Autor Wątek: uszkodzony szyberdach  (Przeczytany 5418 razy)

Lojzek

  • Gość
uszkodzony szyberdach
« dnia: Styczeń 12, 2011, 21:22:07 pm »
Witam wszystkich,
wykazałem się niezwykła głupotą i próbowałem otworzyć szyberdach na 15-to stopniowym mrozie  :-nuts. Skończyło się to uszkodzeniem prowadnic.  :-wstyd

Spece od szyb założyli nowe prowadnice i wszystko niby chodzi, ale nie domyka się tak jak należy. Twierdzą, że trzeba to cudo zaprogramować, a nie mają pojęcia jak. Może ktoś z zacnych kolegów zna się na tym?

Może jest jakiś sposób na to, bo nie da się jeździć z nieszczelnym daszkiem.

z zimowym pozdrowieniem
Lojz

P.S. Jaguar S-type 2003, 3,0

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 13:37:59 pm »
hey, try this  :)

Press the sunroof switch forward to move the sliding roof panel into the tilted position.
Release the sunroof switch.
Press and hold the sunroof switch forward until the sliding roof panel moves slightly. This may take 30 seconds or more.
Release the sunroof switch.
Immediately press and hold the sunroof switch in the forward position. The sliding roof panel will move down and rearward to the open position, and then forward into the closed position. Do not release the sunroof switch until the sliding roof panel has stopped completely.
Your sunroof panel should now be reset.

Lojzek

  • Gość
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 16:44:46 pm »
Dzięki za opis, obadam sprawę w najbliższym czasie

pozdro
Lojz

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:29:22 am »
Panowie czy szyberdach będzie pasował z modelu przedlifotowego do pierwszego polifotowego, mianowicie chodzi mi o cały mechanizm, mam możliwość kupienia całego szyberdachu w dobrym stanie w dobrych pieniądzach od modelu 2000 natomiast mój jest 2002 polift.

z góry dzięki  :-tylko  :-thank

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2016, 13:09:30 pm »
Ani od przedliftowego ani od poliftowego. Nawet w poliftach były zmiany w zależności od nr VIN. Musi być z przejściówki

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2016, 19:09:33 pm »
U Ciebie chyba nie było szybra z tego co pamietam?? Jak tak to nie pchaj sie w to. Cięcie, nowa podsufitka, odpływy i z racji ze nie będzie zakładane fabrycznie to bedzie zapewne tzeszczal stelaż.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2016, 20:32:38 pm »
Cały dach wytnij, łatwiej... nie nagniesz profilu dachowego, mogę Ci wysłać kupę zdjęć z przedlifta, mam goły dach właśnie teraz, podsufitkę w pokoju, czekam na nową szmatę, wymieniałem po raz kolejny dach, z mechanizmem, kochani złodzieje dbają żebym się nie nudził.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2016, 20:45:32 pm »
Szybra ukradli to już takie rzeczy kradną?? :-\
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2016, 21:08:25 pm »
Tak, szybra, do środka nasr... zabili dechami i obili papą, żeby się nie kapnąć za szybko, zauważyłem jak o gwóźdź zaczepiłem podczas ładowania betoniarki.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2016, 21:40:11 pm »
Wybacz ja po melisce to mogłem nie skumac  :P
Ja myślę że trzeba zebrać niektóre Twoje wpisy w jakiś tomik ;D bo są zabawne i będziesz jak Szymborska w rockowym wydaniu kto jest za??
:)

s-type 4.0 2000r

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2016, 12:15:20 pm »
Mam fabryczny szyberdach  :-yipee  ale coś postrzelało w mechanizmie, zestawy naprawcze nie istnieją a chciałbym go wymienić typu plug and play :)  :-tylko i potrzebują wyjąc sprawny z rozbitka  :-clap

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2016, 13:35:05 pm »
To kup całość, jak będą pakować to powiedz sprzedawcy, że ma koniecznie skręcić ramę dookoła listewkami, wtedy się nie rozłazi, wysłać w pozycji zamkniętej potrójnie obłożony grubym kartonem. Podsufitkę jak będziesz chciał okleić, od nowa bo po zdjęciu będzie brzydka, to najpierw zamów szmatę, nie będziesz czekał jak ja tydzień. Podsufitkę wywleka się z auta przez tylne drzwi od strony kierowcy, po zdemontowaniu tunelu dołu kanapy i fotela kierowcy. J-gate zostawiasz, tylko pozycja na D. Jak zdjąć podsufitkę opisał na moją prośbę aro, lepiej się nie da. kable ja przykleję z powrotem do podsufitki ośmiorniczką. (temat dotyczy S-type 2001)

Klapę zasłaniającą szybę od środka można zdemontować bez roznitowania, szyn, ale lepiej roznitować. Problem jest taki że to jest z plastiku, i przyklejone, zawsze lepiej jest "pozyskać" plastiki krańcowe ze starego, w całości niszcząc zbędną ramę, i potem rozwalić plastiki w ramie dawcy.

Przy wyjmowaniu podsufitki jest wybitnie ciasno, szura się o rant dachu w otworze drzwiowym, i o Wyświetlacz klimy, trzeba to pooklejać czymś żeby później nie kląć na popelinę.

Zajmuje to w zasadzie cały dzień, ale trzeba mieć dużo czystego miejsca, i wiadro cierpliwości. Jeśli nie masz, zepsujesz coś na 100% gwarantuję. Do założenia dachu z szybą i ramą, potrzeba kogoś kto stojąc na zewnątrz auta podniesie całość celując szybą w dziurę dachu, tu też pomaga pozycja zamknięta. Jeśli wliczysz przy okazji porządne pranie klejenie podsufitki i słupków na nowo i może jakieś malowanie skór, czy wywleczenie dywanu, do konkretnego czyszczenia, z malowaniem podłogi w razie potrzeby, daj sobie trzy pełne dni na zabawę.

Jest to też znakomita okazja na wymianę szyby przedniej jeśli nie działa.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2016, 13:54:12 pm »
Wybacz ja po melisce to mogłem nie skumac  :P
Ja myślę że trzeba zebrać niektóre Twoje wpisy w jakiś tomik ;D bo są zabawne i będziesz jak Szymborska w rockowym wydaniu kto jest za??
Ja jestem za nawet dopisze coś od siebie. Żeby nie było że  szmatoplastyke lubimy jak kot mleko
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2016, 14:09:11 pm »
a zbierajcie, możecie wydać nawet, zawsze będę miał z tego jakieś skromne tantiemy na Bentleya.

suchar na tę okazję:

Kumpel ze studiów, po latach spotyka drugiego.
-OOOOOO czeeeść!!! wydałeś książkę!!!! Kupiłem.
-A to byłeś ty...
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Bucho¶

  • Gość
Odp: uszkodzony szyberdach
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2016, 14:27:29 pm »
Witam wszystkich, kupiłem jaguara s-typa  z 1999 roku, problem mam taki że szyberdach z jednej strony jest opadnięty i  przez to może  być nieszczelny. I dlatego mam pytanie,  ciężko jest wymienić szyberdach samemu? Jak się do tego zabrać?