Autor Wątek: Odpowietrznik do układu chłodzenia.  (Przeczytany 10946 razy)

kablo

  • Gość
Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« dnia: Luty 10, 2010, 18:32:35 pm »
Witam wszystkich!

Proszę o poradę. Ciągle ubywa mi płynu w zbiorniczku od chłodnicy.
Gdzie mogą być odpowietrzniki?
Model X-type 3.0   2003 rok.

Odpowietrzam normalnie ale co 300 km muszę dolewać płyn.
W okresie zimowym jest to bardzo kosztowne, mam w bagażniku 4 butelki :-)

Pozdrawiam

wiadereczko

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2010, 18:37:00 pm »
No to jak na mój gust masz gdzieś przeciek, więc najpierw go znajdź.

kablo

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2010, 18:43:09 pm »
No to jak na mój gust masz gdzieś przeciek, więc najpierw go znajdź.

To znaczy że nie ma odpowietrznika, który się odkręca przy odpowietrzaniu?
Ps. Dziekuje za szybką odpowiedź.

Innowierca

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 19:10:34 pm »
A w jaki sposób tego płynu ubywa? Masz pod autem plamę po postoju? Nie wiem czy się orientujesz, ale jeśli płyn dostaje się do silnika i jest spalany z paliwem to nie jest dobrze. A wydaje mi się, że zapowietrzony układ zagotowałby samochód.

kablo

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 19:16:59 pm »
Auto się nie gotuje, raczej nie dogrzewa.
Nieraz pod samochodem są plamy. Ale może dlatego że wybija ze zbiornika.

Na razie uszczelki pod głowicą nie chcę ruszać.
Poziom oleju jest ok i nie widać w nim wody. Ma normalny kolor i konsystencję.

wiadereczko

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 19:54:35 pm »
Ok jak płynu ubywa to musisz znaleźć gdzie ucieka :-za
Mało prawdopodobne żeby go wywalało przez zbiorniczek bo po otwarciu maski byś to zauważył a przecież zbiornik jest zakręcany.

Moja rada po jeździe samochodem od razu otwórz maskę i  palcami sprawdź wszytki rurki od zbiornika z płynem czy któraś nie jest mokra (trochę roboty ale warto) uwaga na gorący silnik.
Sprawdź wszystko po drodze okolice chłodnicy, termostatu i wszystkie połączenia. :-super

Jak masz plamy pod samochodem pochodzące z płynu to znaczy że płyn nie obchodzi silnik i w nim nie znika (miej nadzieje) :)

Korka odpowietrznika nie ma wszystko robi się poprzez odpowietrzanie podczas pracy silnika i dolewaniu płynu - długa robota i żmudna

Wszystkie moje uwagi dotyczą diesla bo takowy mam wiec jak masz benzynę to głowy nie daje uciąć ale podejrzewam że schemat działania jest podobny
powodzenia









kablo

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2010, 21:28:45 pm »
Ślicznie dziękuje, jutro sprawdzam przewody.
Mam wersję benzynową.

 

nowicjusz

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2010, 22:46:24 pm »
w ostateczności z czym sie jeszcze w fordowskim rozwiązaniu nie spotkałem ulec uszkodzeniu mogł korek od zbiorniczka wyrownawczego w ktorym znajduje sie zaworek odpowietrzający ale o to martwiłbym sie w ostatniej kolejności.Jesli auto sie niedogrzewa przynajmniej na wskaźniku to moze byc to spowodowane tym iz za mała ilość płynu jest w układzie i czujnik podaje błedne dane niebędąc nawet zamoczony w płynie.Jazda z z brakującą ilością płynu moze doprowadzić do przegrzania silnika i jego powaznemu uszkodzeniu.

sebus34

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 21:41:54 pm »
potwierdzam układu nie odpowietrza się - ja wymieniałem płyn samemu i przy odpalonym silniku dolewa sie płynu aż wyrówna się z znacznikiem na zbiorniku wyrównawczym max.
Proponuje udać sie do mechanika zanim koszta gigantycznie wzrosną.
Kiedyś miałem tak w VW jeździłem jeździłem jeździłem jeździłem aż zapłaciłem 1500zł za naprawę nowa głowica bo tej już sie nie dało z plantować , szukałem przecieku i nie znalazłem wyciek był do cylindra i sie spalał.

bakielita

  • Gość
Zapowietrzony uklad , wyciek plynu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2012, 02:06:39 am »
Apropo wycieku plynu chlodzacego  i dolewania co jakis czas to mialem taka sama sytuacje , do momentru kiedy mi sie zapalila kontrolka temperatury na autostradzie i musialem sie zatrzymac. okazalo sie ze nia mam nic w zbiornicku wyrownawczym , poczekam az sie schodiz polecam otworzyc nagrzewnice , wlaczajac ogrzewanie szybciej sie studzi , dolalew wody przejechalem pare kilometrow i zaczal sie gotowac i tak pare razy musiale sie zatrzmywac w drodze do domu.
Zapowietrzony uklad ale nie moglem go odpowietrzyc. Mialem wyciek gdzies spod zbiorniczka wyrownawczego , zdjalem zbiorniczek i si okazalo ze jest caly popekany jakos dziwnie od srodka pekal i poroily sie szceliny . Czekam teraz na dostawe z ebay-a mam nadzieje ze jak wymienie zbiorniczek i zaee go plynem nie bedzie problemow , wczesniej bylo wszystko ok.

BlackV6

  • Gość
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2012, 08:19:37 am »
Luty 11, 2010 myślę że problem zdążył rozwiązać  :-hehe :-hehe

Offline stalowy5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2017, 15:31:42 pm »
Witam mam podobny problem u mnie wywala płyn chłodniczy ale nie jestem pewny w którym miejscu wydaje mi się że w okolicy zbiorniczka wygląda to tak że po dłuższej jeździe szczególnie jak go przycisne i zaparkuje potem to poziom płynu w zbiorniku wzrasta i jak wyleci powietrze to zasysa go z powrotem ale jest już mniej, ponoć jest jeszcze jakiś wężyk przy silniku i może być zagięty to 2.5l benzyna/gaz

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2017, 21:17:37 pm »
Oryginalne zbiorniczki lubią pękać. Zdejmij swój i zobacz jak wygląda od spodu ;)

Offline Sobo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Kocham to forum
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2017, 22:20:53 pm »
Witam podepne się pod temat,w esce też mi ubywalo szukałem przecieku i nic na postoju brak plam jak gorący cisza ale zapalając zimny silnik zauważyłem jak kapie z węża gumowego.Też myślałem że uszczelka ale nie,jak się zagrzal to nie kapał mam nadzieje że u ciebie to samo a nie uszczelka

Offline stalowy5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Odpowietrznik do układu chłodzenia.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2017, 12:03:43 pm »
uszczelka miała być robiona rok temu i widze faktycznie że jeszcze się tam jeszcze świeci u mnie jak zgasze silnik lecą bąble i wywala płyn może to od ogrzewania? dodam że na początku jak kupiłem wylała się woda pod nogami pasażera ale już nie powtórzyło się to