Autor Wątek: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5  (Przeczytany 31890 razy)

bubuja1

  • Gość
bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« dnia: Kwiecień 30, 2011, 10:23:53 am »
Załączam kilka fotek z procesu rozbiórki:




Po weryfikacji stanu blacharskiego okazuje się że nie jest tak źle. Kupując samochód i tak wiedziałem że będzie szedł do całkowitego remontu więc nie sugerowałem się tym że był w dobrym stanie blacharskim.
Oczywiście dzięki dobrej bazie prace będą mniej czasochłonne. Aczkolwiek okaże się co z niego zostanie po piaskowaniu. Podłoga jak widać cała i zdrowa.

I tu moje pierwsze pytanie co radzicie dać w żłobienia w podłodze żeby otrzymać równą powierzchnie do wyłożenia tapicerki?


 

A tutaj już bez furtek i klap ale jeszcze z chłodnicą



Klapy odłożone na bok czekają na wyjazd do piaskowania


 
Zdemontowane wrota wyglądają na zdrowe bez śladów korozji. niestety ktoś nie żałował szpachli i będzie to musiało zostać usunięte podczas piaskowania.

 

A tutaj fotka miejsca do montażu kierunkowskazów... Jakimś fartem udało mi się zdobyć właściwy, sprawny i nie wymagający prac renowacyjnych zestaw kierunkowskazów.




 
Ramki okienne - myślałem wstępnie że są aluminiowe ale po doczyszczeniu i głębszej analizie okazało się że są chromowane.

 

No i niestety pierwsza niemiła sprawa... Poprzedni remontowiec chcąc pewnie usztywnić budę przymocował (przyspawał) błotniki i progi do reszty karoserii. Oczywiście powrót do oryginału i klin pomiędzy blachy. 

Myślę że w przyszłym tygodniu Jagi będzie czekał na swoją kolejkę u piaskarza.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 18:38:43 pm wysłana przez RedOctober »

Pavel

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2011, 23:29:53 pm »
 :-super :-R :-tylko

świetna maszyna  :o

I tu moje pierwsze pytanie co radzicie dać w żłobienia w podłodze żeby otrzymać równą powierzchnie do wyłożenia tapicerki?

ja dał w warstwy wykładziny, jedna z otworami na żłobienia a drugą na gotowo, albo jakiś filc, dodatkowo autko trochę wyciszy

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2011, 20:51:26 pm »
Miałem dylemat co do koloru auta. Teraz jednak wszystko jasne - oryginalny kolor znany. Zabrałem się za usuwanie chemią powłok lakierniczych.
Niestety nie myślałem że będzie to tak czasochłonne i będzie trzeb zużyć tak wiele preparatu.
Cóż jakbym się stosował do zaleceń czasu odleżenia to musiałbym jeszcze więcej tego zużyć.

Dobra teraz do konkretów - niestety fotka kiepskiej jakości bo oczywiście w aparacie baterie rozładowane a telefon rozmazał...

cóż widać kolor:


 

Niestety zdjęcie rozmazane ale widać czarny kolor - był on miejscami usunięty tam gdzie coś robione było.
Tak na marginesie to z usunięciem tego czarnego lakieru miałem najwięcej problemów... Nie chciał wcale odchodzić.


A tak wyglądała blacha po wyczyszczeniu. Resztki powierzam już rękom lakiernika...

 

No i teraz jak już wiem jaki kolor miał mój kot zastanawiam się czy robić go całego czarnego czy wstawić czerwony motyw...



W tej chwili zastanawiam się nad następującymi:
 






Pavel

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2011, 09:36:45 am »
cały czarny  :-W  :-V :-super


Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2011, 10:10:11 am »
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2011, 11:19:33 am »
Jest taka fajna strona
http://www.jag-lovers.org/

Na stronie znalazłem wiele broszur.
http://www.jag-lovers.org/brochures/section_mkv.html

Auto generalnie było całe czarne.
Jestem fanatykiem oryginałów, ale czarny kojaży mi się z karawanem.
W tej chwili auto jest dokładnie przed lakierowaniem i wybór raczej padł na czarne z czerwonymi drzwiami.



