Autor Wątek: MEGA WILGOTNE POWIETRZE  (Przeczytany 2495 razy)

poliarny

  • Gość
MEGA WILGOTNE POWIETRZE
« dnia: Czerwiec 27, 2008, 17:14:50 pm »
Witam mam ciągle problemy z klimatem w moim JAGU. Mianowicie w trakcie jazdy podczas deszczu gdy załączyłem osuszanie szyb efekt był odwrotny niż oczekiwałem po 10sek nie widziałem już nic.Czy jest jakiś filtr który przydało by sie wymienić.????

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: MEGA WILGOTNE POWIETRZE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 00:42:55 am »
Masz zapewne zapchany odpływ podszybia, wystarczy go odetkać, znajdziesz go pomiędzy kolektorem ssącym, a ścianą grodziową, tuż pod obudową silnika wycieraczek.
XJ40, XJSC , XJR

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: MEGA WILGOTNE POWIETRZE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2008, 07:21:53 am »
para na szybie przedniej może być spowodowana przeciekiem płynu chłodniczego w systemie ogrzewczym  jak również  zablokowania odpływu z obudowy ogrzewniczo chłodzącym .Odpływ jest zbudowany pod dywanem pierwszy jest od strony kierowcy przy pedale gazu drugi rowniez pod dywanem po stronie pasażera (kanal)Przy dużej wilgotności na dworze po wlaczeniu klimy powinna kapać woda z obydwóch odpływów plamy wody powinny sie znajdować na wysokości silnika-skrzyni biegów.

poliarny

  • Gość
Odp: MEGA WILGOTNE POWIETRZE
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2008, 22:29:25 pm »
Co jest powodem kapania wody z dmuchawy,po deszczu albo myciu Jaga ??

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: MEGA WILGOTNE POWIETRZE
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2008, 09:04:55 am »
Cytuj
Co jest powodem kapania wody z dmuchawy,po deszczu albo myciu Jaga
pod wycieraczka jest komora gdzie woda ścieka z przedniej szyby komora jest połączona z dmuchawami (powietrze z zewnątrz jest wcjagane). Komora ta ma spust kolo motorka wycieraczek zakończonym gumowa kulka z przecięciem. Najczęściej Kulka ta jest zapchana i woda nie Mozę albo bardzo powoli jest odprowadzana .powoduje to wlewanie sie wody do dmuchaw.
przy częstym myciu lub obfitych deszczach warto przerobić komórkę budując na dole tamy z lewej i prawej strony(okolo 2-3 cm)
uszczelniając dol silikonem.