Autor Wątek: zepsuty zamek w drzwiach  (Przeczytany 2520 razy)

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
zepsuty zamek w drzwiach
« dnia: Marzec 07, 2011, 20:54:08 pm »
Nie mogę otworzyć drzwi za pomocą kluczyka. Przyczyną najprawdopodobniej jest długie nieużywanie zamka- kluczyk nie chce wejść do końca. Czy ktoś może mi poradzić jak wyjąć ten zamek celem zaniesienia go do fachowca. Czy ktoś zdejmował kiedyś boczek w drzwiach i wie jak zrobić to możliwienajmniej inwazyjnie?

rodger

  • Gość
Odp: zepsuty zamek w drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2011, 06:28:05 am »
Z tego co pamiętam to są dwie śruby pod gumą w rączce i chyba jedna pod klamką (wewnątrz) ściągnij też plastikowy trójkąt maskujący lusterko, dla bezpieczeństwa sprawdź czy w okolicy kieszeni nie ma jeszcze śrub (nie pamiętam). Później musisz "szarpnąć" panel, odchodzi w całości dookoła są zaczepy. I tyle.
Ale ja bym w pierwszej kolejności zalał zamek sprary'em, jakimś zmywaczem odmrażaczem czy wd40.

Intruz

  • Gość
Odp: zepsuty zamek w drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2011, 15:03:35 pm »
bębęnki zamków są takie same jak w Fordach i są rozbieralne- -można rozłożyć, wyczyścic i złożyc - powinno pomóc...

donjaguar

  • Gość
Odp: zepsuty zamek w drzwiach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2011, 17:55:01 pm »
byl mroz wciskales do zamarznietego zamka kluczyk na sile powyginales srodek ,,jest g,,,,,nej jakosci srubokretem ten zamek bez mniejszego problemu zlodzieje otwieraja nawet lamakow z utwardzonej stali nie potrzebuja podjedz do goscia co awaryjnie otwiera zamki i dorabia kluczyki za 100zl powinien naprawic to co zepsules sam tylko sie namachasz polamiesz pare czesci i drozej cie wtedy wyjdzie oni maja specjalny wytrych co moze naprostuje to co powyginales...