Autor Wątek: S Type glossssssss  (Przeczytany 6129 razy)

dziej076

  • Gość
S Type glossssssss
« dnia: Luty 10, 2010, 20:38:57 pm »
Witam wszystkich szanownych kolegow .Po raz kolejny przyszlo mi zmagac sie z problemem kotka i nieodzownym pomocnikiem wrozwiazaniu  tego problemu okazuje sie ta stronka mianowicie
jESTEM SZCZESLIWYM POSIADACZEN 2 KOTKOW XJ6 I S TYPA
problem tkwi w S TYPIE TZN
CZY moze mi ktos powiedziec czy jest mozliwe aby uszkodzeniu ulegl jakis prtzekaznik lub cos w tym stylu
Usterka wyglada w ten sposob
nie mozna wlaczyc radia wogole sie nie podswietla na podsufitowce przy szyberdachu swieci sie caly czas przycisk z jakas czerwona kontrolka i nie dzialaja tzn nie wydaja glosu czujniki cofania .Nie wspomne juz o fakcie iz ponoc S TYPE informuje glosem swojego uzytkownika o np niskim stanie paliwa  a u mnie nic ani slychu ani widu
Kolejne pytanko dla wtajemniczonych jaka pojemnosc ma bak benzyny w S TYPIE
Wielkie dzieki za jakakolwiek sensowna odpowiedz
Pozdrawiam ze SZKOCJI
ANDRZEJ  :-K

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2010, 21:16:24 pm »
pomogę tylko w 1 pytaniu - bak mam 69 litrów

Whisnia

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2010, 21:17:02 pm »
czerwona kontrolka na podsófitce jest od czujników cofania. Świeci gdy są wyłączone, lub nie działają. Zanim zaczniesz zdejmować zderzak porządnie wyczyść czujniki cofania. Jak są brudne to nie chcą działać.  Mój mnie głosem nie informuje o rezerwie benzyny (wyświetla się tylko komunikat low fuel level) także nie wiem skąd masz takie informacje (chyba że u mnie też nie działa  ;D.  Co do radia to nie mam pomysłu..

dziej076

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 21:22:55 pm »
 :-thank No coz nic dodac nic ujac
Po raz kolejny dziekuje za zrozumienie i szybkie odpowiedzi ---jestescie WIELCY !!!!
dddzzziiieeekkkuuujjjeeeeeeee :-thank
Co do tych komunikatow glosowych to juz sie z tym spotkalem w S TYPie poszperam popatrze moze cos znajde TAK CZY INACZEJ DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO

Whisnia

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 21:53:31 pm »
A który to rocznik? Może te komunikaty były od któegoś roku?

adam74

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2010, 08:34:21 am »
w 2002 nie ma komunikatu głosowego jest gong, wyświetla się inf. na desce, na wyświetlaczu a jeżeli jest włączone navi pojawiają się stacje benzynowe w okolicy (to jest w opcji).

magic

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 13:26:43 pm »
Głosowe komunikaty były dostępne jako opcja w jaguarach

dziej076

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 17:28:49 pm »
Hej to jeszcze raz ja :-)
idac dalej tym watkiem pozwolilem sobie na zasiegniecie opini u znawcow tematu tj pojechalem w Edinburgh-u do autoryzowanego dealera JAGUARA i oto co mi powiedzieli :
Jaguary S typy byly sporadycznie doposazone w komputer z glosem tzn wszystkie informacje typu niski poziom benzyny czy zblizajacy sie termin servisu byly nie tylko pokazywane na desce rozdzielczej w komputerze pokladowym ale i rowniez byla opcja voice ( czyt glos )
W zaleznosci od kraju do ktorego Jaguar z opcja voice byl wysylany taki byl montowany komputer z glosowymi informacjami , ale i tu ciekawostka jak to na wyspiarzy przystalo w pamieci tegoz komputera byl zapisany rowniez glos w jezyku Szekspira ( czyt angielskim ) . Pan w servisie byl tak uprzejmy ze zademonstrowal mi jak zmienia sie taki glos - pokazal mi opcje na rynek szwedzki z ich glosem a za chwile ustawil w tymze samym samochodzie glos angielski
. Tak wiec info dla kolegow z przymusu sluchajacych w swych kotkach komend glosowych np niemieckich - mozecie rowniez posluchac tego samego po angielsku :-)
Na pytanie czy istniala opcja z glosem po polsku pan z lekka sie usmiechnal i powiedzial ze raczej o tym nie slyszal
Pozdrawiam ze Szkocji ( Edinburgh ) - Andrzej

