KM i nie zmniejsza przebiegu o 50%. Poswiecilem troche czasu na lekture dzialania srodkow na bazie teflonu i ceramiki, przyznam ze dzialanie tych drugich do mnie przemawia. Zgodze sie z Panem Jackiem Chojnackim ze przede wszystkim swietnie sie sprawdza w profilaktyce. Bo to kotek lubie go dopieszczac i jezeli mam czas to np lubie polozyc 2 warstwy wosku, tak samo z ceramizerem :-super
Wyszlo to jak reklama...  :-wstyd
X-Type 3.0 Sport

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2011, 20:50:42 pm »
no ,trochę jak reklama ...
do mnie to nie dociera za bardzo bo taki specyfik powinien być położony bezpośrednio na metal  (coś jak niklasil)
a nie wlewany ,wybacz ale nie ufam tego typu specyfikom  :-W

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Olej do dyferencjału
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2011, 21:27:37 pm »
Moj chlopski rozum akceptuje historie o odwiertach, kiedy wiertlo po przejsciu przez pewna warstwe skal ulegalo utwardzeniu. A tak na powaznie, czytalem o tym sporo i sens dzialania do mnie dociera, nie oczekuje cudow, to raczej kwestia profilaktyki. Na YT mozna znalezc filmik z testow, ale ja preferuje mniej marketingowego belkotu wiec recon oparlem na bardziej fachowych opracowaniach.  ;)
X-Type 3.0 Sport