Autor Wątek: Gasnie i nie chce odpalić :/  (Przeczytany 3412 razy)

lexxus

  • Gość
Gasnie i nie chce odpalić :/
« dnia: Maj 10, 2011, 23:18:21 pm »
Mam taki problem od dwóch dni kot pokazuje uszkodzona przepływke , jednocześnie mam problemy z odpaleniem , tak jak pisałem wcześniej miga kontrolka świec żarowych , dziś było tak - rano zapalił bez problemu , chwilę później juz za nic w świecie nie chciał odpalić a kontrolka od świec migała -pojechał na holu do garażu , zmieniłem wszystkie świece na nowe i było pięknie  odpalił pojechałem jakies 5  km i nagle zgasł ... i to samo nie chciał odpalić i migała kontrolka świec żarowych jak trochę postał ( z 10 minut) odpalił bez problemu i do końca dnia wszystko ok
Skaner pokazuje jedynie błąd P0100 czyli przepływkę... o co tu może chodzić ??

zadek07

  • Gość
Odp: Gasnie i nie chce odpalić :/
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2011, 00:07:22 am »
Niestety  w dieslu to jest tak ze moze chodizc o wszystko zaczynajac od wtryskow, przechadzac przez pompe w baku, potem pompe wtryskowa a konczac na jakis chorych czujnikach ktorych jest tam co niemiara. Bez porzadnego skanera sie nie obejdzie, cale szczescie ze juz sie wyleczylem z diesli. Sa po prostu nieoplacalne przy awariach

lexxus

  • Gość
Odp: Gasnie i nie chce odpalić :/
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2011, 14:03:47 pm »
Wyczytałem na forum że takie objawy miał tu kolega z Londynu i winny był czujnik położenia wału , w auto landzie nie mają takiej części - czy tu pasuje taki czujnik od forda? ma ktoś może nr części albo wiedzę gdzie go można dostać poza serwisem oczywiście ? (najbliższy serwis to 130km podróży w jedną stronę)

lexxus

  • Gość
Odp: Gasnie i nie chce odpalić :/
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2011, 11:59:22 am »
Wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu na oryginalny i wygląda na to że to on był winny dla potomnych nr części  6C11-12K073-AA (szary)jest to czujnik który zastąpił wadliwie działający o numerze 2S7Q-12K073-BA (czarny) koszt to około 90pln w Intercarsie

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Gasnie i nie chce odpalić :/
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2011, 21:03:26 pm »
Zgadza się kolego szare są zamiennikiem starych czarnych te czarne padają początki objawiają się na ciepłych silnikach.

Ostatnio naprawialiśmy dwa mondeo z tym samym silnikiem,w oby dwóch padły te same czujniki wałka rozrządu.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

andrew140785

  • Gość
Odp: Gasnie i nie chce odpalić :/
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:09:34 am »
Witam.
Nie chcę zakładać nowego wątku więc dopisze do starego ;)
Gdzie znajduje się ten czujnik? w którym miejscu silnika konkretnie?
Bo czuję że mnie też czeka wymiana tego elementu bo dzisiaj silnik był ciepły i zgasiłem go na 10sekund i nie chciał odpalić kontrolka świec żarowych zamigała więc wyłączyłem zapłon i spróbowałem odpalić jeszcze raz i odpalił bez żadnych problemów i później kilka razy zgasiłem i odpalałem i nie było problemów.