Autor Wątek: Dziwne brzeczenie w silniku!  (Przeczytany 3725 razy)

Gosek

  • Gość
Dziwne brzeczenie w silniku!
« dnia: Luty 10, 2010, 19:16:19 pm »
Witam!

Dzisiaj jak co miesiąc w zimę odpalałem swojego Jaguara i przypomniałem sobie o brzęczeniu w silniku na niskich obrotach. Brzęczenie ma dźwięk jakby jakaś osłona metalowa uderzała bardzo szybko o żeliwo bądź gruby metal. Tylko to nie może być osłona bo wszystkie sprawdzałem już w samochodzie. w wakacje zwróciłem na to uwagę panów z serwisu i mi powiedzieli ze najprawdopodobniej uderza tak napinacz łańcucha rozrządu. Tylko sprawdzałem dzisiaj książkę remontu jaguara który robił mój ojciec w 2001 roku i rozrząd był cały wymieniany a samochód od tamtego czasu przejechał jedyne 11tys km. Spotkaliście się kiedyś z tego typu brzęczeniem w silniku albo domyślacie się co to może być??

Pozdrawiam

adams

  • Gość
Odp: Dziwne brzeczenie w silniku!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2010, 21:36:04 pm »
Odglosy silnika to temat tabu. Musisz pewnie udac sie do specjalisty, jak sam nie zlokalizujesz prblemu.
poz adams

P.szczesniak

  • Gość
Odp: Dziwne brzeczenie w silniku!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2010, 20:11:45 pm »
Cześć Gosek
Mam podobny problem w moim silniku 4,2 występuje identyczne brzęczenie jak u Ciebie na wolnych obrotach.Według oceny nasłuchowej fachowców ,stwierdzono,że albo napinacz rozrządu,albo łyżwa po której ślizga się łańcuch lub też łańcuch jest na tyle wyciągnięty,że nawet napinacz już nie daje rady.Co bardziej martwi to ,to ,iż wymiana rozrządu lub napinacza w tym motorze wiąże się z  z wyciągnięciem i rozebraniem całego silnika.jeśli się mylę ,proszę innych kolegów o radę

Gosek

  • Gość
Odp: Dziwne brzeczenie w silniku!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2010, 21:28:25 pm »
Taka sama ocene otrzymalem u jednego z fachowcow. Kurzcze zobacze w sezonie jak kosztowna jest wymiana tego rozrzadu w robociznie bo czesci juz znam ceny i zrobie chyba to bo rozrzad to jest powazna sprawa...
Dzieki za odpowiedz

P.szczesniak

  • Gość
Odp: Dziwne brzeczenie w silniku!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2010, 22:42:48 pm »
Gosek,a czy możesz przybliżyć ceny części.Oczywiście w oryginale,bo szukanie substytutu jeśli chodzi o rozrząd nie wchodzi w grę?