Autor Wątek: Dolna oslona do x type ?  (Przeczytany 7126 razy)

pablo

  • Gość
Dolna oslona do x type ?
« dnia: Luty 02, 2010, 11:38:43 am »
Czy ktos z was procz oslony pod zderzak ma dolna oslone silnika ? szczegolnie pytam wlascicieli silnków benz x type ?
z tego co widzialem dosc fatwo mozna taka oslone dorobic , przydala by sie chociaz na okres zimowy , ale moze istanie fabryczna taka oslona ???

Innowierca

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 11:42:24 am »
A ja się przyłącze do pytania. Mi z kolei chodzi o osłonę pod intercooler. Gdzie to można kupić?

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 16:03:24 pm »
Czy ktos z was procz oslony pod zderzak ma dolna oslone silnika ? szczegolnie pytam wlascicieli silnków benz x type ?
z tego co widzialem dosc fatwo mozna taka oslone dorobic , przydala by sie chociaz na okres zimowy , ale moze istanie fabryczna taka oslona ???
2,5 i 3.0 na pewno nie maja fabrycznie montowanej osłony, (nie wiem jak 2.1) wynika to chyba z tego, że bez osłony łatwiej jest je chłodzić. Szkoda, że jej nie mają bo wszystko się syfi od tej chlapy.

pablo

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 16:50:20 pm »
no wlasnie , caly syf idzie na silnik , a mi sie cos wydaje ;).. ze latwo taka oslone dorobic ... nawet mozna zrobic wloty powietrza w oslonie

Innowierca

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 16:53:38 pm »
Do "normalnych" samochodów jest tego pełno na allegro i koszt nie przekracza 100zł. Do iksa znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/item878113508_jaguar_x_type_x_type_oslona_pod_zderzak_i_silnik.html  ale nie wiem czy o to Ci chodzi

pablo

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 16:59:18 pm »
birac pod uwage wyciecie na wydechu to jest to oslona do diesla , ale jest to baza do oslony do benzyny , napisze do tego goscia moze przesle mi dokladne wymiary  oslony
mysle ze do x type benzyna powinna byc zamontowana taka oslona jak np w passacie b6 benzynie , czyli taki pas podobje szerokosci jak ten pod zderzakiem, dluzszej  nie ma sensu zakladac
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 17:03:08 pm wysłana przez pablo »

robertth

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2010, 18:14:06 pm »
A ja myslałem, że ktoś zapomniał zamontować u mnie  ::)
Ale swoją drogą, to chyba warto założyć taką osłonę. Ostatnio jak przedzierałem się przez zaspy, to spadł mi pasek wieloklinowy  :-cry, tak mi śniegu napakowało.  :-gwizd
Nie obyło się bez ściągania koła i wydłubywania masy śniegu  :-[

Pitmajster

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2010, 20:18:12 pm »
Ta osłona z allegro jest bankowo od diesla.
Zasadzilem nura pod auto i mam dokładnie taką samą.

Artur G.

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2010, 22:32:54 pm »
Chociaż nie mam jeszcze  x-typa,  ale wg mnie  w  benzyniakach tez powinni  montować osłony. Nie sądzę aby osłona miała  istotny  wpływ na chłodzenie silnika,  od tego jest  wlot z przodu i  płyn. W Lancii kappa  w każdej wersji silnikowej jest taka osłona,  dobra sprawa,   komora  silnika jest  czysta

Innowierca

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2010, 11:10:51 am »
Ta osłona z allegro jest bankowo od diesla.
Zasadzilem nura pod auto i mam dokładnie taką samą.

A mógłbyś mi powiedzieć, czy ona jest mocowana do zderzaka?

pablo

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2010, 12:43:32 pm »
z tego co widze to ta oslona jest montowana pod oslone zderzaka a nie do zderzaka
gdyby ktos mial taka oslone zdjeta i odrysowalby szablon :))) :-V

pablo

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2010, 12:53:17 pm »
uwaga uwaga !!!
wiadomosc z ostatniej chwili hehehehe
mam znajomwgo ktory robi oslony pod silnik . jest w stanie wykonac dla nas taka oslone, oslony - kilka sztuk, cena to 70 zl + wysylka , ale jest jedno ale ... potrzeban jest oryginalna oslona na ok 3-4 dni by zdjac z niej wzór

Innowierca

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2010, 13:35:31 pm »
Ja niestety mam jakąś kombinowaną. Poza tym miałem do czynienia z nadkolami dorabianymi. Montaż nadkola zajął mechanikowi 4h naciągając na ciepło praktycznie każde miejsce. Ja jutro jadę do Torunia kupić oryginał z wygłuszeniem za 300zł.

pablo

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2010, 13:51:36 pm »
gdzie w toruniu kupisz oslone z wygluszeniem do x type za 300 zl ? ten moj znajomy zrobi po prostu idelana kopie oryginalu , nie jest to skomplikowane

Innowierca

  • Gość
Odp: Dolna oslona do x type ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2010, 14:02:40 pm »
Nie wiem dokładnie jak nazywa się ta firma. Zadzwoniłem do kolesia i umówiłem się na jutro na odbiór.  Mowa tutaj o używanej osłonie w stanie idealnym.  Co do odlewu - on zrobi podciśnieniową formę z oryginału i zaleje ją ABSem. Niby proste, ale z jaką nieoryginalną częścią z ABSu bym się nie spotkał, każda była źle dopasowana. Nie wiem czy wynika to z procesu produkcji czy po prostu z niedokładnego odlewu, ale jedno jest pewne, ja już do takich się nie dotykam.