Autor Wątek: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem  (Przeczytany 2764 razy)

booschmen

  • Gość
Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« dnia: Kwiecień 18, 2011, 09:26:21 am »
Witam mam problem otoz w kocie ktorego zamierzam nabyc problematyczne staja sie wolne obroty. Objaw ten nie wystepuje caly czas lecz od czasu do czasu (jak mu sie uwidzi), wtedy trzeba jechac na dwie nogi co w przypadku manewrowania lewa noga po hamulcu w automacie nie jest zbyt przyjemne;/
W ASO wyszlo iz jest to jakis zaworek wolnych obrotow kosztuje on co prawda jakies 800-900zl lecz sa dwa (podobno prawy/lewy) i nie wiedza panowie ktory jest wadliwy a kupowac dwa troszke jakby mija sie z celem.
Drugie rozwiazanie to kupic dwa ale uzywki, tylko jaka jest pewnosc ze tez zaraz ktorys nie zdechnie.
I moje pytanie jest takie: Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia ktory to padl, badz czy jest mozliwosc jego usprawnienia (przemycia, wyczyszczenia, etc.), co sadzicie o uzywce a nowym, i jesli mozna to gdzie znalezc jak to ustrojstwo wogole wyglada?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2011, 17:57:35 pm »
Ten czujnik jest na przepustnicy, mozna go zdjac i przeczyscic. Tez mam takie objawy czasem, i musze na dwie nogi jezdzic, potem przechodzi. Ale jakos nigdy mnie to nie denerwowalo az tak by sie w to bawic. Z czasem jednak wymienie. Ale do rzeczy.
Masz rzedowy silnik, przepustnica jest jedna, wiec czujnik jest jeden (pewnie im sie pomylilo z v8, a i tam nawet chyba jest 1). W UK kosztuje on nowy 80 funtow.
http://www.britishparts.co.uk/.sc/ms/dd/ee/1767/STEPPER%20MOTOR-JAGUAR
Wiec mniej niz polowa w PL. Tylko nowy ma sens, nie jest to az taki wielki koszt (a domyslasz sie jakie moga byc konsekwencje gdy podczas hamowania nie utrzymasz prawa noga obrotow i Ci zgasnie tuz przed zakretem - tak juz mialem).

U mnie chyba pomaga poprawienie wtyczki, odczep i zaczep jeszcze raz. Pisze "chyba" bo ostatnio pomoglo, ale rownie dobrze mogl to byc zbieg okolicznosci. Od tamtego czasu nie mialem jak zweryfikowac, bo dziala;)

Ale gdzie to w XJR jest to nie wiem..? U mnie jest w miejscu kompresora...
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:06:59 pm »
Dzięki za pomoc, też właśnie mam w przemyślenich przeczyszczenie tego ustrojstwa bo skoro się zawiesza to raczej brudny jakby był zepsuty to albo działa albo nie bo to chyba zwykły zaworek na cewce. Co do ceny to podałem cene z ASO a tam zawsze są chore ceny więc pewnie nawet lepiej zapłacić tą 100 za przesyłke niż tu przepłacać;/ Jak już będe znać szczegóły operacji dam znać czy pomogło.


Pozdrawiam

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2011, 09:03:28 am »
Widzę że nigdy nie korzystałeś z usług ASO, a głównym dostawcą twoich gratów jest Allegro.
Jeśli chodzi o części w ASO to mają dobre ceny, a prywaciarskie sklepiki wykorzystują markę i zarabiają na frajerach.
Szukałem ostatnio parę rzeczy. Zadzwoniłem na Bokserską w W-wie i englishcars i o dziwo części były droższe niż w ASO bez rabatu. Od ceny mam jeszcze rabat lojalnościowy.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2011, 14:14:22 pm »
I tutaj się kolego właśnie mylisz. Korzystam z ASO tylko drugim autem bo ma niecałe dwa lata i jak widze ceny ich cześci a cene producenta który im to dostarcza to prawie siąść i płakać a co do jakości wykonywanych przez nich usług też mam wiele do życzenia i nie mówie tu o jednym serwisie ale o każdym jaki udało mi się tym autem zaliczyc w polsce a co do cześci z allegro to czasem lepiej jest dać zarobić komuś kto ma same pozytywne komentarze i nie robi ludzi w ch...(czyt. bambuko) i wymienić sobie ją samemu niż dać z siebie zdzierać w ASO, a dwa lata gwarancji masz i tu i tu a jeśli serwis montuje dodatkowe wyposarzenie i coś się psuje to ci powiedzą żę niestety na gwarancji ci tego nie zrobią bo to nie jest ich i oni nie odpowiadają za to:( i tak wygląda prawda o serwisach autoryzowanych że potrafią brać tylko kase.

Offline TxT

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2011, 09:50:45 am »
ten silniczek krokowy w xjr znajduje sie pod intercoolerem superchargera, kolo przepustnicy,  jedynie bez rozbierania calego dolotu to z jakims lusterkiem mozna sie do niego dostac, po wczesniejszym odkreceniu oczywiscie kolanka do intercoolera i gumy do tego kolanka, naprawde trzeba sie nagimnastykowac zeby sie do niego dobrac, a pozniej to na noc go wrzucic do nafty w celu wyczyszczenia, a rano zalozyc.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2011, 17:06:48 pm »

U mnie chyba pomaga poprawienie wtyczki, odczep i zaczep jeszcze raz. Pisze "chyba" bo ostatnio pomoglo, ale rownie dobrze mogl to byc zbieg okolicznosci. Od tamtego czasu nie mialem jak zweryfikowac, bo dziala;)


Moge potwierdzic, u mnie to kwestia wtyczki :-yipee
Dzis zgasl od razu po zapaleniu znowu, otworzylem klape, poprawilem wtyk i jak reka odjal :-V Moze komus sie przyda.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2011, 08:08:42 am »
Witam,wlasnie w czwartek nabylem mego kota i zaraz zabieram sie za ow silniczek bo wczoraj jezdzilem na dwie nogi co w niektorych przypadkach nie bylo zbyt komfortowe;/ jak wyczyszcze to napewno napisze co i jak.

booschmen

  • Gość
Odp: Wolne obroty w x300 4.0 supercherger-problem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2011, 14:31:52 pm »
Wyjasnil sie brak wolnych obrotow, przyczyna byl baczek(zawor) utrzymujacy cisnienie na listwie wtryskowej, po jego wymianie obroty sie wyrownaly.

Dziekuje wszystkim za pomoc i porady czasem tak niezbedne:)