Autor Wątek: Termostat  (Przeczytany 10281 razy)

Antonio

  • Gość
Termostat
« dnia: Styczeń 21, 2010, 15:46:57 pm »
Witam ponownie. Dopiero co odpalili mi auto, wracajac z warsztatu skoczyla mi temp.silnika dosłownie po przejechaniu 20km. Wzkazówka powedrowala w okolice czerw. pola i natychmiast zjechałem na pobocze. wentylator chuczał jak szalony. Mechanik powiedział mi przez tel. zebym wziąl ogrzew na maksa i tak zrobilem a temp zaczela spadac. Wychodzi na to ze walniety termostat??? Na allegro jest tylko jeden do x-a za 150zl. Prosze o podpowiedzi i sugestie.... Można włożyc cos zastępczego? Może da sie go jakos naprawic? Bede wdzieczny za jakakolwiek podpowiedz.
X-type 2,5 4x4 2001

wiadereczko

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2010, 16:52:31 pm »
No ceny w polsce oszłamiająco drogie ::)
Możesz popatrzyć na ebay.co.uk lub ebay.com ale przesłanie do polski potrwa dłużej o ile wogule ci ktoś wyśle.
Cena samego termostatu to koszt 10 funtóe(45zl) tylko ta wysyłka :-K

jaco

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:47:44 pm »
warto ebay przejrzec bo niektorzy wysylaja do krajow unii europejskiej

Innowierca

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2010, 19:10:14 pm »
Ale przecież termostat nie jest od przegrzewania silnika, tylko dogrzewania. Tak na logikę: termostat jest zamknięty, jeśli auto jest zimne. W miarę jego ogrzewania otwiera się aż do załóżmy 100% i tak zostaje. Wtedy działa tzw duży obieg. Termostat nie musi wtedy się za............................ O w mordę!!

Kiedy to pisałem nagle mnie olśniło  :-nuts Przecież jak termostat się zamknie, to wtedy auto nie ma wystarczającego chłodzenia :-nuts :-nuts :-nuts  Ale i tak że sam na to wpadłem  :-za

robertth

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 15:03:06 pm »
Ale przecież termostat nie jest od przegrzewania silnika, tylko dogrzewania. Tak na logikę: termostat jest zamknięty, jeśli auto jest zimne. W miarę jego ogrzewania otwiera się aż do załóżmy 100% i tak zostaje. Wtedy działa tzw duży obieg. Termostat nie musi wtedy się za............................ O w mordę!!

Kiedy to pisałem nagle mnie olśniło  :-nuts Przecież jak termostat się zamknie, to wtedy auto nie ma wystarczającego chłodzenia :-nuts :-nuts :-nuts  Ale i tak że sam na to wpadłem  :-za

No tak, termostat albo się otwiera, albo zamyka, takie skomplikowane urządzenie hehe  ;D :-super

Innowierca

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:05:58 pm »
Ale w pierwszej chwili myślałem, że on może tylko "niedogrzać" samochodu. Dopiero potem wpadłem na to, że może też się nie otworzyć  :-yipee  Młody jestem możecie mi wybaczyć  :-gwizd

qbaty

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2010, 00:50:51 am »
Młody jestem możecie mi wybaczyć  :-gwizd
No dobra - ale żeby to było ostatni raz  ;D

Innowierca

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:22:00 pm »
No to Panowie podepnę się trochę do tematu i to wcale nie  :-off

Gdzie w X-sie znajduje się termostat? Mowa o dieslu oczywiście. Coś mi chyba auta nie dogrzewa teraz i chętnie go wymienię....

wiadereczko

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:19:36 pm »
A więc termostat znajduje się w plastikowej obudowie do i od której biegnie kilka rurek.

Jak staniesz przodem do samochodu (przy otwartej masce oczywiście :-hehe) to jest on z prawej strony silnika pod rurą dolotową powietrza( dokładnie pod czujnikiem przepływu powietrza). A jak nie możesz znależć to idz za rurkami od zbiornika z płynem chłodzącym i tam gdzie wchodza do silnika to jest właśnie termostat :-10points

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Termostat
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:32:45 pm »
w benzynie jak "powiesisz" auto masz idealny dostęp od spodu.

Innowierca

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2010, 07:40:23 am »
Dzięki wielkie. Ostatnio wymieniałem termostat w Volvo V70 tdi - MASAKRA Dostępu nie ma ani od góry, ani od dołu. 2h się mordowałem chcąc zrobić coś samemu (lubię czasem pogrzebać przy tym Volvo) i wyszło to tak, że pojechałem do mechanika i to on mordował się kolejne 2h. Tyle że z lepszym skutkiem  ;D

wiadereczko

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2010, 14:22:28 pm »
(lubię czasem pogrzebać przy tym Volvo)

ale pomyśl że każdy kotek lubi być głaskany przez swojego właściciela

Innowierca

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2010, 16:59:43 pm »
Kota wolę zostawić pod opiekę komuś, komu ufam. Zawsze mam duże chęci, ale pojęcie blade o mechanice :)

Antonio

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:08:10 pm »
Termostat wymieniony-problem rozwiązany. Juz sie nie grzeje. Teraz za to spryskiwacze mi nie działaja...chyba silniczek h... strzelił bo go nawet nie słychac. Klima sama sie włącza nie wiadomo czemu i nie moge skasowac kilometrów na liczniku. Ale co tam...damy rade :-V

roman

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:06:05 pm »
Teraz za to spryskiwacze mi nie działaja...chyba silniczek h... strzelił bo go nawet nie słychac. :-V

Moze po prostu zamarzl.