Autor Wątek: Podsufitka - wyjęcie  (Przeczytany 3581 razy)

naughtycat23

  • Gość
Podsufitka - wyjęcie
« dnia: Luty 21, 2010, 18:12:57 pm »
Witam,

wiem że są osoby które ten temat przerobiły bardzo proszę o wskazówki w jaki sposób ja zdemontować tak aby bez przeszkód zamontować odświeżoną i nie połamać niczego. Podstawowe pytanie jak zdemontować tą powiedzmy okładzinę na słupkach ??? Na jakiej zasadzie trzyma się ona słupków ?

JAGULAR

  • Gość
Odp: Podsufitka - wyjęcie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2010, 18:56:16 pm »
o ile mnie pamięc nie zawodzi to słupków środkowych nie musisz ruszać tylko takie listwy pod podsufitką
trzymają się one takich zatrzaskowych spinkach i oczywiście na tych uchwytach do rak.
potem są takie blaszki trzymające całą podsufitkę
wyjmujesz ją przez tylne drzwi ja nie miałem kanap i foteli i chyba to tez ułatwia sprawę ale nie pamiętam dokładnie
a trzymają jeszcz lampki te do czytania z tyłu
lusterko wsteczne jest na takim zatrzasku - trochę trzeba się z nim pomordować żeby je zdjąć a i jeszcze osłony sloneczne ale nie będę z Ciebie robiła blondynki ;)
powodzenia
ps
szyber wiesz jak wyjąc?

naughtycat23

  • Gość
Odp: Podsufitka - wyjęcie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2010, 19:19:20 pm »
Właśnie o te listwy mi chodziło nigdy tego nie robiłem a właśnie dzisiaj z ciekawości poruszyłem temat i miałem wrażenie że są to pewnego rodzaju wsuwki a nie chciałem nic połamać  ;D uchwyty lusterko tylnie lampki już podejrzałem także to nie stanowi problemu - te listewki to kawałki drewna oklejonego jakimś niefajnym tworzywem nie dałoby się czegoś przyjemniejszego wsadzić wiem że to nie jest operacja sensowna i opłacalna ale jakby to w skórę przy okazji ubrać ??? Lusterko na zatrzasku kulkowym osłony zdjęte.

Co do szyberdachu w cenie będą wszelkie wskazówki ponieważ miałem zamiar się nad tym zastanowić w momencie jak podsufitki nie będzie i będę widział OCB  :-thank

Dzięki Jagular  :-thank