Autor Wątek: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?  (Przeczytany 2823 razy)

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« dnia: Sierpień 28, 2011, 19:00:20 pm »
witam,mam problem z za wysokimi obrotami podczas jazdy około 1800obr. gdy sie zatrzymam to obroty wracają do normy,chcialbym zlokalizowac silniczek odpowiedzialny za wolne obroty jesli ktos wie gdzie on sie znajduje to prosze  o pomoc . z gory dziekuje za odpowiedzi
X-TYPEK

zadek07

  • Gość
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2011, 19:57:09 pm »
Jesli sie nie myle to przepustnica reguluje obrotami

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2011, 21:39:27 pm »
hmmmm no własnie po czyszczeniu przepustnicy kotek dostał wysokich obrotów i nie wiem co z tym zrobic ? :(
X-TYPEK

moryc25

  • Gość
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2011, 21:42:28 pm »
Komputer wtryskowy sterując uchyleniem klapki bierze "poprawkę" na zabrudzenie i z czasem zwiększa kąt uchylenia biegu jałowego zachowując obroty silnika. Gdy kąt ten jest duży ze względu na wieloletni brud po wyczyszczeniu elektronika może nie być w stanie skorygować tej nagłej zmiany i konieczne będzie resetowanie komputerem.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2011, 21:43:44 pm »
czyli tylko wizyta w ASO mi pozostała?
X-TYPEK

wojt

  • Gość
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:57:51 am »
Nie tak szybko ;Dtam zawsze zdążysz :-hehe
Prawdopodobnie,tak było u mnie,wystarczy,że trochę pojeżdzisz i zrobisz ok. 1000km.Przepustnicy w naszych kotach nie powinno się raczej ruszać,bo w większości przypadków kończy się właśnie tak :-zly
Nic nie ruszaj i nie jedz do lekarzy bo to na nic.Dużo jeżdzić,sama się wyreguluje :-super

rodger

  • Gość
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2011, 14:24:35 pm »
Ja czyściłeś przepustnicę i nie przechylałeś palcami listka to będzie ok. Odłącz akumulator, na jakiś czas, podepnij, odpal dogrzej silnik bez dodawania gazu, zgaś. Później sportowa jazda przez około 50km i powinno być już w normie.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Gdzie znajduje sie silniczek krokowy w 3.0 V6 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2011, 16:50:01 pm »
dziekuje za wszystkie odpowiedzi,listek przepustnicy ruszałem niestety bo nie moglem dojsc aby ja wyczyscic dokladnie, była bardzo bardzo brudna,no nic sprobuje odłączyc aku i pojedzic jeszcze ,chociaz od momentu czyszcenia zrobilem juz 200 km  :-[
X-TYPEK