Autor Wątek: Antena do radia  (Przeczytany 3434 razy)

Jakub

  • Gość
Antena do radia
« dnia: Marzec 16, 2011, 14:17:23 pm »
Zakupiłem i chwilę temu zamontowałem oryginalną antenę do radia (wcześniej była nieoryginalna, ze sztywnym batem).
Czy i u Was również po wyłączeniu radia, antena chowa się z pewnym opóźnieniem, czy z chwilą wyłączenia radia?
U mnie chowa się 20-25 (nie mierzyłem z zegarkiem w ręku) sekund, po tym jak radio zostanie wyłączone.
Bo tak się zastanawiam, czemu miałoby służyć to opóźnienie. Jeśli się o tym zapomni, i wyłączy stacyjkę, to antena się nie schowa.

daniel

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2011, 14:55:00 pm »
U mnie tak samo - po kilkudziesięciu sekundach. Ale po wyłączeniu stacyjki też sie chowa.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2011, 15:02:38 pm »
hej, z tym opoznieniem to taki bajer, tak ma byc. ale przy wylaczenie zaplonu tez musi sie chowac, sprawdz
czy dobrze wszystko polaczyles.

autoklima

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 15:28:38 pm »
tak ma być czasu troche i sie schowa wystarczyło dryndnąć to bym powiedział heh

lysyyy

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2011, 15:35:00 pm »
Ja mam nieoryginalną i mam problem z tym, że nie ma opóźnienia... Jak mam zgaszone auto i słucham radia, to w chwili, gdy zapalam auto, antena chowa się od razu i zaraz po odpaleniu znów wysuwa... Takie to trochę męczące i dla niej i dla mnie... Muszę sobie zamontować przekaźnik czasowy.

Jakub

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2011, 17:15:05 pm »
OK, dzięki.


hej, z tym opoznieniem to taki bajer, tak ma byc. ale przy wylaczenie zaplonu tez musi sie chowac, sprawdz
czy dobrze wszystko polaczyles.

Zasadniczo z góry założyłem, że antena nie schowa się z chwilą wyłączenia zapłonu. Nie sprawdzałem tego.
Poszedłem teraz sprawdzić i wszystko jest w porządku.
Ale w kwestii tego opóźnienia nadal nie widzę celu, któremu miałoby to służyć  :- pojecia

lysyyy

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2011, 17:45:14 pm »
No przecież ja Ci właśnie przedstawiłem powód  ??????

Jakub

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2011, 18:14:08 pm »
No przecież ja Ci właśnie przedstawiłem powód  ??????

Nie bardzo widzę związek, między tym co napisałeś a celowością chowania się anteny z pewnym opóźnieniem.
W Twoim przypadku masz wyłączony silnik, a włączone radio, po czym włączasz silnik i antena pierw się chowa, aby po chwili podnieść się ponownie.
Jak to opóźnienie chowania się anteny, miałoby rozwiązać Twój problem?

lysyyy

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2011, 18:21:42 pm »
No jak to jak... Potrzebne jest tzw. podtrzymanie zwłoczne, tj. antena powinna mieć właśnie zwłokę, po której chowa się po zaniku napięcia sterującego. Czyli ta chwila bez napięcia sterującego, kiedy to odłączane są prawie wszystkie urządzenia w aucie podczas rozruchu, nie powinna powodować chowania się anteny. Potrzebna jest zwłoka, tyle, że wystarczy np. 5-sekundowa. Mam nadzieję, że zrozumiałe jest to mniej więcej :-) W przekaźniku, który zaraz zamówię z Allegro, zwłokę można dowolnie regulować, więc ustawię sobie tak, żeby tylko nie chowała się podczas rozruchu auta.

Jakub

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2011, 18:27:57 pm »
Dobrze zrobiłem, że nie poszedłem na politechnikę. Nie nadawałbym się  :D  :-wstyd

lysyyy

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2011, 18:29:29 pm »
Heh no ja skończyłem  :-gwizd

Jakub

  • Gość
Odp: Antena do radia
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2011, 18:43:21 pm »
To widać. Właśnie dlatego czuję się, jakbyś pisał po sumeryjsku  ;)
Ja kocham motoryzację, kocham auta, ale o ich stronie techniczno-mechanicznej wiem niewiele i całkiem dobrze mi z tym  ::)