Pavel

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2011, 12:42:54 pm »

Auto generalnie było całe czarne.
Jestem fanatykiem oryginałów, ale czarny kojaży mi się z karawanem.
W tej chwili auto jest dokładnie przed lakierowaniem i wybór raczej padł na czarne z czerwonymi drzwiami.


z jaguarów też robią karawany  :-hehe
a tak z czerwonymi bokami wygląda jakby minią był pomalowany :-gwizd jak kolor koniecznie na boki to biały albo kremowy, i jasny środek ;)
ale autko ma się Tobie podobać  :-super

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2011, 14:01:57 pm »
Problem w tym, że jeśli takie auto ma przedstawiać jakąś wartość po renowacji to musi być zrobione zgodnie ze specyfikacją...
Z dokumentacji, którą udało mi się zebrać jest jasno określone jaki kolor tapicerki był do jakiego stylu malowania i do jakiego silnika. Mój Jag generalnie był czarny z czerwonym wnętrzem. Z racji tego, że na specjalne zamówienie mogło być pomalowane dwu kolorowo w specyfikacji czarny/czerwony myślę, że może to wyglądać ciekawie.
Nie będzie z tego auta zrobiony ślubowóz więc kolor biały na drzwiach odpada. Zobaczymy jeszcze jest trochę czasu do namysłu...

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2011, 14:27:59 pm »
Cóż Jagi czeka teraz na zdjęcie budy z ramy oto kilka zdjęć zdemontowanego...





A tak mi się popisała firma kurierska... Potłukli mi jeden klosz halogenu przedniego mimo tego że paczka była wyśmienicie zabezpieczona. Cóż ale dobrze, że lubię czasem kupić sobie coś na zapas i wcześniej udało mi się znaleźć interesujący mnie halogen - niestety pojedynczy ale za to w stanie New Old Stock - nowy staro-zapasowy ;-) więc bardzo nie płacze.



A to kilka gadżetów, które przyszły mi z USA.
Klamka wewnętrzna, mechanizm otwierania lufcika, zamknięcie blokady drzwi, lusterka oryginalne LUCAS, postojówka przednia i ramiona wycieraczek.

 




Bałem się o części skompletowanie części do niego ale okazuje się że nie ma z tym większego problemu.
W tej chwili w drodze do mnie są lampy oryginalne Lucasy 770 - 7,7" średnicy z trój-ramieniem w środku.
Czekam na wycenę listew i innych części chromowych.
To tyle na ten czas.

e_gregor

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2011, 15:07:57 pm »
Czarno-czerwony wygląda bardzo fajnie.

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2011, 17:34:20 pm »
Czarno-czerwony wygląda bardzo fajnie.


:-thank

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2011, 16:30:07 pm »
Auto generalnie było całe czarne.
Jestem fanatykiem oryginałów, ale czarny kojaży mi się z karawanem.
W tej chwili auto jest dokładnie przed lakierowaniem i wybór raczej padł na czarne z czerwonymi drzwiami.

Hejka, masz racje, ze w ulotkach i ogloszeniach pokazaly wylacznie czarny auta, jednak MK5 w49 mozna bylo
zamowic w nastepujacych kolorach:



schemat dual nie byl standardem, jednak mozna bylo zamowic za doplata. czarny/czerwony prezentuje
sie super, ale pomysl czy nie chcesz odbudowac auto w stanym orygynalnym.

mam wielka prosbe, nastepnych pytan, nawet o kolor, napisz w dziale technicznym. baw sie tu dobrze!

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2011, 21:04:02 pm »
Widzieliśmy te same foldery ;-)
Nie jest możliwe przeniesienie tematu lub jego części?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2011, 18:29:02 pm »
hej, podzielilem i przenosilem. milego  :)

bubuja1

  • Gość
Odp: bubuja1 i Jaguar MARK V 1949 3,5
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2011, 15:56:50 pm »
https://picasaweb.google.com/micz1984/JaguarMKV1949?authkey=Gv1sRgCIvq28SkkbnOWg#

Przyjechał do mnie w czwartek ;-) MKV druga sztuka...