barton87

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2010, 00:44:08 am »
co do radia przejrzyj na początek bezpieczniki w puszce w kabinie. Jest umieszczona po stronie pasazera na prawej ściance pod schowkiem, bo mnie kiedyś też radio padlo i w tej puszce był pies pogrzebany czyli nieszczęsny bezpiecznik. pozdrawiam

zygi

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2010, 22:54:07 pm »
dziej076 -  piszesz, że w twoim aucie pokazano jak zmienić język w sys głosowym możesz opisać jak to wykonać? Mój jag mówi po niemiecku a zdecydowanie wolałbym  angielski.

dziej076

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2010, 23:19:40 pm »
WITAM
ZYGI jak juz pisalem widzialem ze jest taka mozliwosc tj widzialem a wlasciwie slyszalem glos zdaje sie ze szwedzki a za chwile w tym samym samochodzie idealnie chodzil glos angielski .Nie chce cie wprowadzac w blad ze zrob tak czy inaczej  ale jedna z czynnosci jaka widzialem to to  ze ten gosc robil  i tu co ciekawe trzykrotne przekrecenie kluczyka w stacyjce ale co poza tym to chyba tylko tajemnica wtajemnuiczonych mechanikow z servisy kotka skrupulatnie zaslanial cala procedure swoim cialem bynajmniej odnioslem takie wrazenie .
Jesli kogokolwiek w jakikolwiek sposob wprowadzilem w blad swoim poprzednim postem to z gory go  przepraszam . :-wings

zygi

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2010, 09:26:38 am »
OK dzięki za odp. Przynajmniej wiem, że jest zmiana języka jakąś kombinacją klawiszy - chodziło mi oczywiście o pozyskanie wiedzy, dla  tego pytałem. Tak czy owak gdyby ktoś z kolegów wiedział coś więcej to niech coś podpowie.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2010, 10:31:12 am »
Znalazlem na brytyjskim forum tyle, ze jeden facet tez ma taki problem (tyle, ze u niego po japonsku komputer mowi  :-nuts ).
Oczywiscie nikt nie wie jak to zrobic...
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

dziej076

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2010, 16:34:56 pm »
Hejka wszystkim :-) dzis juz nie jestem w stanie tego zrobic bo jestem w pracy ale jutro mam wolne to podjade jeszcze raz do servisu w Edinburghu i postaram sie dorwac tego samego goscia co poprzednio , moze podpatrze cos wiecej lub podpytam sie go jak to sie robi . Jesli sie uda to jutro bedzie widnial tu opis co , jak i gdzie nalezy zrobic aby zmienic ten nieszczesny jezyk komputera . Jednoczesnie uprzedzam ze nie ponosze zadnych odpowiedzialnosci za ewentualne straty spowodowane przez samodzielna probe zmiany jezyka w komputerze :-) to tak w formalnej sprawie tego tematu . Tak wiec trzymajcie kciuki i do jutra - moze podpatrze cos wiecej jak sie uda
Pozdrowienia z wiosennej Szkocji  dziej :-)

Dorsześ

  • Gość
Odp: S Type glossssssss
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2010, 18:34:13 pm »
dziej...076 a skąd konkretnie jesteś ze Szkocji?? Przepraszam za  :-off

Ja i Soprano to Aberdeen i okolice :)