Autor Wątek: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów  (Przeczytany 5168 razy)

Rob_W

  • Gość
Witajcie,

Wczoraj podczas pierwszej dłużej jazdy odkąd kupiłem Xa zauwazyłem, że sprzęt audio coś nie do końca gra właściwie. Po zabawach balancem i "fadem" zauważyłem, że przednie głośniki tylko szumią i bzyczą, a tylne są ok, a poza tym Fade jest ustawiony odwrotnie - tj. ustawienie F15 powoduje, że grają tylko tylnie. Więc wszystko wskazuje na to, że jakiś "miszczu" grzebał przy radiu i się pomylił :( Teraz ja muszę rozebrać konsolę środkową i zająć się tematem samemu - czy ktoś to już robił? Ma może ktoś opis który przewód w wiązce od radia jest od czego?

Z góry  :-thank :)  
R.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:31:42 pm »
do radia sie wlacza tylko jedna kostka (standard ford/mazda), wiec jezeli ktos majstrowal to problem moze byc
wszedzie, a raczej nie przy radiu bezposrednio.


jaco

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:19:16 am »
podlacze sie do tematu, ma ktos moze schemat panela tylnego od radia?

Rob_W

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:25:57 am »
kogutki, dzięki za zdjęcie, ale mam pewne wątpliwości :)
Znalazłem w sieci serię manuali technicznych do X'a (m.in. co i jak instalować, reperować itp.), a wśród nich Electrical guide i tam jest opis wtyczki jak w załączniku. Jest ona zupełnie inna od tej, którą wysłałeś (układ i ilość PINów) ... wie ktoś o co chodzi  ??????

Rob_W

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:35:10 pm »
Właśnie wróciłem po "zabawach" z kociakiem :) Wszystko wskazuje na to, że jakiś "szpecu" coś pokręcił gdzieś z tymi przewodami i o ile balans L/R jest ok, o tyle wszystkie głośniki są podpięte jako front :-nuts Przełączenie na F15 powoduje, że wszystko gra, a R15 jest cisza ... poza tym chyba coś jest jeszcze bardziej nie halo, bo wyraźnie w głośnikach w tylniej półce słyszę normalnie cały zakres częstotliwości, ale jakby "skompresowany" do niskich tonów - IHMO jak na subwoofery przystało powinno być wyraźne odcięcie na granicy kilkudziesięciu Hz ?????? czy u Was też tak jest? Więc żeby bliżej się przyjrzeć sprawie wymontowałem całą środkową konsolę i wygląda na to, że nikt przy niej nie grzebał (tylko 4 kable przy wtyczce, która wygląda jak ta w poscie kogutkiego wyglądają jakby były przecięte, a potem zlutowane i zawinięte markowymi kołnierzami). Przestudiowałem jeszcze Electrical guide i wszystko wskazuje na to, że od radia powinno wychodzić 8 przewodów do głośników (biały, żółty, biało-niebieski, żółto-niebieski, biało-zielony, żółto-czerwony, biało-czerwony i jeszcze jeden żółto-czerwony), które łączą się przez 16-drożny niebieski connector w miejscu zwanym "cabin harness to instrument panel harness" w dolnej części lewego słupka A .... uff .. ale teog jest :) I tutaj jest moje największe pytanie - czy ktoś wie gdzie dokładnie się to znajduje i czy już to rozbierał? A może ten trop jest zły i problemu powinienem szukać gdzie indziej?? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne sugestie :)

qbaty

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2010, 08:14:50 am »
Ale czy na pewno masz dobry schemat - tam jest napisane "Premium", może Ty masz "Standard"  ??????

Rob_W

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2010, 09:00:44 am »
Na pewno mam Premium (ale bez Jaguar Voice'a) - mam 8 głośników Alpine'a w drzwiach + 2 suby - taki zestaw jest tylko w Premium - wg schematu w  standardzie są tylko 4 w drzwiach. Tak czy inaczej potrzebuję wiedzieć gdzie jest to miejsce połączeń w słupku. Poza tym jak najbezpieczniej wyjąć kostkę z radia? U mnie strasznie mocno siedzi, a nie chcę pourywać przewodów :)

Rob_W

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:37:48 am »
Mały update w sprawie - wczoraj podczas imprezy urodzinowej forum miałem okazję porozmawiać z Panem Jackiem Klepką z Centrum Hi-Fi, który po zajrzeniu do bagażnika jednoznacznie stwierdził, że ktoś ostro majstrował w pobliżu wzmacniacza i poprowadził nawet jakieś własne przewody  :-zly
Ogólnie jestem mocno wściekły na tego importera i jak tylko ustalę jego dane, to na pewno się z Wami podzielę (tak ku przestrodze).
A tak na chwilę obecną, to czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda obieg danych systemu audio w X-ie? Czy jest to na zasadzie CD->wzmacniacz->głośniki czy raczej wzmacniacz->gniazdo a'la pre-amp w CD -> wzmocniony sygnał do głośników? Czy ktoś byłby tak uprzejmy i cyknął pare fotek wzmacniacza? jestem ciekaw jak to jest po podłączane - pewnie i tak sobie z tym nie poradzę, ale spróbować zawsze warto :)
 :-help

Rob_W

  • Gość
Odp: Przełączenie przewodów od systemu audio - potrzebuję opisu pinów
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2010, 12:25:04 pm »
Mały update - właśnie odezwał się do mnie importer i poinformwał mnie, że:
- cały system audio z bagażnika został wyciągnięty jeszcze w USA
- był rzeczywiście "składany", aby w ogóle grał
Wprawdzie postara mi się załatwić oryginał, ale tak na wszystki wypadek zwracam się do Was z kilkoma małymi prośbami:
1) jaki jest model (Part number) oryginału do Premium Sound System?
2) czy ktoś ma taki do sprzedania?
3) prośba o kilka fotek połączeń i samego amp'a

Dzięki!