Autor Wątek: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec  (Przeczytany 8167 razy)

prosperopro

  • Gość
Witam mam na oku  marke jaguar. Mam kilka pytan co do samej marki. Na co zwrocic uwage przy zakupie 6-8 latka?
Co czesto sie psuje lub czy ktores egzemplarze sa niezawodne (dbac o silnik i jezdzic jak daleko kolka poniosa)? Czy istnieje jakis magiczny kod wyswietlania bledow? Co warto sprawdzic przy zakupie Jagusia?
Jestem zainteresowany silnikiem 2,5. Czy to zwawy silnik? Czy sa momenty gdzie brakuje mu mocy?
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 22:28:15 pm wysłana przez prosperopro »

ttomasz2005

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 22:31:40 pm »
Ja mam 4.0 v8 i uważam że do tego modelu ten silnik jest wystarczający choć szału niema , tyle że ja zawsze jezdzilem dużymi silnikami , to tyle odemnie wiecej nie powiem bo dopiero kupiłem , ja swojego chcę doprowadzić do stanu salonowego .

prosperopro

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 22:37:26 pm »
no wlasnie ja do tej pory tez jezdzilem duzymi motorami Lexus GS 430 LS400 Jeep 4,7  no i kilka innych duzych motorkow sie przewinelo. Ale slyszalem dobra opinie o marce Jaguar ze bardzo zachwalaja. Ogolnie chcialem sie dowiedziec wlasnie co moze zawodzic, co do wymiany zeby do takiego stanu salonowego doprowadzic.

Piotrek

  • Gość

prosperopro

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 23:02:53 pm »
Witam! officjalnie powitam wszystkich na forum jak kupie Jagusia ;)   

Zbyt wiele ta strona mi nie mowi strasznie ogolnikowo. Opisane a potrzebuje opini kogos kto jak w siada do samochodu i mowi ze jak trzeszczy cos to bylo robione to to i to. 
np. co mozna sie spodziewac po silniki 2,5   po lakierze (ostatnio widzialem samochod za 250 tys i zzera go rdza o mercedesie mowa ml) .

Intruz

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2011, 09:41:42 am »
2.5l może być trochę za słabe, bo to w końcu prawie 5-o metrowa limuzyna. Ja mam 3.0 z manualem i osiągi są zadowalające, ale jakiegoś szału nie ma...7.5sek do setki, autoamat ma 8.5 , a mniejszy silnik jeszcze słabiej. Zależy do jakiej jazdy potrzebujesz auto...Mnie juz po glowie chodzi zamiana na V8 4.2 lub S-Type R...:)

prosperopro

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 09:48:47 am »
A jak tam u Ciebie spalanie? 200KM wydaje sie ze nie jest zle 3.0 ile ma koni? ile pali?
Samochod ma byc w sumie do jazdy miejskiej.

Intruz

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 12:24:54 pm »
3-litrówka ma 243 km, a pali od 8-u w trasie do 16 w miescie. <yślę, że jesli auto ma być do jazdy miejskiej, to mniejszy silnik będzie lepszym wyborem...

prosperopro

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 12:27:12 pm »
no tez fakt ale ciekawe czy jednostka 2,5 jest doladowana czy nie bo 3.0 chyba ma juz kompresor.

Intruz

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2011, 14:50:31 pm »
obydwa silnik sa wolnossące...

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2011, 15:47:28 pm »
czesc mam już s-typa 3 rok i jestem z niego zadowolony.Zrobilem nim ponad 40tys. kilometrow i raczej tylko sprawy ekspolatacyjne .Z niespodzienek to tylko lewe powietrze w dolocie ( ale to czesto sie przytrafia ) oraz pekniety zbiorniczek wyrownawczy.Ceny czesci eksploatacyjnych sa w miare ok ( drogie tylko lozysko w przodu - razem z piasta ) .Spalanie trasa rekord 7.8 l  , normalnie 8.5-9.5 jesli chodzi o miasto 12- 18 l teraz zima .

prosperopro

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2011, 17:50:11 pm »
oooo wreszcie konkrety czewgos takiego sie spodziewalem ;) 
A JAG  ma cos takiego jak konsola bledow? 
Np. w Jeepie po przekreceniu kluczyka kilka razy on/off/on/off/on  wyswietlaja sie po koleji diagnostyczne bledy - co bylo/ lub jest uszkodzone lub nie wpelni sprawne.
Cos takiego duzo Marek zaczelo stosowac glownie od roku 98 
Albo czy jest mozliwosc zobaczenia w normalnych stacjach diagnostycznych ;)  bo nie wszedzie jest salon Jaga

rodger

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2011, 17:16:36 pm »
Z tego co widzę po swoim 3.0 i po wpisach na forum, silniki te, mają problemy z nierówną pracą, przyczyną bardzo często jest uszkodzenie cewek zapłonowych i lewe powietrze (gumowe kolanka odmy olejowej degradują się). Czasem bywa, że mechanik nie może tego zdiagnozować i przy okazji psuje przepustnice. Co do żywotności silnika to 3.0 jest jednostką Forda, więc długowieczna. Skrzynia automatyczna - hmmm są szybsze :) ale to nie jest GT a w trybie sport działa przyzwoicie. Zawias komfortowy a zarazem dynamiczny. Jak będziesz kupował to zwróć uwagę na ogrzewanie przedniej szyby i czujniki parkowania bo to lubi umierać oraz na mechanizmy podnoszenie szyb.
W zasadzie to chyba tyle co się dzieje z tym samochodem :)
A zapomniałem dodać, nie chce się z niego wychodzić i się nie nudzi :)

prosperopro

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2011, 17:22:34 pm »
Wreszcie takiej odpowiedzi szukalem :) jak sprawdzic ogrzewanie szyby?  podnoszenia szyby jak pada to strasznie wolno chodzi tak?
Lewe powietrze - nie zabrdzo wiem o co chodzi. do przepustnicy trafia powietrze nie przez filtr czy jak ? :)
Reszte super opisales dzieki sprawdze przy kupnie zeby nie trafic na bubla ;)

Jesli sa pomagasy to dam ;)

rodger

  • Gość
Odp: Wszystko o Jaguarze Stype - kilka pytan dot. kupna o czym warto wiedziec
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2011, 14:07:29 pm »
Ogrzewanie szyby - włączasz (szczególnie w zimny dzień) i dotykasz ręką czy się robi ciepła (koszt szyby z grzaniem to około 1,5k PLN)
Lewe powietrze - w silniku jest też ważne odgazowanie komory korbowej i właśnie stąd przewodami jest doprowadzane powietrze do dolotu. Są tam opary oleju, które powodują szybsze starzenie gumy (w każdym samochodzie tak jest :)) Powoduje to, że masa powietrza które dostaje się do cylindrów jest zakłamana co za tym idzie praca silnika jest nierówna.
Szyby - mogą wolno chodzić albo wcale, różnie bywa.