Autor Wątek: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P  (Przeczytany 4289 razy)

pablitto

  • Gość
 :-help Podczas parkowania i  skręcania przy małych prędkościach, z samochodu dobiega dziwne skrzypienie tak jak by to stare łóżko skrzypiało.... na niektórych nierównościach przy wiekszych prędkościach też to słychać, ale już nie tak bardzo. Najbardziej, jak sie skręca kołami podczas postoju.... co to może być? pomocy!!!! :-help

soprano

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2010, 22:39:53 pm »
gumy przy wahaczach??

Dorsześ

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 22:52:35 pm »
Nie, nie, nie ;)

Anti roll ball link.
Na polski to chyba łącznik stabilizatora.
Miałem dokładnie tą samą przypadłość w swoim kocie.

Trzeszczało aż miło, na zakrętach na wybojach... na czym się dało.

pablitto

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2010, 23:00:47 pm »
wielkie dzięki:P a ile taka impreza Cie kosztowała?? tę łączniki miałeś z przodu samochodu?

Dorsześ

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2010, 23:05:56 pm »
25 funtów za oba...

Tak jest to na przodzie auta  :-tylko

pablitto

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2010, 23:10:56 pm »
podpowiedz mi, jak Ty to zamawiałeś? jestem nowy i sie na tym jeszcze nie znam za dobrze:p

Dorsześ

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2010, 23:11:59 pm »
www.eurojag.com podają tam ceny we wszystkich walutach również w PLN'ach.

ale sprawdził bym też na alledrogo.pl czy nie mają tej części.

donjaguar

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2010, 06:07:15 am »
nie zawsze jest to to co tu piszecie ,,mycie samochodu cisnieniowo myjka a wszczegulnosci zawieszenia powoduje te same dzwieki ,,,ja wszystkie gumy po dobrym myciu pryskam silikonem i wszystko jest ok..

Dorsześ

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2010, 11:19:48 am »
Owszem, sylikon maskuje dziwne dźwięki. Lecz w moim przypadku pęknięcie wyżej wymienionego elementu dawało takie dźwięki.
Po wymianie wszystko ucichło.

pablitto

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2010, 14:43:49 pm »
a o jakich gumach mowisz? które to pryskasz tym sylikonem?

donjaguar

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2010, 05:26:02 am »
wszystkie nawet te na amorach i wszystkie laczenia bo karszer potrafi tak wszystko dobrze ci wyplukac ze pryskanie chroni a zarazem tlumi no chyba ze auto ma brak stabilnosci i szaleje po drodze to wtedy trzeba elementy wymienic jest ich kilka sprawdz tez czy gumki na sworzniach zwrotnicy na dole nie sa przetarte i czy tam nie dostal sie jakis syf bo lubi sie to przycierac i dawac dziwne dzwieki,,,,podjedz na myjke umyj karszerem dobrze nadkola i amory i te gumy co tam sa a zobaczysz ze jak wyjedziesz z myjki i wyschniesz to zacznie tak skrzypiec trzeszczec jak stara szafa po spryskaniu silikonem wszystko ustanie ,,,tylko nie pryskaj tarcz hamulcowych bo wtedy jazda figurowa na lodzie murowana,,,umnie to stosuje i pomaga,,,

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2010, 18:04:10 pm »
Kolego miałem taki sam problem ale tylko w prawym kole. Przy wahaczu jest taka guma (mniej więcej tam gdzie się znajduje łącznik stabilizatora) wymieniłem tą gumę przy okazji jeszcze zaoleiłem wszystkie łączenia i działa mi jak ta lala :)

CICHY.MARCIN@OP.PL

  • Gość
Odp: Trzeszczy przy skrętach i lekkich wybojach jak sprężyny w starym łóżku :P
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:35:29 pm »
JA TEZ TAK MIAŁEM I POJECHAŁEM NA WYMIANE LACZNIKA I DALEJ PISZCZY TE ZAMIENNIKI TO SZMELC TAK POWIEDZIAŁ MECHANIK SA TWARDSZE GUMY I TAK BEDZIE >:(

Grzegorz_K

  • Gość
Sprawdźcie dolne tuleje amortyzatorów - są to tzw tuleje pływające ) w środku jest jakie s jabłko czy coś takiego)  - trzeba przekręcić amortyzator wokół własnej osi a będzie się na tej tulei poruszał i... skrzypiał.

Tuleje wymienić lub strzykawka, dobry smar lub olej i wstrzykujemy pod takie gumki z jednej i drugiej strony - troszkę pojeździć i przestanie skrzypieć.