Autor Wątek: zamiana liczników  (Przeczytany 6592 razy)

Kamilos

  • Gość
zamiana liczników
« dnia: Luty 17, 2010, 23:05:12 pm »
takie szybkie pytanie: czy licznik od XJ z '90-92 (6 zegarów) można zamontować do XJ40 zamiast tych elektronicznych?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2010, 19:52:01 pm »
bardzo dobrze pytanie, tego bym tez chcial. jezeli chodzi o desce to napewno pasuje ale nie wiem jak wygladaja
kostki / kable, schemat pokazuje ze jest calkiem inaczej wiec nie bedzie to plug and play. moze naczelny elektronik
klubowy optre wie cos na ten temat ?

 

optre

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2010, 20:20:44 pm »
Jeśli chodzi o prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik ciśnienia, paliwa, temperatury i napięcia akuulatora - generalnie raczej nie powinno być problemu.
Natomiast jeśli chodzi o resztę, czyli wszystkie kontrolki (olej, drzwi, spryskiwacze, żarówki, itp.) to napewno jest powarzny problem, w atari wszystko jest wyświetlane na ekraniku, więc sygnał napewno był wcześniej przetwarzany z czujnikow przez jakiś "komputer". Trzeba by pobrać sygnały bezpośrednio od wszystkich czujników i podać je na żaróweczki na desce rozdzielczej za pomocą np. przekaźnika (albo zrobić prosty układ na bramkach, żeby nie montować masy zbędnych przekaźników).
Jeszcze pozostaje problem komputera pokaładowego, tu się nie wypowiem bo nie mam na to żadnego pomysłu, może trzeba by przenieść moduł z nowej 40, napewno jest sporo żmudnej roboty i osobiście nie miałbym ochoty się tego podejmować, nie wspominam że taka przeróbka to straszne odbieganie od ideału (przynajmniej mojego), ideał to 40 w takim stanie w jakim wyjechala z fabryki.

Taka przeróbka też pewnie zwiększy zawodność auta, a tu coś powinno się świecić a nie świeci, a to to a to tamto.
Można by się nad tym zastanowić pod warunkiem przenoszenia wszystkich modułów, ale to i tak wiąże się z dużymi przeróbkami bo pewnie nie będą te modułu pasować, coś trzeba będzie dorobić, coś usunąć, coś innego zmienić i wyjdzie sypiący się zlom.

ufff. trochę to pogmatwałem, wybaczcie  :-wstyd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2010, 20:28:13 pm »
hm, moze i tak choc na schematach widac, ze sygnaly nie ida przez moduly tyko bezposrednio do "instrument
cluster" wiec do deski. gdybym mial desce z nowegu modelu bym to sprawdzil, moze ktos ma takiego na
eksperymencyk ?

optre

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2010, 21:00:57 pm »
w 40 do '89 jakas elektronika musi być żeby wyświetlić na ekraniku jakieś informacje, bez elektroniki to jest niemożliwe, musi cos przetwarzac sygnał z czujników.

Luqasek

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2010, 21:04:37 pm »
No może ta elektronika jest już w desce?

optre

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2010, 21:09:21 pm »
możliwe  :-V

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 22:02:43 pm »
no dokladnie tak wynika z schematu. nawet kolory podstawowych kabli sie zgadza. to jak, kto ofiaruje swoja deske  ;D ??

optre

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2010, 22:10:51 pm »
Mam do dyspozycji atari  :-gwizd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2010, 22:27:46 pm »
takiego to sam mam  :)

tak wyglada atari z tyl, ma 2 kostki, czy ktos wie jak wyglada nowsza wersje ze zwgledu kabli/kostki?


Kamilos

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2010, 23:50:29 pm »
tak wygląda nowsza wersja:

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2010, 23:53:01 pm »
uuu a masz kabli do tego ?

Kamilos

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2010, 23:56:37 pm »
nie mam.... zdjęcie zassane z netu...  ;D
 8)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2010, 23:58:39 pm »
no to trzeba znalesc dawca, deske i kabli i mozemy sprobowac. czemu chcesz zmieniec, jest cos u ciebie
zepsuty czy po prostu chcesz zmieniec wyglad?

Kamilos

  • Gość
Odp: zamiana liczników
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2010, 00:10:27 am »
drewno jest w marnym stanie, wymieniając chciałbym załorzyć ten, który mi się bardziej podoba. reszta działa, poza tym wskaźnikiem ładowania - jeszcze nie znalazłem usterki.
a te, jak to nazywacie, atari to tak mi trochę wiochą trąci.....  :-wings