Autor Wątek: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?  (Przeczytany 19474 razy)

qbaty

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 24, 2010, 08:17:44 am »
Nurtowało mnie to qbaty i wrocilem do mechanika po swoj termostat:) duzy, bo mały juz gdzieś posiał..
Zrobiłem tak jak napisałeś i otworzył się przy prawie wrzącej wodzie, więc prawidłowo
To ja już poddaję się  :-[ Całe moje wyobrażenie o zasadzie działania układu chłodzenia legło w gruzach ;)
Sorki, jeśli Cię wprowadziłem w błąd i naraziłem na niepotrzebne koszty...

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 24, 2010, 08:49:44 am »
Koszt nie był za duży, a nie spłabym po nocach tylko zastanawiał się czy to termostat czy nie..czy jeden czy moze drugi ;) Teraz wiem ze to nie to i tak wole :) Przy okazji czegoś się nauczyłem :-thank

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 24, 2010, 08:56:58 am »
Czy wskaznik temp ma cos wspolnego z poziomem oleju w silniku? Na ang. forum wyczytalem, ze ktos tak mial wlasnie.

vonKohler, wskazowka powinna stac w pionie (i jest to 80 stopni) niezaleznie od pory roku i warunkow pogodowych (przynajmniej wg jednego z uzytkownikow X'a).

Mnie zastanawia jedno. Ktos wspomnial, wskazowka "w oczach" spada. Takie cos widzialem tylko gdy sie wentylator wlaczal  ??????, moze jakis czujnik (termostat?  :-nuts ) bez powodu podaje sygnal na wentylator by sie wlaczyl... Albo jakis bezpiecznik mokry?
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

artleks

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2010, 09:06:28 am »
Spadać nie spada - w lecie. W zimę jak samochod jest cieply i wskazowka prawie dotyka srodkowej kreski (temperatura powietrza -5 - o stopni C) ruszam ze skrzyżowania do prędkości 70-90 km/h temperatura spada po chwili (20-30 sek) do ostatniej kreski przed polową (temperatura spada bardzo powoli nie gwaltownie) Wedlug mojego rozumowania zmniejszenie temperatury powoduje zimne powietrze z zewnatrz samochodu  ??????

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2010, 09:13:37 am »
ma to sens. ale kolega pisal, ze gdy pusci gaz przy 100-120 to wtedy spada temp:) to jest dziwne... chyba, ze faktycznie powietrze z zewnatrz tak chlodzi. Jak jedzie 120 to ma stale obciazenie silnika, ktore trzyma temp. a gdy odetnie doplyw paliwa, to silnik nie ma co robic i stygnie.  :-yipee
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Innowierca

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 24, 2010, 10:25:44 am »
Koledzy sprawdzałem u siebie i też temperatura spada jak np auto jedzie na luzie. Wydaje mi się, że to normalne.

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 24, 2010, 11:14:48 am »
Tak to chyba jest normalne..tylko ze u was spada z połowy trochę niżej.

U mnie cały czas stoi na jak na zdjęciu poniżej.

Tylko jak go przycisne idzie na połowe po czym zaraz wraca... Faktycznie to wygląda tak jakby się studził za wczesnie.
Dobrze ze nie spada bardziej..myślę ze to jeszcze w granicach rozsądku ale i tak do sprawdzenia ;)

artleks

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 24, 2010, 11:48:23 am »
u mnie jest prawie tak samo - prawie tzn. delikatnie wyzsza temperatura - ale ja mieszkam blizej zachodu i jest łagodniejszy klimat  ;D

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2010, 12:23:50 pm »
Ok, to jak jest niewielka różnica to na razie tak to zostawie.
Sprawdze tylko czy na postoju spada temperatura (przed wymianą termostatów spadała nawet do 1/4, moze ten mały termostat był lewy..) i czy spalanie się poprawiło.

