Autor Wątek: Automat w 2.5 v6  (Przeczytany 3187 razy)

Lucky

  • Gość
Automat w 2.5 v6
« dnia: Marzec 08, 2010, 00:24:53 am »
Witam, ponieważ pierwszy raz mam do czynienia z automatem i 200KM proszę podajcie kilka wskazówek jak jeździć, ekonomicznie po mieście i jak zbierać się do wyprzedzania. Do tej pory po kilku przejażdżkach moim Jagusiem trochę dziwnie odczuwam zmianę biegów przy wolnej jeżdzie tak do 70km/h. Czuję jak skrzynia jakby nie wiedziała jaki bieg ma wybrać muskam jednie pedał gazu . Może coś źle robię :-wstyd, jak z kolei wciskam gaz w podłogę to nie wiem jeszcze sam jak zareaguje samochód czy wypruje do przodu jak z procy czy będzie zbierał się kilka chwil. Wydaje mi się, że nie ma reguły raz szybciej raz wolniej to autko się zbiera. Z góry dzięki za kilka wskazówek. PS. wiecie jakie może rzeczywiste przyspieszenie ma 2.5 (2004rok) do 100k/m i czy jest to elastyczne auto przy wyprzedzaniu np tira przy 90-100 w porównaniu z np. volvo s40 2.0 w dieslu z turbiną ?

robertth

  • Gość
Odp: Automat w 2.5 v6
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2010, 09:14:34 am »
Tak kilka wskazówek z mojego doświadczenia:
Najbardziej ekonomiczna jazda przy 2,5 w automacie  jest przy prędkości ok.110 km/h. Muskając pedał gazu nie zaoszczędzisz zbytnio paliwa. Dobrze jest rozpędzić się w miarę szybko, a później jechać płynnie.
Szybką i dynamiczną zmianę biegów możesz robić na 2 sposoby: wciskając szybko pedał gazu w podłogę albo dwukrotne szybkie wciśnięcie, niekoniecznie do oporu (zazwyczaj przełączy Ci 2 biegi niżej i poczujesz jak fotel zacznie Cię otulać  ;D). Albo poprzez lekką redukcję o 1 bieg niżej, poprzez lekkie wciśnięcie gazu ;). Przy wyprzedzaniu, to kwestia wyczucia jakiej opcji musisz użyć.