Autor Wątek: lekko zużyta tapicerka skórzana  (Przeczytany 80336 razy)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2012, 09:51:09 am »
Po półtora rocznym użytkowaniu fotela pomalowanym ScuffMasterem mogę śmiało stwierdzić, że to TYLKO półśrodek. O ile Cleaner i środek do konserwacji jest super, to ScuffMaster jest słaby. Ja pomalowałem raz i myślałem że to wystarczy, a z rozmowy z innymi dowiedziałem się że powtarzają ten zabieg co jakiś czas. Także jeśli Wasz kolor skóry jest dostępny to dajcie fotel do tapicera. ScuffMaster nadaje się do naprawiania małych ubytków, a nie do malowania całego fotela. Taka jest moja opinia.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

maras

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2012, 11:10:02 am »
Sprawdzałem i mój kolor to też Oatmeal AGD. Ile kosztuje taki zestaw?

tygrys który zestaw musiałbym wziąć na dwa fotele? I byłbyś w stanie załatwić ten transfer? ja bym ci przesłał kasę?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 16:41:40 pm wysłana przez Choina »

TYGRYS3

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2012, 12:22:34 pm »
ja myślę że ten ,który proponowałem na poprzedniej stronie
u mnie od ostatniej regeneracji nic się nie zmieniło(autko uzywane często),może to kwestia przygotowania lub
malowania fotela,całość (zestaw) kosztuje 34,95 + przesyłka (ok.2funty),ale skoro pytasz o cenę to pewnie nie zajrzałeś na stronę scufmastera
możesz zamówić to sam na stronie którą podałem ,przyślą bezpośrednio na twój adres,płatność kartą
jeśli nie dasz rady to napewno pomogę  :-V

pawelek11

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2012, 13:10:39 pm »
Witam, włączę się do tej dyskusji...
Moje fotele są w sumie ok, niestety jak dla mnie "uciorane", do tego sama myśl o tym że ktoś 12 lat wypacał się na nich jest wystarczającym powodem do rozpoczęcia akcji  ;).
Ponieważ nie bardzo lubię chemie, jak dobra by ona nie była troszkę połaziłem oglądnąłem to i owo i zdecydowałem się na wprowadzenie do arsenału środków piorących takiego specjalnego mydła dla ludzi mających problemy z poceniem :P Oczywiście szare mydło zostaje, rezultat jaki otrzymałem jest satysfakcjonujący.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2012, 19:06:00 pm »
Tygrys,

czy malowałeś całe siedzenie czy tylko zniszczone miejsca ? Zastanawiam się ile środka potrzebuję na odświeżenie 2 przednich foteli, podłokietnika i uchwytów drzwi przednich.

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2012, 04:20:24 am »
malowałem całe fotele (przód ,tył tylko wyczyściłem) i zakupiłem zestaw z 250 ml farby ,zostało mi mniej niż połowa farby ,nie rozcięńczałem jej wodą (choć można)

krzysztofk

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:25:21 pm »
może to kwestia przygotowania lub
malowania fotela,
jeśli nie dasz rady to napewno pomogę  :-V

to jak najlepiej przygotowac i przeprowadzić tą cała operację? może jakić manual

monteki

  • Gość
Tapicerka skórzana - jak utrzymać taki stan
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 10, 2013, 00:44:21 am »
Witam,

po przeczytaniu wszystkiego co wyskoczyło w szukacje na temat tapicerki  nurtuje mnie nadal  pytanie , liczę że pomożecie mi jako nowicjuszowi :)

Skóra w moim aucie wygląda jak nowa ( przebieg 39 tys km )  poprzednia właścicielka przy każdym przeglądzie nakładała w karliku "ochronną politure" ( tak nazwane jest to na  fakturach) na tapicerkę skórzaną. Chciałbym utrzymać taki stan tapicerki , jednak nawet serwisanci w Karliku przyznają że u nich usługa ta jest przesadnie droga...

Czy mógłby  ktoś polecić firmę zajmującą się nakładaniem czegoś takiego ?  Gdy w google wpisałem politura ochronna , nie mogłem nic znaleźć.....


znalazłem tyko taką firme , ale brak o niej opinii w necie :

http://ziebartpolska.pl/ochrona-tapicerki/7/


Z góry dziękuje za pomoc :)


eRBe

  • Gość
Odp: Tapicerka skórzana - jak utrzymać taki stan
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2013, 16:45:56 pm »
Witam,

po przeczytaniu wszystkiego co wyskoczyło w szukacje na temat tapicerki  nurtuje mnie nadal  pytanie , liczę że pomożecie mi jako nowicjuszowi :)

Skóra w moim aucie wygląda jak nowa ( przebieg 39 tys km )  poprzednia właścicielka przy każdym przeglądzie nakładała w karliku "ochronną politure" ( tak nazwane jest to na  fakturach) na tapicerkę skórzaną. Chciałbym utrzymać taki stan tapicerki , jednak nawet serwisanci w Karliku przyznają że u nich usługa ta jest przesadnie droga...