A co do klimatu to do zachodu mamy podobnie, a południe mam bliżej :P

kolka

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2010, 18:16:58 pm »
Jeździj i się o nic nie martw bo zaraz Ci napiszą żebyś silnik wymienił a czytając Twoje posty tak zrobisz
w zimę wskazówka temp. na postoju w korkach normalnie spada prawie do zera norma
w lato są małe wahania wskazówki wentylator się włącza
a najlepiej poszperaj w internecie o silnikach diesla sdi a później o cdti=tdci
i wszystko będzie ok
a co masz wydać u mechanika to lepiej przepijmy
a i jeszcze spróbuj jeździć z obrotami ok 2,5-3,0 tys
ok 20 stycznia przy -20 st C silnik się rozgrzał  dopiero w Łomiankach wyjechałem z Górczewskej

Innowierca

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2010, 19:54:35 pm »
Mi przy -20st zaczął rozgrzewać się po przejechaniu 6km można powiedzieć  trasy. Wtedy wskazówka drgnęła, a po 1-1.5km osiągnęła wymagany pułap.

karolfr

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 31, 2011, 22:54:22 pm »
Nurtowało mnie to qbaty i wrocilem do mechanika po swoj termostat:) duzy, bo mały juz gdzieś posiał..
Zrobiłem tak jak napisałeś i otworzył się przy prawie wrzącej wodzie, więc prawidłowo (przy okazji dzięki za test, fajnie to wyglądało i pewnie przyda się na przyszłość. Następnym razem przed wymianą poproszę mechanika aby go ugotował :))

Mam jeszcze pytanie do wszystkich którym Jagi chodzą prawidłowo :-tylko
Czy gdy temperatura w normalnych warunkach osiągnie 90 stopni to później stoi twardo i ani drgnie?
Nie spada juz wogóle? bo mi zawsze o jedną kreske przynajmniej..ale o dwie juz nie..

Spalanie jak juz mowilem sprawdze po zatankowaniu i zdam relacje:)
Szczególnie zastanawiające jest to że "mały już gdzieś posiał", po prostu Ci go nie wymienił i tyle :)

Kvasir

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 04, 2011, 15:41:57 pm »
Panowie a nie prościej podjechać do jakiegoś mechanika który posiada termomert i zmierzyć temperaturę w chłodnicy w momencie kiedy rura idąca z chłodnicy do silnika robi się ciepła? jeżeli temp tej wody będzie wynosiła mniej niż 70 to termostat do wymiany i tyle.

moriss82

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 04, 2011, 23:12:22 pm »
Koledzy,

Co do spalania, też mam 10-11 litrów w korkach.

Jestem już po:
-wymiana termostatów. żeby było śmieszniej zrobiłem to 2x
-wymieniłem czujnik temp.

Generalnie wskazówka "lepiej" się już zachowuje. Po parunastu minutach staje na tak 80% stanu (od 0 do połowy).
Na środku stoi tylko jak się mocno ciśnie na A2. No i spada po odpuszczeniu gazu.


Rozmawiałem z gościem od Karlika oraz NSU Volvo Poznań (były mechatronik ASO Jaga) - wskazówka temp w X-ach pokazuje cuda i w sumie w ASO jak miałeś pecha to  też niezbyt sobie z tym radzą.

Robiłem już wtryski więc to także odpada jako przyczyna spalania. Autko regularnie serwisowane (filtry i itp.)


ALE, nadal mam duże spalanie -   przyznam się bez bicia - sugeruje się wskazaniem kompa pokładowego (fachowcy od Jaga twierdzą że też potrafi pokazywać cuda)

Od jakiegoś czasu kot szaleje i sobie sam z siebie gaśnie (gdy wrzucam na luz czy dojeżdżam do krzyżówki), nieważne czy silnik jest zimny czy ciepły. Zdarza się to absolutnie nieregularnie. jest to kurde ciut niebezpieczne gdy podczas hamowania silnikiem w zakręcie pada wspomaganie i hamulce...

Może ktoś to potrafi powiązać z wysokim spalaniem/???

TYGRYS3

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 04, 2011, 23:30:21 pm »
10 -11 litrów w korkach  :-gwizd to ty farciarz jesteś   :-gwizd