Autor Wątek: X-Type powróci  (Przeczytany 10568 razy)

khamsin

  • Gość
Odp: X-Type powróci
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2011, 20:38:01 pm »
oby nie kot bez V to nie kot
Mógłbyś rozwinąć tę myśl bo mogę się tylko domyślać o co Ci chodzi  :)

No to mamy zupełnie nową odsłonę historii o nowym, przyszłym X-Type i... jest ona kompletnie inna od dotychczasowych. Chyba, że mowa jest o nowym modelu poniżej tego, o którym była zawsze mowa wcześniej czyli tylnonapędowym opartym na nowej wspólnej i aluminiowej płycie dla przyszłego XF-a i XS-a.
Taki mniejszy model z silnikami nowej generacji jest potrzebny jeśli Jaguar mysli o sporym rozwoju i nawiązaniu walki z Audi, BMW, Mercedesem na szerokim froncie. Te silniki, choć brzmi to sensacyjnie to niestety taka przyszłość nas czeka. Downsizing plus redukcja wewnętrznych strat mechanicznych czyli zmniejszanie liczby cylindrów. Fiatowski Twinair jest tu wymownym przykładem trendu, który pewnie jest nie do zatrzymania. A tu jeszcze dochodzi przedni napęd czyli chęć postawienia na samochód maksymalnie efektywny więc i silniki nowego rodzaju.
Po tych informacjach wydaje mi się, że jest tak: Dotychczasowy XS (tylnonapędowy) nie jest wciąż pewny (i o tym też już była mowa ze źródeł jaguarowych) ale jest nadal w planach. Ten nowy projekt (przednionapędowy) jest bardziej przyszłościowy i będzie mógł "obsłużyć" więcej rynków więc chyba postawią na niego ale... w zależności od sytuacji albo stanie się modelem sub-X-Type jeśli na tylnonapędowego XS-a się jednak zdecydują ajak nie to go poprostu zastąpi i stanie się nowym X-Typem/XS-em. Oczywiście przepaść w stosunku do przyszłego XF-a będzie większa ale jeszcze nie zbyt duża. Tak wnioskuję po dokładnym wczytaniu się w ten artykuł.

dorian 85

  • Gość
Odp: X-Type powróci
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2011, 01:39:57 am »
jak dla mnie to ten w wątku jaguar w klasie golfa jest o niebo ładniejszy sam bym się na niego skusił mały lekki i ładny. Wy tutaj debatujecie  o rozmiarach ale np w Holandii gdzie jestem płaci się podatek za posiadanie auta (autobelasting) i za S type gdzie nie jest dużym autem płace miesięcznie 98,15 euraków i to był  główny powód dla czego nie kupiłem XJ, a X-type sami wiecie.... auta produkuje się po to by je sprzedawać a nie oglądać w muzeach. a klienci nie będą kupować aut wielkich paliwożernych bo ich nie stać na utrzymanie lochy.( mamy już XJ  i ok)  nie oszukujmy się paliwo idzie w górę i będzie szło wiec zobaczymy ilu z szacownych panów będzie trzymać swoje ogromne  v6 lub v8 w garażach lub sprzeda za bezcen ze łzą w oczach bo będzie trzeba dać jeść rodzinie a nie wlać wache w zbiornik.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X-Type powróci
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2011, 11:41:39 am »
ach , tam Black ,pamiętaj o fajnych 6 w X300   :-tylko

e_gregor

  • Gość
Odp: X-Type powróci
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:52:43 pm »
Tak na prawdę historycznie to w Jagu powinny być tylko R6 (six) oraz V12 (double-six). A jakieś tam V6 w Jagu to wymysł forda  >:D :-K