Czy mógłby  ktoś polecić firmę zajmującą się nakładaniem czegoś takiego ?  Gdy w google wpisałem politura ochronna , nie mogłem nic znaleźć.....


znalazłem tyko taką firme , ale brak o niej opinii w necie :

http://ziebartpolska.pl/ochrona-tapicerki/7/


Z góry dziękuje za pomoc :)



Rzekoma politura ochronna to nic innego jak impregnacja skórzanej tapicerki. Zarówno ja, jak i wszystkie firmy Auto Detailingowe się tym zajmują. Aby skóry wyglądały jak nowe należy je raz na kwartał odpowiednio nawilżać i zabezpieczać.

Przy okazji pozwolę sobie wstawić swoje zdjęcia nad pracą ze skórzanymi tapicerkami ;)

Skóra w trakcie czyszczenia



Skóra po czyszczeniu oraz impregnacji



Skóra w trakcie czyszczenia



Skóra po czyszczeniu oraz impregnacji



Warto moim zdaniem na bieżąco impregnować skórę gdyż cały czas może wyglądać świeżo i atrakcyjnie. Regularne czyszczenie i impregnacja i skóra będzie wyglądała jak nowa przez długi czas ;)

monteki

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2013, 18:28:30 pm »
bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź ,  czyli w firmie auto detalingowej mam powiedzieć że chce impregnacje tapicerki tak ?

 czy może lepiej zrobić  to samemu ,choć pewnie fachowcy zrobią to dokladnie..

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2013, 19:22:09 pm »
Przeczytaj temat od początku, kup zestaw Gliptona i zrób sam.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

eRBe

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2013, 21:59:02 pm »
bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź ,  czyli w firmie auto detalingowej mam powiedzieć że chce impregnacje tapicerki tak ?

 czy może lepiej zrobić  to samemu ,choć pewnie fachowcy zrobią to dokladnie..

Samemu również możesz o to zadbać. Tak jak napisał kolega wyżej - Gliptone jest bardzo dobry i sprawdzony. Polecam też Colourlocka :-super

monteki

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2013, 22:24:11 pm »
Przeczytaj temat od początku, kup zestaw Gliptona i zrób sam.

Choina temat czytałem nawet kilkukrotnie :)

pytam ponieważ wydaje mi  się  że moja sprawa jest trochę inna , moje fotele wyglądają mniej więcej tak :

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/183/2541/25456270009_large.jpg

auto ma przebieg 30 tys i fotele są nietknięte , ja szukam sposobu żeby tak pozostało ( w serwisie byłą co roku nakładana "politura ochronna" )

a o ile zrozumiałem środek o którym piszecie jest do regeneracji lekko zniszczonej tapicerki , a ja szukam czegoś typowo ochronnego .

Jeśli źle coś zrozumiałem to proszę o wyprostowanie :-thank

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2013, 22:36:03 pm »
Gliptone GT12 czyści skórę. Przyjdzie czas, a może już jest, że skóra wydaje Ci się czysta, a jak go użyjesz dopiero zobaczysz prawdziwy kolor.
Gliptone GT11  zabezpieczy skórę. Do jasnej skóry zaleca się GT13.
 
Kup sobie na ebay.co.uk. Tu kupisz 2 razy tyle co w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2013, 22:53:12 pm wysłana przez Choina »
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

monteki

  • Gość
Odp: lekko zużyta tapicerka skórzana
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 10, 2013, 22:43:31 pm »
Gliptone GT12 czyści skórę. Przyjdzie czas, a może już jest, że skóra wydaje Ci się czysta, a ja go użyjesz dopiero zobaczysz prawdziwy kolor.
Gliptone GT11  zabezpieczy skórę. Do jasnej skóry zaleca się GT13.
 
Kup sobie na ebay.co.uk. Tu kupisz 2 razy tyle co w Polsce.

mam siostre w uk  więc dam rade :)

czyli jak rozumiem najpierw

Gliptone GT12 żeby wyczyścić , potem GT13 żeby zabezpieczyć   tak??