Autor Wątek: Potrzebuję pomocy przy rozwiąznaniu problemu ze światłowodami (D2B) w X-Typie  (Przeczytany 10190 razy)

Rob_W

  • Gość
Witajcie,

Kontynuując niejako temat moich bojów z systemem audio z pomocą kolegów z Klubu Jaguara UK do miejsca, gdzie skala problemu nieco mnie przerasta :( Ostatecznie stanęło na tym, że zamówiłem używany (ale podobno działający) wzmacniacz do X oraz przewody światłowodowe do D2B w bagażniku. Niestety w czasie nocnych bojów okazało się, że najprawdopodobniej jest jakiś większy problem ze światłowodami. O ile mi wiadomo, to patrząc na działający wtyk światłowodowy jeden przewód powinien się świecić, a drugi powinien być wygaszony. Niestety światłowód w bagażniku jest całkiem wygaszony. Tak samo jak ten dochodzący do radia (czy ono powinno samo z siebie emitować "światło"?). Wg schetu połączeń są 2 linki światłowdoów w samochodzie. Jeden namierzyłem pod kierownicą, a drugi jest w jakimś innym miejscu (najprawdopodobniej gdzieś w okolicach tylnej kanapy). Czy ktoś kiedyś coś robił przy światłowodach w X'ie? Ew. wie gdzie są te połączenia? Jak zdemontować tylną kanapę? :)
 :-help :-help :-help
Z góry dzięki za pomoc! 
 :-thank

sebus34

  • Gość
Chyba nikt nie udzieli ci odpowiedzi, koledzy na forum nie lubią eksperymentować, bez urazy.

Praktycznie jeżeli w jeden koniec światłowodu podasz światło ( dioda LED ) to drugi koniec powinien świecić.
Jeśli światło nie przechodzi znaczy to że przewód na śmieci- przełamany.
Powodzenia
P.S Ja chciałem zamontować panel LCD NAVI zamiast zwykłego i nie podjąłem się tego za mało informacji brak schematów.

Rob_W

  • Gość
Ja mam kompletne schematy, ale brakuje mi doświadczenia praktycznego :(
Niestety od pewnego czasu nie działa forum X-Type'a w UK - tam był artykuł o tym jak zmenić standardowe radio na nawigację z wieloma zdjęciami ... ewentualnie porozmawiaj z niejakim BuckMR2 z Jaguarforum.co.uk - facet ma naprawdę bardzo dużą wiedzę!  :-super

wiadereczko

  • Gość
Kolego nie tylko jedno jest forum w UK na priva przesyłam ci linka do zainstalowania sat nav

Rob_W

  • Gość
Kolego nie tylko jedno jest forum w UK na priva przesyłam ci linka do zainstalowania sat nav

Dzięki, ale mi chodziło o podanie tego linka sebus34 :)
więc jeżeli chcesz wrócić do tematu, to przeczytaj najpier to - http://www.jaguarforum.co.uk/viewtopic.php?t=10271

Rob_W

  • Gość
A czy ktoś kto ma w bagażaniku wzmacniacz alpine'a (był on montowany w S i X'ach >= 2004 w wersji premium sound) mógłby zrobić dla mnie zdjęcia z podłączonymi wtyczkami? Chyba muszę przerobić nieco połączenia i przydałby mi się punkt odniesienia :)

Rob_W

  • Gość
Czy ktoś może mi potwierdzić lub skorykować numerację PINów w Jagu - w szczególności chodzi mi o oczywiście o amplituner, ale może jest jakaś ogólna zasada dotycząca wszystkich wtyczeK  ??????

Rob_W

  • Gość
Dzisiaj w końcu uruchomiłem wzmacniacz w X'ie!!! Nie było łatwo, ale w końcu dźwięk jest miodzio -  :-tylko
Jeżeli ktoś by potrzebował pomocy z audio w X-Typie, to jestem do dyspozycji :)
Rafale -  :-thank 4 help :)

edii

  • Gość
Gratuluje  :-R Ja już mam dość rozkręcania  narazie chyba się poddam  :-K
Zmieniarka wygrała

Rob_W

  • Gość
Nie poddawaj się, ja z amplitunerem walczyłem około miesiąca - ca. 100-130 godzin pracy nocami i w weekendy z latarką w ręku w dość ciemnym parkingu podziemnym :)

adam74

  • Gość
dobrze, że ochrona nie zawiadomiła policji, że ma złodzieja  :-gwizd

z autopsji pamiętam jak kiedyś wpadli do garażu podziemnego i zadawali mi dziwne pytania jak rozmontowywałem (czyli zapoznawałem się z jego budową  ;) ) własny samochód (zaraz po kupnie) i oczywiście dokumenty miałem 4 pietra wyżej a ochrona nie kojarzyła jeszcze mnie w tym aucie  :-W

BlackV6

  • Gość
Odp: Potrzebuję pomocy przy rozwiąznaniu problemu ze światłowodami (D2B) w X-Typie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2012, 22:03:28 pm »
http://www.jaguarforum.co.uk/f26/retrofitting-touch-screen-sat-nav-controls-7735.html

a tak dla potomnych odświeżę temat zamiany z zwykłego panelu na touch screen
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2012, 00:06:47 am wysłana przez BlackV6 »

Offline Matszy281

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • X-type 3.0
 :-help tez walcze z podlaczeniem tego ustrojstwa i sil mi brak jak to podłączyć?
X-type 3.0 estate 2004r