Autor Wątek: Gdzie serwisować Kota w Łodzi  (Przeczytany 18697 razy)

RPZ

  • Gość
Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« dnia: Lipiec 25, 2011, 22:31:58 pm »
Czy znajdzie się na forum ktoś z Łodzi? Autek z kotem na masce spotykam w okolicy sporo, ale wątku z polecanymi serwisami w mieście z łódką w herbie nie znalazłem.

Byłem ja ostatnio ze swoim zwierzem na drobnych uszczelnieniach silnika, uzupełnianiu plastikowego korka wlewu zbiorniczka wyrównawczego, jednej śruby do felgi aluminiowej i dorobienia kluczyka (wszystko niedługo po zakupie) i zapłaciłem, jak to w ASO, niezbyt mało. Nawet nie będę mówił dokładnie ile. Jakby ktoś potrzebował informację o kosztach, to mogę w fakturę zerknąć i szepnąć co i za ile sobie cenią.

Jest jakaś alternatywa dla ASO w Łodzi, aby nie tracić na jakości (jakości naprawy, bo jakość obsługi pozostawia do życzenia)? Może jest jakiś spec w okolicach do którego warto by się udać na jakieś naprawy ewentualne (tfu tfu).

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2011, 23:09:48 pm »
bede dozgonnie wdzieczny jezeli zdradzisz ile srednich krajowych kosztuje dorobienie kluczyka, nosze sie z tym zamiarem bo posiadam tylko jeden egzemplarz
X-Type 3.0 Sport

piotr170169

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2011, 12:02:43 pm »
5 stówek w Jagcar

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2011, 12:52:26 pm »
koszmarnie drogo ,nawet jak na polskie standardy  :-thumpdown
dorobienie kluczyka w uk w serwisie JLR kosztuje 22 funty

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:34:27 pm »
Czy sa jakies alternatywne metody nabycia kluczyka? Przyznam ze cena 500zl jest dosc wysoka, to juz wlasciwie kawalek dobrej felgi... Zastanawiam sie czy z uk mogliby wyslac mi taki kluczyk? Jeszcze dla jasnosci, Tygrys3, masz na mysli sam kluczyk czy kluczyk z pilotem za 22funty?
X-Type 3.0 Sport

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:58:03 pm »
sam kluczyk , ja mam x308 , więc pilot jest osobno a jego koszt to od 40 funtów  :-V
niestety kluczyka nie prześlą ,jedynie odbiór osobisty ,
a jego zamówienie poprzedzone jest dokładnym sprawdzeniem dokumentów  :-super

klucz do x-type z pilotem jest dostępny od 50 funtów
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 15:15:57 pm wysłana przez Tygrys3 »

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:17:26 pm »
Rozumiem, czyli uk odpada(raczej sie nie wybieram w najblizszym czasie ;)) Zastanawiam sie jeszcze nad aso forda, kluczyk w zasadzie ten sam a powinno byc taniej na tyle ze oszczednosci zrekompensuja brak logo jaga.
Co do jlr w Łodzi: przy sprawdzeniu auta (350pln) zalecono mi zlikwidowanie wycieku z reduktora, szacunkowy koszt 700pln(za wymiane simeringu?!?!?!)
Podjechalem z problemem do znajomego mechanika i stwierdzil ze uszczelnienie jest ok, sprawdzil olej i bylo go jakby ciut za duzo i stad wyciek, przetarl i kazal kontrolowac. Jak narazie olej sie nie pojawia a ja jestem o 700 zlociszy szczesliwszy.  :-V
X-Type 3.0 Sport

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2011, 18:53:06 pm »
Napiszę, że Tygrys pisze o cenie za "surówkę", a nie za kluczyk dorobiony i zaprogramowany.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2011, 08:42:44 am »
tak to prawda , do x-type za surówkę , a do x308 za gotowy dorobiony kluczyk
(dzięki Choina  :-V  )

RPZ

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:48:52 pm »
No dobra chłopaki. Dokopałem się do faktury z JLR. Podam wam ceny z Vatem. Trzymać się foteli!

Pilot autoalarmu - 684zł
Kluczyk surowy - 142zł
Docinanie kluczyka - 82,36zł
Programowanie pilota - 137,27zł

A żeby jeszcze poprawić dobre wrażenie bardzo niskich cen - każda z nich zawiera jakiś mały rabat :(

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2011, 23:21:53 pm »
Pilot autoalarmu - 684zł
Kluczyk surowy - 142zł
Docinanie kluczyka - 82,36zł
Programowanie pilota - 137,27zł
jazda jagiem - bezcenne  :-V
Robi wrazenie musze przyznac... Dzis pytalem w punkcie dorabiania kluczy, faceta chyba poniosla fantazja kiedy zobaczyl kluczyk od jaga, 250pln za sam kluczyk z docieciem. W nastepnym tygodniu zrobie recon w aso forda, mam nadzieje na pozytywne zaskoczenie.
X-Type 3.0 Sport

RPZ

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2011, 22:29:15 pm »
Nie dziwne wcale, że się szuka alternatywy dla ASO. Tylko, że takie rzeczy jak kluczyk, to raczej niewiele firm będzie mogła zaproponować - zwłaszcza, że zależało mi na całości (pilot + kluczyk). Przyznaję, że ładnejszy jest od mojego starego kluczyka.
Pocieszyłeś mnie tylko faktem, że wybrałem serwis tańszy niż punkt dorabiania kluczy, o którym Ty wspomniałeś ;)

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2011, 07:14:39 am »
Ładniejszy? Masz na mysli inny ksztalt/model?
X-Type 3.0 Sport

RPZ

  • Gość
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2011, 17:22:23 pm »
Wygląd jest niemalże taki sam. Układ klawiszy i przycisku rozkładającego się nie zmieniły.
Uważam, że jest ładniejszy dlatego, że zrobiony jest z przyjemniejszego w dotyku tworzywa - też plastik, ale lekko chropowaty a nie gładki jak klapa od sedesu. Po drugie na przycisku wysuwającym kluczyk jest ładnie wytłoczona mordka kota.
Teraz pewnie wyjdę na ignoranta, bo ktoś powie, że takie kluczyki są w każdym jagu, ale co tam! Mój poprzedni był gładki i bez tego przetłoczenia. Poza tym nie było wyraźnego momentu, kiedy przycisku powinny zadziałać, a w nowym jest wyraźnie wyczuwalny skok mikrostyku.

Hmmm... Tyle gadania, a to tylko kluczyk :P

Jest ładna pogoda, więc idę umyć kota :)
pozdrawiam

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Gdzie serwisować Kota w Łodzi
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2011, 17:46:21 pm »
Juz myslalem ze masz jakis superkluczyk od XKR-S :P. Moj jest wlasnie z takiego matowego plastiku i z glowka kota na przycisku.
A kotka wlasnie umylem i 1 warstwa twardego wosku polozona, ciezka praca w pocie czola przez pol dnia ale efekt... :-super
X-Type 3.0 Sport