Autor Wątek: Reflektory i ich zamiana  (Przeczytany 4248 razy)

Jakub

  • Gość
Reflektory i ich zamiana
« dnia: Styczeń 21, 2010, 18:33:02 pm »






Czy z wersji reflektorów powyżej, możliwym i bezproblemowym jest osiągnięcie wersji poniżej?



Jakub32

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2010, 18:53:32 pm »
Tak, pod warunkiem, ze masz wszystkie detale, reflektory, ramki, górne gumki itd. Inne są równiez moduły kontrolne lamp (choc z zewnątrz wyglądają tak samo).

Jakub

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2010, 19:07:02 pm »
Ok, dzięki. A tak w sferze odczuć subiektywnych. W środowisku fanów marki, tego typu zabieg jest złamaniem oryginalności danego modelu, a tym samym niemożliwym do zaakceptowania? Czy też jest to dopuszczalne?

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2010, 19:26:52 pm »
Twój samochód jest nadal TWOIM samochodem. ;) Działaj co chcesz, droga wolna. :-za Chociaż ja wolę prostokątne światła :-super

Jakub

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2010, 19:54:30 pm »
Wszystko się zgadza. Tak tylko próbuje wybadać grunt, czy aby nie dostanę w zęby, na wypadek pojawienia się na zlocie egzemplarzem z taką przeróbką  ;)

Mówiąc konkretnie, Daimler którego kawałek widać na zdjęciu u samej góry, jest wart zainteresowania. Ale te prostokątne reflektory do mnie jakoś nie przemawiają, stąd tak już wybiegając w przyszłość, na wypadek potencjalnego nabycia go, pewnie zastanowił bym się nad taką właśnie zmianą.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:25:34 pm »
Do telewizorów idzie się przyzwyczaić. Z początku myślałem tak jak ty a teraz to nie wiem czy chciał bym zmienić. a jak jest z świeceniem tych lamp? Które świeca lepiej telewizory czy okrągłe?
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Whisnia

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:29:17 pm »
Mi ciężko stwierdzić, które ładniej pasują, ale do tego czarnego akurat telewizorki  :-super ja przy tym egzemplarzu bym nie zmieniał

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2010, 09:04:46 am »
Ja natychmiast zmieniłem na okrągłe. Jaguar musi mieć cztery okrągłe lampy. Według mnie telewizory jednak świecą lepiej. Natomiast okrągłe mają powalające "drogowe" :).

Nie musiałem wymieniać modułu lamp - to zależy od wersji.

Mi mój Daimler się bardzo podoba z okrągłymi.

A w kwestii zlotu i dostania w zęby - chyba nikt nie zauważy :)

Zastanów się też nad kosztem. Lampy możesz dostać tanio (uważaj żeby nie kupić angielskich :) ) ale ogólnie cała zabawa kosztuje na pewno ponad 500 zł. Czasami prawie 1000 zł. Ja musiałem ramki pomalować.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:55:00 am »
tez sie na początku napalałem na wymianę, ale wraz z upływem czasu stwierdziłem że co oryginał to oryginał,
tym bardziej że w początkowej fazie produkcji Daimlery miały "obowiązkowo" telewizory.

Co do jakości oświetlenia telewizory sa lepsze.
'XJR XJ40

Bazyli

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:38:06 am »
Rozumiem cię, mnie też telewizory nie przekonują. Na szczęście ma okrągłe lampy i te bardziej mi się podobają.

zielo

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2010, 10:52:21 am »
Panie, co pan tu moim kotem jako przykladem  sie poslugujesz ;)
ps U mnie tez powinny byc telewizorki :)
Pozdrawiam.

Jakub

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2010, 11:56:56 am »
Pokornie proszę o wybaczenie  :-K  ;)

zielo

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2010, 12:11:16 pm »
Ps zastanow sie przed zamiana ślepek w swoim kocie. Zostanie szpara pewnie tak jak i u mnie.

Jakub

  • Gość
Odp: Reflektory i ich zamiana
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2010, 12:17:30 pm »
Pierwsza sprawa jest taka, iź egzemplarz który wkleiłem z telewizorkami nie jest mój. Jeno przymierzałem się do jego kupna. Jednak w pierwszej kolejności obejrzę innego XJ40 z dzielonymi lampami. Dopiero gdyby ten zakup się nie powiódł, to pojadę oglądać tego Daimlera z prostokątnymi reflektorami. Więc na chwilę obecną, problemu nie ma.