Autor Wątek: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika  (Przeczytany 2877 razy)

szef

  • Gość
siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« dnia: Lipiec 15, 2008, 11:26:00 am »
Witam mam pytanie gdzie jest silownik od centralnego zamka w pokrywie bagażnika bo mi sie wydaje ze go slychac tam pod tym przy nitowanym plastikiem gdzie jest światełko oswietlające kufer . bo zamek raz zamyka raz nie i musze wymienic chyba silownik. a dodam jeszcze ze po duzym deszczu wlasnie spod tego plastiku leca male kropelki ..... moze dlatego nie chce dzialac  ??? ;D

Online XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2008, 15:19:35 pm »
Siłownik w tylnej klapie jest zintegrowany z obudową zamka.
Siłownik  a raczej silniczek z kółkiem zębatym często niedomaga z powodu korozji elektrochemicznej, wystarczy oczyścić, przesmarować złozyć  i ...
XJ40, XJSC , XJR

szef

  • Gość
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2008, 16:54:07 pm »
Dzieki za odp a moglbys mi cos wiecej odpisac jak sie do tego dostac najmniej inwazyjnie :) czy trzeba ten plastik z lampka odnitowac czy jak ..... ???

Online XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2008, 18:17:12 pm »
Plastik delikatnie podwazasz i plastikowe nity wyskakuja( uwazaj bo lecą daleko), następnie kluczykiem 8 odkręcasz dwie widoczne śrubki , odczepiasz prowadnice do rygla i wyjmujesz. czarny plastikowy plastik jest zgrzany w kilku miejscach, podgrzewając miejsca zgrzewu ( najlepiej lutownicą na gorące powierze) otwierasz obudowę i wszystko masz widoczne.
XJ40, XJSC , XJR

szef

  • Gość
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2008, 19:05:52 pm »
Wielkie dzieki a jaki moze byc powod ze po duzym deszczu przez ten wlasnie plastik kapie na dywam w bagazniku

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2008, 23:28:07 pm »
czarny plastikowy plastik

 :-10points :-10points :-10points :-10points :-10points :-10points :-10points :-10points :-10points :-10points


w moim XJ40 zębatka była wyrobiona w jednym miejscu i niestety nadawała się już tylko do wymiany  :-cry
XJR-S 6.0 Asprey#99

szef

  • Gość
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2008, 08:49:44 am »
A jak by sie okazalo ze jest do wymiany to mozna ja jakos zdobyc i ile trzeba czekac bo w piatek bede nad tym pracowal

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: siłownik centralnego w tylniej klapie bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2008, 08:51:14 am »
niestety zębatka nie występuje jako część zamienna, trzeba kupić cały mechanizm.
XJR-S 6.0 Asprey#99