Autor Wątek: Problem z zamkiem  (Przeczytany 4426 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Problem z zamkiem
« dnia: Sierpień 24, 2008, 13:25:04 pm »
Od kilku tygodni coraz trudniej jest przekrecic kluczyk w lewo w drzwiach kierowcy aby otworzyc wszystkie zamki, a teraz juz wogole sie nie da. Czy ktos wie czy to poprostu kwestia nasmarowania, czy to jeden z powszechnych problemow z zamkami w tym modelu? : /

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2008, 20:53:11 pm »
powiem tylko ze mam dokladnie ten sam problem a jeszcze nie zdazylem sprawdzic w czym
dokladnie problem. ja otwieram od stronke pasazera (90 daimler xj40) ....

smarowanie nie pomagalo narazie. jak cos wiecej wiem napewno poinformuje. jak masz
copilotka to i tak bedzie bardzej kulturalniej jak otwierasz najpierw drzwi po drugie
strone  :-V

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2008, 07:36:30 am »
 w 1990 roku wprowadzono nowy typ kluczy w skrocie Tebi maja osiem naciec trzech rozmiarow (jaguar serwis powinien miec numery kluczy (8 numerow czytanych od konca)
najczesciej problemem jest starty klucz. ale po pewnym czasie klucz psuje zamek i koniec (mozna kupic wklad do zamka  jak i zaorderowac nowy klucz ale zycze szczescia temu ktory zlozy i zamek bedzie dzialal.
Najpierw radze wymienic klucz przez osoby ktore maja maszynke do ciecia Tebi.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2008, 09:40:43 am »
Problem u mnie napewno jest z zamkiem, a nie z kluczem, poniewaz klucz dziala bez problemu w drugich drzwiach. Jak moge wymienic zamek a klucza nie wymieniac? Czy nie bede musial wymienic obu stron?  :-zly

peres20

  • Gość
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2009, 10:52:00 am »
Zasyfiały zamek ja miałem ten problem , dobry odrdzewiacz i sprezone powietrze rozwiaze ten problem. pozdrawiam :-W

Whisnia

  • Gość
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2009, 11:12:11 am »
Nie wiem jak to jest w Jaguarach, ale w innym samochodzie miałem tak z zamkiem od bagażnika - okazało się, że poluzowaly się linki od zamka

roberturszula

  • Gość
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2009, 21:32:25 pm »
w kotach raczej problem tkwi w wycierającyh sie kluczykach co sie poźniej objawia tym iz auto mozemy tylko zamknąć a juz otworzyć nieda rady-taka konstrukcja jest własnie zamków fordowskich i jak ktos ma np przebieg koło 300 tys km zrobiony raczej w miejskich wrunkach gdzie czesto sie wkłada i wyjmuje kluczyk (otwieranie drzwi,uruchamianie auta),to skutkuje to tym iz wzorek na kluczyka sie zetrze w koncu.

 najszczersza prawda, ale jak chcesz miec jeden kluczyk do wszystkiego to musisz wymienic wkładki w obojgu drzwiach klapie bagażnika i stacyjkę.najtaniej jednak będzie dorobic do centrala pilota i problem otwierania zniknie.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:32:59 pm »
w kotach raczej problem tkwi w wycierającyh sie kluczykach co sie poźniej objawia tym iz auto mozemy tylko zamknąć a juz otworzyć nieda rady-taka konstrukcja jest własnie zamków fordowskich i jak ktos ma np przebieg koło 300 tys km zrobiony raczej w miejskich wrunkach gdzie czesto sie wkłada i wyjmuje kluczyk (otwieranie drzwi,uruchamianie auta),to skutkuje to tym iz wzorek na kluczyka sie zetrze w koncu.

 najszczersza prawda, ale jak chcesz miec jeden kluczyk do wszystkiego to musisz wymienic wkładki w obojgu drzwiach klapie bagażnika i stacyjkę.najtaniej jednak będzie dorobic do centrala pilota i problem otwierania zniknie.
+ zamek od schowka
co do pilota to życzę szczęścia widziałem już parę super wyjaranych bodyproców po takiej akcji. Generalnie to chyba najłatwiej jest dorobić klucz. Nie kosztuje to sporo a doświadczenia wiem, że pomaga

optre

  • Gość
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2009, 23:57:12 pm »
ale zycze szczescia temu ktory zlozy i zamek bedzie dzialal.


Rozłożenie i złozenie zamka to wcale nie jest skomplikowana sprawa, ja u siebie rozebrałem zamek wyczyściłem, nasmarowałem i złożyłem i dziala elegancko, lekko i gładko chodzi.

peres20

  • Gość
Odp: Problem z zamkiem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2009, 08:08:32 am »
dokładnie optre ma racje ja dokonałem takiego zabiegu i jest GIT! :-za