Autor Wątek: Parę problemów z nowym Jagiem  (Przeczytany 4313 razy)

Kamilos

  • Gość
Parę problemów z nowym Jagiem
« dnia: Luty 14, 2010, 19:29:16 pm »
Przede wszystkim witam wszystkich! jestem szczęśliwym posiadaczem Jaga 3,6 '88.

i oczywiście nie ma opcji, żebym nie miał zaraz problemów: wskaźnik ładowania pokazuje że nie ma ładowania, momo, że miernik podłączony do aku pokazuje dobre ładowanie.
do tego dochodzi ciągle mrugająca ramka z piorunem i informacja, że mam przepaloną żarówkę (nie mam) i przepalone bezpieczniki 1 2 i 3
nie są to może bardzo istotne wady, ale wku....ce strasznie podczas jazdy.
dodatkowo ostatnio wysiadło mi ogrzewanie, wymianiłem zawór i nic nie pomaga. przy ustawieniu pokrętła na max, czuć że powietrze się zmienia, ale i tak leci zimne.

wskażcie drogę nowicjuszowi, bo cholery z tym dostanę

dzięki z góry   8)

JAGULAR

  • Gość
Odp: Parę problemów z nowym Jagiem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2010, 19:52:55 pm »
Witam
Co do ładowania to możliwe że spadł ci kabel przy alternatorze (powinien być taki cieńszy i brązowy jesli mnie pamięc nie myli)
żarówki i bezpieczniki - posprawdzaj styki i oczyśc - powinno pomóc
ogrzewanie- tu raczej albo przycięła sie klapa od sterowania nawiewem  ciepło-zimno albo sterowanie
wymaga to trochę rozbiórki. siłowniki klap sa po prawej stronie nagrzewnicy musisz zdjąc osłony i zobaczyć czy chodzą
powodzenia

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Parę problemów z nowym Jagiem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 21:01:04 pm »
:-witamy Kamilos.

Jagular madry pisze, z elektronika w twojm roczniku niestety nie wygladalo najlepiej wiec wyczysc wtyczki najlepiej
sprayem kontaktowym. w bagazniku masz 2 sterowniki pilnujacy tylny oswiatlenie, tam wilgoc potrafi robic
swoje. a sprawdz czy np nie masz zepsuty zarowke od oswiatlenie tablice, to tez moze dac alarm.

co do ogrzewaniu to tez typowy problem tego modelu, i nie jestes jedynym z takim problemem. albo klapki
albo nagrewnica http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,6353.0.html

Kamilos

  • Gość
Odp: Parę problemów z nowym Jagiem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 23:07:52 pm »
do tych klapek to jak sądzę całą dechę muszę zdjąć?

pabllo30dfx

  • Gość
Odp: Parę problemów z nowym Jagiem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2013, 08:43:15 am »
Co do zarowek to ja mialem podobny problem, zarowki wszystkie swieca a na wyswietlaczu awaria. Problem polegal na niewlasciwej zarowce w kierunkowskazie (niewlasciwe natezenie). Wymienilem i po sprawie.