Autor Wątek: Jak rozebrać tylną kanapę w X-ie ?  (Przeczytany 9438 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Jak rozebrać tylną kanapę w X-ie ?
« dnia: Luty 25, 2010, 20:20:37 pm »
Proszę uniżenie Szanownych kolegów o pomoc w jaki sposób można rozebrać tylne siedzenie w X-ie ?
Wyprawszy pięknie autko po zakupie serce moje się kraje  :-cry jak jasna tapicerka zbiera dziadostwo jakie fruwa w powietrzu (sadza z kominów). Ten fakt spowodował decyzję o zakupie całkiem fajnych pokrowców ale tu wpadłem w niezły kanał : mój X nie posiada dzielonej tylnej kanapy (brak zatrzasko-dźwigienek) i kanapa sprawia wrażenie jakby była "nie do ruszenia".
Zanurkowałem w bagażnik ale niczego nie znalazłem co pomogłoby w demontażu (pochyleniu) kanapy celem założenia pokrowca. Głupia rzecz a frustruje - może ktoś wie co z tym fantem zrobić ?
Pewnie coś należy nacisnąć lub odkręcić - pytanie tylko co ? Dziękuję za pomoc !!!!!!   
X-Type 2004, 2,0 D

edii

  • Gość
Odp: Jak rozebrać tylną kanapę w X-ie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2010, 22:19:30 pm »
Witaj  :) w moim X-sie są  cięgna w bagażniku po obu stronach pod głośnikami tylnej półki :-V

wiadereczko

  • Gość
Odp: Jak rozebrać tylną kanapę w X-ie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 23:18:31 pm »
Witaj  :) w moim X-sie są  cięgna w bagażniku po obu stronach pod głośnikami tylnej półki :-V

Ale ty chyba masz składana kanapę 60/40

Jeśli chcesz wyciągnąć kanapę najpierw musisz wyciągnąć duł. Zamocowany jest on na plastikowych klipsach które bardzo  łatwo się lamią :-[
 ale jak jesteś zdecydowany to zacznij od przodu kanapy pociąg do góry a jak się już oderwie to popchnij do tyłu i pociąg tył, może ocalisz parę zapinek ;D

Jak zdejmiesz dół to zobaczysz 2 śruby, odkręć je i siedzenie popchnij do tyłu i do góry

Powinno puści a jak nie to młotkiem  :-hehe


Powodzenie i uważaj na pasy


Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Jak rozebrać tylną kanapę w X-ie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2010, 09:37:43 am »
Kolego Wiaderczko!
Stokrotne dzięki za wyczerpującą podpowiedź  :-thank  :-thank  :-thank
Nie mam najlepszych doświadczeń z plastikowymi zabezpieczeniami i z lekka mnie strach obleciał, szkoda że tak prosta sprawa została tak skomplikowana....
X-Type 2004, 2,0 D

wiadereczko

  • Gość
Odp: Jak rozebrać tylną kanapę w X-ie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2010, 13:56:39 pm »
Nie ma za co tylko żeby potem na mnie nie było że zapinki poszczelały ahah ;D (jakiś mądry to musiał wymyślić )