Autor Wątek: pytanie o zderzaki  (Przeczytany 8961 razy)

Cizar

  • Gość
pytanie o zderzaki
« dnia: Luty 17, 2010, 14:19:06 pm »
Na początek może się przywitam jako nowy forumowicz i posiadacz jaguara... Witam:)

Mianowicie mam pytanie o zderzaki, po wielu perturbacjach stałem się posiadaczem XJ12 Sovereign natomiast dopiero teraz do mnie doszło że mam inne zderzaki niż widać na wszystkich zdjęciach. Wujek mi powiedział że to jakaś limitowana wersja i że są oryginalne. Co wy o tym sądzicie jako znawcy tematu? Powiem jeszcze że jest to egzemplarz z 83r.

naughtycat23

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2010, 14:48:45 pm »
Witaj,

z pewnością nie jest to seria w znaczeniu seria 3 z orginalnymi zderzakami i progami plus nieroginalne tłumiki czy końcówki tłumików.

naughtycat23

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2010, 14:53:47 pm »
Jest to jakiś bliżej dla mnie nieznany zestaw ospoilerowania i praktycznie jestem pewien że nie ma nic wspólnego ze limitowanymi wersja modelu bo takowych nie było to poprostu zwykły tuning - wiesz jakiej firmy jest to ospoilerowanie ????

naughtycat23

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 14:56:38 pm »
Wrzuć fotki wnętrza może tam widać jeszcze jakieściekawe modyfikacje  :-V

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2010, 15:07:17 pm »
witaj Cizar i baw sie u nas dobrze.

cieakwy eksemplarz masz, fajny kolorek. co do zderzaki oraz listwy progowy to nie sa orygynalny. w taka wersja
zadna III seria nie wychodzila z fabryki. jest to bodykit, ktory zostal zamontowany. arden oferowal w 83 cos
podobnego, jednak tam nie bylo plastykowe zderzaki tylko spoilery oraz listwy progowy troche mniejszy niz
u ciebie. Takze TWR produkowal bodykity do III serii, ale tam zderzaki tez inaczej wygladaja. wiec masz
cos raczej unikalnego albo cos co sie spotka bardzo rzadko ...

bodykit wersja arden



bodykit wersja TWR




Cizar

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2010, 15:39:39 pm »
Dziękuję za odpowiedzi, tak też podejrzewałem. powiedzcie mi jeszcze jak jest z zarejestrowaniem samochodu jako klasyk. Liczy się 25 lat danego egzemplarza czy od zakończenia produkcji, oraz czy te zderzaki przejdą przez takową operację czy trzeba będzie je wymienić na fabryczne? Naugtycat jeśli chodzi o środek to nic się tam nie zmieniło, a póki co fornir jest trochę zniszczony więc nawet nie ma się czym chwalić. A propos nie wiecie ile może kosztować wymiana takowego?

naughtycat23

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 15:51:22 pm »
Musisz przejrzeć forum i znależć odpowiedni wątek co do rejestracji samochodu jako klasycznego temat jest rozwinięty wyczerpująco i znajdziesz tam odpowiedzi na wszelkie nurtujące cie pytania. Przepraszam fornir czyli..... ????

Cizar

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 15:59:13 pm »
fornir czyli cienkie płaty drewna które pokrywają konsolę.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2010, 16:51:16 pm »
ja robię renowację drewna do III serii za 2 tysie. Czas oczekiwania jakieś 2-3 tygodnie.

naughtycat23

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2010, 17:06:25 pm »
Czy masz pewność Cizar że to faktcznie z forniru jest zrobiona deska rozdzielcza ????
Podeśle Ci kontkat do soby z forum która Ci pomoże w tym temacie jak tylko odnajde odpowiedniego maila - zajmuje sie w codziennej pracy wlasnie tego typu kwestiami pozdrawiam  :-V

Cizar

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2010, 18:14:40 pm »
Pewności nie mam, nie widziałem samochodu od daty na zdjęciach praktycznie a u siebie pod blokiem będę miał go za jakiś tydzień (mam do załatwienia jeszcze kilka kwestii formalnych) ale tak mi się wydaje bo cóż innego to może być...

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2010, 19:03:37 pm »
tak, drewniany elementy sa pokryty fornirem i kilka warstw lakieru. pojedynczy elementy mozna kupic nowy
tutaj: http://www.myrtleltd.com/jaguar-daimler/xj6-12-series-3 albo zapytaj u dobrego stolarza w poblizu.
teoretycznie mozna to nawet robic sam, ale to kupe robote.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2010, 12:32:19 pm »
cizar czy ten egzemplarz mogl sie kiedys przewinąć przez allegro tudzież jakieś inne serwisy ogloszeniowe?
'XJR XJ40

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2010, 17:13:30 pm »
napewno masz oryginalne drewno.


Cizar

  • Gość
Odp: pytanie o zderzaki
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2010, 11:02:09 am »
walec nie mogę być pewien ale raczej nie, wprawdzie te zdjęcia co widać były robione aby go wystawić, lecz tego nie zrobiłem