Autor Wątek: Pomocy!!!!!  (Przeczytany 7354 razy)

Antonio

  • Gość
Pomocy!!!!!
« dnia: Styczeń 17, 2010, 21:40:05 pm »
Panowie. Zwracam sie z wielką prośbą o pomoc! Zakupiłem X-a 2001,2,5-B ,4x4 sport. Auto z belgii było uszkodzone w drzwi kierowcy. Po zamontowaniu nowych drzwi i pomalowaniu paru elementów mechanicy poinformowali mnie ,że auto z niewiadomych przyczyn przestało odpalać. Rozrusznik kręcił na krótko ale z kluczyka martwa cisza. Jako iż jestem z 50tys. miejscowosci na wschodzie gdzie jezdzi tylko jeden jaguar o fachowej pomocy mogłem od razu zapomniec. Po odwiedzeniu najlepszych miejscowych elektryków którzy na widok jaga zrobili tylko wielkie oczy i usłyszałem odpowiedz "Zabieraj pan to stąd" sprawa zkonczyła sie w warszawskim serwisie na Waszyngtona. Panowie serwisanci po 2 dniach diagnozowania!!!! stwierdzili uszkodzony licznik. Jako ,że serwis liczników nie naprawia zasugerowali ze zamówia cześć z UK co potrwa tydzien! koszt....uwaga....3000pln+robocizna+dodatkowe koszty które juz poniosłem,laweta itd. może w 5000pln bym się zamkna :o. Oczywiscie zabieram auto z serwisu. I tutaj kieruje gorąca prośbe o informacje co dalej robic? Kto może naprawic taki licznik? Czy może lepiej kupic używany? Kto moze mi przelożyc licznik i zakodować go bo chyba bez kodowania sie nie obejdzie? Prosze o jakiekolwiek informacje...

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:46:44 pm »
wyslalem pw gdzie szukac pomocy. powodzenie i witamy na forum !

Antonio

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:54:06 pm »
Serdeczne dzieki! Będe próbował. :-thank

Godan

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:28:52 pm »
kluczyk - drzwi hmmm coś z kodem ???? Odcina zapłon.....może strzelam ale nie wierzyłbym że to coś z licznikiem prędzej z kodami zabezpieczającymi ....immobilizer ???Wymiana drzwi spowodowała jakieś sęki z kodem zabezpieczającym ??? na drodze kluczyk - alarm - immobilizer. Sorry że zgaduję , ale co to ma wspólnego z licznikiem ???
A ci w tym ASO to sobie liczą jak za myśliwiec F-1 :-zly Trzymaj sie chłopie. Koniecznie napisz co to było i jak sobie poradziłeś :-super

qbaty

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:35:29 pm »
A może to czujnik zderzeniowy  ?????? Tylko, że on to raczej pompę paliwa odcina  ::)

Antonio

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2010, 16:13:15 pm »
Licznik z tego względu ,że nie pokazuje przebiegu tylko kreseczki no i żółte kontrolki od silnika i abs sie palą a komputer niby nic nie wykazał no i stwierdzili ,ze nie ma odpowiedzi z licznika więc na tym stanelo. Podejżewam że przekładając drzwi zrobili jakies zwarcie i teraz udają niewinnych. Może macie jakies sugestie???

Huckleberry

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 19:16:26 pm »
Sprawdź automatyczne odcięcie paliwa. Pstryczek znajduje się po stronie kierowcy z przodu po stronie drzwi, pod izolacją. Jeśli guzik wyskoczył, wciśnik go aż "kliknie". Sprawdź też bezpieczniki i akumulator.

Antonio

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:50:16 pm »
Ale automatyczne odciecie paliwa to to samo co uderzeniówka chyba?  To było sprawdzane rzekomo... chyba w serwisie by takiej rzeczy nie pomineli?

robertth

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:04:32 pm »
Ale automatyczne odciecie paliwa to to samo co uderzeniówka chyba?  To było sprawdzane rzekomo... chyba w serwisie by takiej rzeczy nie pomineli?
Jeśli nie widziałeś, że ktoś to sprawdził, to proponuję nie "domniemywać" i samemu to sprawdzić...
Włożyć paluszka i przycisnąć  ;D
Poza tym jeśli były przekładne tylko drzwi, to ciężko tam popełnić błąd  ??????

Antonio

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:30:05 pm »
Ok jutro sprawdze, i tak wioze auto do fachowca od jaguarów zeby cos poradził z tym licznikiem...jezeli to licznik? Znowu z drugiej strony palące sie kontrolki i kreski zamiast przebiegu chyba raczej przemawiaja za uszkodzeniem licznika? Bo co innego? Mam nadzieje ze jutro sie wyjasni.

nowicjusz

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:44:35 pm »
jesli nic nie pomoze to złgoś sie do blacharzy aby powpinali w swoje właściwe miejsca kostki ktore wypinali do naprawy progu i drzwi bo znam z autopsji identyczny przypadek ale co prawda w daimlerze v12 x300-nie zapalał wcale a w miejscu przebiegu było tylko   --------- .

Antonio

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2010, 15:37:33 pm »
Auto odpalone. Był walnięty licznik, wina blacharzy bo pewnie zrobili jakies zwarcie. Koszt 1600 pln. Firma Altamira, Zakroczym k. Modlina. Profesjonalisci jezeli chodzi o robote, naprawa w 1dzien. Czy drogo??? Nie wiem, ocencie sami...
Dziekuje wszystkim za pomoc i sugestie :-R

jaco

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:46:05 pm »
no to gut ze autko juz na chodzie i w sumie taniej niz wszesniejsze propozycje cenowe :)

Bogdan Miller

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:49:34 pm »
Koszt 1600 pln. Firma Altamira, Zakroczym k. Modlina. Profesjonalisci jezeli chodzi o robote, naprawa w 1dzien.

Czy drogo??? Nie wiem, ocencie sami...


skoro w ASO mowili 3000pln+robocizna to chyba 1.600 przy profesjonalną obsługę nie jest drogo co nie?

naughtycat23

  • Gość
Odp: Pomocy!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2010, 14:00:01 pm »
Altamira to dobra marka na rynku i godna polecenia znam temat lepiej wybrać się tam niż gdziekolwiek do ASO  :-V