Autor Wątek: Temperatura silnika 2.0D  (Przeczytany 14444 razy)

karolfr

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2011, 14:53:34 pm »
Sprawdź ten duży termostat.

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2012, 02:05:07 am »
A gdzie szukać dużego termo

Innowierca

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2012, 07:04:23 am »
Duży termostat jest po prawej stronie silnika  na grubym wężu bliżej przedniej szyby ( jakieś 40 cm od niej).   

A tak przy okazji powiedzcie jak się teraz Wasze 2.0d nagrzewają? Rok temu wymieniałem duży termostat, niedawno mały i żadnej poprawy. Jak się zatrzymuje to temperatura spada, auto nagrzewa się masakrycznie wolno. Niedawno kupiłem traffic'a który ma na przewodach od wody 4 świece żarowe. -22st na dworze a on po przejechanych 5km osiągał temperaturę roboczą.  Może w Kocie też coś takiego zastosować?

Innowierca

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 12, 2012, 14:44:10 pm »
dzięki za wyczerpujące odpowiedzi  :(

kolka

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 12, 2012, 17:52:47 pm »
zanim kupiłem jaga jeździłem i jeżdżę oplem cdti w jagu to po prostu sauna w oplu to dopiero zimnica jak w psiarni, znajomy ma skodę w dieslu i tak samo ta konstrukcja silnika tak ma i nic na to nie poradzisz lub będziesz pchał kasę mechanikom za wymianę dobrych termostatów
w zeszłym tygodniu jechałem do Mławy silnik rozgrzał się do ok 70st gdzieś w łomiankach ale jak jakieś światła po drodze to temperatura spadała do 1/4 na wskaźniku
a jakby kto co pisał i chciał mię pouczać  dieslami z tym modelem silnika zrobiłem ok 400000 km
w pierwszą zimę też panikowaem   

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2012, 18:23:02 pm »
 :-bryTak tylko ze wcześniej tperatura była ok i wskazówka zawsze na 12 a teraz jakoś na niebieskim i ty uważasz ze wszystko jest ok ! Zastanów sie u mnie Pasat 1,9tdi  wskazówka ok w połowie mercedes sprinter 2,5 cdti ok wskazówka na 12 . Sam muwisz ze w  jagu jak jedziesz to w połowie jak stoisz na światłach w dół to nie jest wskazówka od obrotomieza tylko od temeratury zastanów sie zanim cos napiszesz

stefan5000

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 29, 2012, 20:40:56 pm »
Ludzie w wiekszosci przypadkow maly termostat ponosi wine,mialem to samo,wymiana zalatwila sprawe,i jest dziecinnie prosta.Odpiac waz,odkrecic jedna srubke w termostacie,wyjac stary termostat.Uwaga!Poleje sie plyn chlodniczy,zatkac dziure palcem.wkrecic nowy termostat,zalozyc waz dolac plynu chlodniczego do zbiornika wyrownawczego i po problemie!!

daniel#123456

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 29, 2012, 21:03:43 pm »
2.0d dogrzewa się za pomocą EGR-u niema żadnego układy który dogrzewa silnik, radził bym sprawdzić czy otwiera się ten zawór

Innowierca

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 29, 2012, 21:08:34 pm »
U mnie wymiana małego termostatu nic nie dała. Dużego też ( wymieniłem teraz nowy forda na inny -  dedykowany do Jaguara jak się okazuje.


daniel - możesz rozwinąć sprawę EGRu? Mój EGR miał wcześniej małe problemy i może nie działa teraz prawidłowo????


Teraz zacząłem czytać ogólne informacje o tdci. Większość ma świece nurnikowe gdzieś na dole auta. My też to mamy?   W Trafic'u takie świeczki mam na wierzchu i zdają egzamin pierwszorzędnie. Ale jeszcze nie słyszałem żeby w X'ie występowały...
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 21:19:03 pm wysłana przez Innowierca »

daniel#123456

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 29, 2012, 21:40:33 pm »
podczas uruchomienia zimnego silnika zawór egr dopuszcza rozgrzane spaliny do komory co powoduje zwiększenie się temp silnika i dlatego nowsze silniki nie mają żadnych podgrzewaczy

Innowierca

  • Gość
Odp: Temperatura silnika 2.0D
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 29, 2012, 23:02:40 pm »
No właśnie nie dalej jak 30 min temu wyczytałem to gdzieś na elektrodzie czy innym forum. Dzięki za info, to też sprawdzę  :-super